Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 109
Strona głowna  /  Galeria
 
U nas ciągle coś się dzieje.
 
Galeria
komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-26

Zapraszamy do obejrzenia występów dzieci, 

życzymy wielu radości i wzruszeń

podczas oglądania nagrań. 

Występ grupy I

Występ grupy II

Występ grupy III

Występ grupy IV

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-17

W tym roku, z powodu wiadomej sytuacji, przygotowaliśmy dla Was kochani rodzice występy zamiast tradycyjnych Jasełek.

To były nasze pierwsze występy przed kamerą, prosimy zatem o wyrozumiałość:)

 

Tutaj znajdziecie życzenia, a tutaj występ grupy IV i I.

Tutaj znajdziecie życzenia, a tutaj występ grupy III.

Tutaj znajdziecie życzenia, a tutaj występ grupy II.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-19

data dodania: 2020-12-18

data dodania: 2020-12-17

data dodania: 2020-12-06

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac, przygotowanych na Rodzinny Konkurs Plastyczny "Malowana Jesień". Prezentację prac można zobaczyć tutaj.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-03

Oto laureaci literackiego konursu rodzinnegoo ogłoszonego w listopadowym numerze naszej Gazetki Przedszkolnej "Żółwik". Wyniki konkursu możecie zobaczyć tutaj. A tutaj zamieściliśmy prezentację wierszy, które wzięły udział w konkursie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08

Krótka część artsytyczna z uroczystości Pasowania na Przedszkolaka (06.11.2020) znajduje się tutaj.

Nagranie uroczystego śluboowania znajduje się tutaj.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08

data dodania: 2020-09-15

Dzieci, które korzystają z opieki w przedszkolu przygotowały 26 maja dla swoich Mam upominki. Z wiadomych przyczyn nie można zabrać ich do domu, ale możecie pooglądać je tutaj:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-31

Kochane Przedszkolaki, oto specjalna galeria.

Będziemy zamieszczać tutaj zdjęcia waszych prac, które wykonujecie w domu korzystając z propozycji aktywności zamieszczanych na podstronach grup. 

Jeśli macie ochotę pochwalić się swoimi dziełami, przesyłajcie wasze prace na adresy mailowe, z których rodzice korzystają, w ramach kontaktu z nauczycielami:)

Nie zapomnijcie podpisać zdjęć:)

 

 

Cieszymy się, że podobają się zajęcia i zabawy, które wam proponujemy,

pozdrawiamy wszystkich ciepło i zdrowo,

Wasze Panie:)

 

 

 

 • Ewa z IV grupy przygotowała z mamą prezentację o jednym z sąsiadów Polski w ramach udziału w projekcie "Piękna Nasza Polska Cała".

 

 

data dodania: 2020-04-19

28 lutego w grupie IV odbył się prawdziwy Dzień Talentu.

Chętne starszaki miały możliwość zaprezentowania swoich niezwykłych zdolności i zainteresowań kolegom i koleżankom. Okazało się, że są wśród nas naukowcy, sportowcy, konstruktorzy i artyści z wszelkich dziedzin sztuki.

Kacper i Jaś zaprezentowali talenty gry w piłce nożnej, Julia zagrała na keybordzie, Anastazja zaśpiewała, Ewa pochwaliła się próbnymi pracami plastycznymi, a w sali namalowała obraz na płótnie i dodatkowo zaprezentowała kilka figur baletowych z Emilką i Madzią (która również przygotowała obraz na płótnie rysowany pastelami oraz zaprezentowała fragment tańca "Brzydkie Kaczątko"). Oskar pochwalił się talentami konstrukorskimi z klocków LEGO. Olivier urządził pokaz tańca breakdance, a Franek przygotował ekscytujące eksperymenty. Myślami była z nami także Alicja, która pomimo nieobecności, własnoręcznie upiekła w domu szarlotkę pod okiem rodziców. Samakowała wybornie.

Cieszymy się, że tyle utalentowanych dzieci uczęszcza do naszej grupy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-29

Cieszymy się, że ogłaszane przez nas Konkursy cieszą się Państwa zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że wykonanie prac na konkurs "Gra planszowa na zimowe wieczory"  było dla Państwa przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu z dziećmi:)

Gratulujemy Ani, Patrycji i Alicji z grupy II, Witkowi i Szymonowi z grupy III oraz Julii, Oli, Magdzie, Franciszkowi, Alicji, Emilce, Ewie, Zuzi i Poli z grupy IV za przygotowanie fantastycznych gier, dzięki którym możemy rozwijac nasze zdolności matematyczne, ale również rozwiązywać różne problemy i poznawać nowe informacje o naszych kolegach:)

Poziom przygotowanych prac jest bardzo zróżnicowany, każda z niepowtarzalną treścią i dostarczająca nowych wiadomości bądź umiejętności.

