Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Powitanie wiosny grupa III

Tak przywitaliśmy Wiosnę. Wybraliśmy się na pobliski targ, aby zakupić sadzonki, które zasadziliśmy w doniczce na tarasie. Wesoło bawiliśmy się w ogrodzie zbierając piłeczki- wiosenne, kolorowe kwiaty.

Starszaki poznają Hiszpanię

Dzieci z grupy IV w ramach realizacji innowacji pedagogicznej: Jestem Europejczykiem, poznały kolejny kraj. W styczniu dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o Hiszpanii. Niemałym zaskoczeniem był dla nas fakt, że jest to królestwo podobnie jak np.  Wielka Brytania. Każdy z nas chciałby uczestniczyć w Tomatinie:) nie zawiodły nas panie z kuchni, które przygotowały nam hiszpańskie przysmaki. Chyba nikogo nie dziwi, że rozsmakowaliśmy się w churros z czekoladą?;)

Dzień Puzzli i Klocków LEGO

30 stycznia, dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Puzzli i Klocków LEGO. Każdy chętny mógł przynieść w tym dniu swoje ulubione klocki oraz puzzle. Zorganizowaliśmy w sali wystawę: LEGO-CUDO. Zaprosiliśmy do wspólnego świętowania kolegów i koleżanki z grypy II.

Bal karnawałowy

7 lutego dzieci z grupy IV wzięły udział w Balu karnawałowym zorganizowanym w SP nr 88. Bardzo miło nam się bawiło ze starszymi kolegami i koleżankami. Miłą niespodzianką były balony, które każdy mógł sobie wybrać.

projekt ,,Uczymy Dzieci Programować" gr III

Zakończyliśmy nasz pięciomiesięczny projekt ,,Uczymy Dzieci Programować". Zajęcia z elementami kodowania towarzyszyły nam niemalże
w każdym tygodniu. Nauczyliśmy się wiele, chociaż tak na prawdę była to świetna zabawa :)
Z kodowaniem nie żegnamy się, wręcz przeciwnie.

Światowy Dzień Braillea w grupie IV

Dzieci z grupy IV zrealizowały kolejne zadania w ramach projektu "Każdy inny-wszyscy równi". Tym również poznawaliśmy historię alfabetu Braillea. Dowiedzieliśmy się, że osoby niewidome sporo tak naprawdę mogą i potrafią. Próbowaliśmy czytać "Świerszczyka" przygotowanego dla osób niewidomych, a następnie samodzielne odkodować krótkie słowa zapisane w Brailleu. Dodatkowo, cały tydzień pracowaliśmy nad stronami do wypukłej księgi, do której podpisy pani Kinga wypisała na specjalnej maszynie dla osób niewidomych. Każdy dostał również karteczkę ze swoim imieniem pisanym alfabetem Braillea.