Spektakl teatralny

21.03.2024 r. w czwartek o 9.15 dzieci z naszego

przedszkola wychodzą do NCK na spektakl

pt.”Przygody kota”

w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora.

Teatr Mamy i Taty

DRODZY RODZICE !

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI przeglądzie
,,Teatr Mamy i Taty”. Zainteresowane osoby prosimy
o zgłaszanie się do dnia 20.03.2024r
do P. Ani z grupy I , P. Eli z grupy III lub Pani Magdy z gr II.

Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców o włączenie się
w organizowany na terenie naszego przedszkola w dniach 13-27 marca
Kiermasz Wielkanocny.
Propozycja włąsnoręcznego wykonania ozdób wielkanocnych,
będzie miłym pretekstem do
kultywowania świątecznej tradycji oraz kreatywnego sposobu spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną wykorzystane
na potrzeby Przedszkolaków.
Chętnych Rodziców, którzy chcieliby przygotować z dzieckiem w domu a później przekazać na kiermasz
różnorodne wielkanocne dekoracje prosimy, aby dostarczyli je do nauczycielek grup do dnia 13 marca 2024r.
(wraz z propozycją wyceny)

Festiwal Teatrów dla Dzieci

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

Nowohuckim Centrum Kultury

gr. I 15.02.2024 (czwartek) „Pchła Szachrajka”- wyjście ok. godz. 10.15.

gr. II 20.02.2024 (wtorek) „Brzydkie kaczątko” - wyjście ok. godz. 10.15.

gr. III i IV 19.02.2024 (poniedziałek) „Czarnoksiężnik z krainy Oz”-wyjście ok. godz. 10.15.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

REKRUTACJA 2024/2025

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dzieci uczęszczające obecnie do Przedszkola 109                                    21 - 29 lutego 2024 r.

Rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się

1 marca 2024 r.

Również 1 marca zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji FORMICO.

Wnioski i załączniki można pobrać ze strony Portalu Edukacyjnego Kraków lub w placówce przedszkola.

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków znajdują się na stronie Portalu Edukacyjnego w zakładce „Rekrutacja”.

Kryteria naboru do krakowskich przedszkoli samorządowych określa art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.) oraz uchwała nr LXVI/1650/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (ze zm.).

Chęć zapisania do oddziału integracyjnego, dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, należy zgłosić u dyrektora przedszkola od dnia 1 marca. Miejsca w oddziałach integracyjnych dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie są wykazywane w systemie rekrutacyjnym FORMICO.

W roku szkolnym 2024/2025 dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego miejsca w oddziale integracyjnym dostępne są wyłącznie dla dzieci 3-letnich.

Do pozostałych oddziałów integracyjnych nie ma możliwości przyjęcia dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na liczbę dzieci o SPE, obecnie uczęszczające do oddziału i kontynuujące naukę w naszym przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste  spotkanie
z okazji dnia Babci i Dziadka w dniu 23.01.2024r.
o godzinie 10:00  w ARTzona na os. Górali 4 w Krakowie.