Walentynki w grupie II

12.02.2021 dzieci z grupy II obchodziły WALENTYNKI.
                                        Dziś są Walentynki!
               Dla chłopca i dziewczynki!

Wszyscy sobie ślą serduszka,
               a ja szepnę Ci do uszka:
               Już o Tobie wiele wiem,
               coraz bardziej lubię Cię!

Każde dziecko przyszło w tym dniu ubrane do przedszkola w elementy garderoby w kolorze czerwonym.Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki edukacyjnej pt. ,,Walentynki” dzięki której poznały historię Walentynek a także ich patrona - Świętego Walentego. Następnie każde dziecko wypowiadało się na temat tego,

czym dla niego/ niej są walentynki oraz jak rozumie słowo miłość – w jaki sposób możemy okazywać komuś miłość.Podczas zabaw muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem serduszek ćwiczyliśmy reakcję na sygnał.W środę wykonaliśmy prace plastyczne pt. ,,Serduszka walentynkowe”, które zostały powieszone na Naszej tablicy w szatni.
Z kolei w piątek zrobiliśmy serduszka z bloku rysunkowego za pomocą techniki origami.W tym wyjątkowym dniu chętne dzieci wzięły udział w mini sesji zdjęciowej w wspaniałych walentynkowych okularach, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy!