Wycieczka gr IV - Rynek Podziemny

rok temu

W ramach projektu "Kocham Kraków" grupa IV w piątek (24 czerwca) udała się na wycieczkę do Podziemi Rynku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia mechanicznego teatrzyku wzbogaconego o technikę multimedialną pt."Legenda o dawnym Krakowie". Dowiedzieliśmy się, jak powstał podziemny rynek, zobaczyliśmy fragmenty brukowanych ulic, średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, ozdoby, zabawki, którymi dawno temu bawiły się dzieci. Jedną z większych atrakcji zwiedzania była unikatowa na skalę europejską waga do ważenia soli, ołowiu. Każdy z  nas mógł sprawdzić ile waży kamyków - kamyk to jedna z wielu jednostek wag w średniowieczu. Na koniec wycieczki udaliśmy się do pałacu "Pod Krzysztofory" gdzie czekał na nas sam Lajkonik! (Zdjęcia)