 

Wiemy, bo wszystkie sprawdziliśmy w przedszkolu:)

data dodania: 2020-02-27

26 lutego (środa) odwiedziły nas sympatyczne panie z CM "Ujastek". Opowiadały o prawidłowych nawykach żywieniowych, które pomagają dbać o nasze zęby. Pokazały także, w jaki sposób należy je szczotkować, aby robić to dokładnie zarówno szczoteczką zwykłą jak i elektryczną. Następnie wszystkie dzieci, których rodzice wyrazili zgodę, wzięły udział w przeglądzie stomatologicznym. Dzielni pacjenci otrzymali naklejki oraz lustereczka dentystyczne.

data dodania: 2020-02-26

Dzieci z grupy IV otrzymały odpowiedź na list, który (z niewielką pomocą pani Kingi :)) w listopadzie napisały do księżnej Kate - żony brytyjskiego księcia Wilhelma. To nie pierwszy list z brytyjskiego dworu, który otrzymały, dlatego zrozumiały fakt, że w imieniu księżnej, po prozumeiniu z Nią, odpisują specjalnie wyznaczona do tego osoba. Poczuły się bardzo docenione, że zarówno królowa Elżbieta II, jak i księżna mogły dzięki ich relacji usłyszeć o Polsce i Krakowie. Z wielką radością oglądały także zdjęcie, które zostało dołączone do listu. Do odważnych świat należy:)

data dodania: 2020-02-22

17 lutego (poniedziałek) do naszego przedszkola zawitały księżniczki, policjanci, biedronki, Spidermany, kowboje i wielu wielu innych bohaterów.

Wszystkie dzieci wzięły udział w balu karnawałowym, który poprowadził bardzo sypmatyczny pan. Tańce były wspaniałe. Probowaliśmy także wyczarować śnieg, organizując bitwę na papierowe śnieżki, ale niestety nie udało nam się:) Przeżycia tego dnia towarzszyły nam jeszcze długo po skończonym balu. Już nawet mamy pomysły na kolejne przebrania.

data dodania: 2020-02-17

17.02 (poniedziałek) ponownie odwiedził nas "Wesoły Uniwersytet". Tym razem wszystkie dzieci odkrywały świat wody. Poznaliśmy stany skupienia, w jakich występuje, dowiedzieliśmy się, czym różni się jezioro od morza i dlaczego lodowiec unosi się nad powierzchnią wody. Wielu z nas bardzo spodobał się trójwymiarowy model, który pokazywał obieg wody w przyrodzie.

data dodania: 2020-02-17

12.02 (środa) wszystkie dzieci wzięły udział w niezwykłych warsztatach przyrodniczych "Wesoły Uniwersytet". Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia gadów: żółwi, jaszczurek i węży. Wiemy, które gatunki możemy spotkać w Polsce i jak rozpoznać niebezpieczne jadowite żmije. Na koniec poznaliśmy sympatycznego gekona i maleńkiego Kubusia. Odważni mogli nawet wziąć gekona na rękę, i pamiętaliśmy żeby nie dotykać jego ogona.

data dodania: 2020-02-12

22 stycznia zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i Dziadziusiów do Kina SFINKS na uroczyste przedstawienia z okazji Ich Święta:)

Przygtowywaliśmy się do tego występu bardzo długo, ćwiczyliśmy wiersze, piosenki i tańce, aby wam powiedzieć: "Babciu, Dziadku, Kochamy Was".

Zabaczcie sami, jak świetnie nam to wyszło:)

data dodania: 2020-01-23

13 stycznia w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida odbył się XII Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych "Rodzinne Kolędowanie". Nasz zespół, który stworzyli:  Wituś, Dawidek i Kacperek, Łucja, Maksiu oraz Jaś wraz z Mamusiami, wykonał pastorałkę "Do stajenki".

Jak co roku impreza odbyłą się w radosnej atmosferze:)

data dodania: 2020-01-13

20 grudnia był u nas niezwykłym dniem. Jako symboliczne zwieńczenie przedświatecznego tygodnia, cała społeczność przedszkolna, dzieci i pracownicy, wspólnie złożyła sobie życzenia i zasiadła do wigilijnego stołu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-06

Magiczny czas w ostatnich tygodniach grudnia nieodłącznie wiąże się ze świątecznymi przedstawieniami i spotkaniami z rodzicami w naszych kolorowych salach. Tak też było i w tym roku. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i uczeniu ról naszych małych aktorów oraz udostępnianie zdjęć z prywatnych archiwów.

Niech ten magiczny czas pełen wzruszeń, radości i zadumy gości w Waszych domach cały rok:)

data dodania: 2019-12-28

Przygotowania do Świąt kojarzą się z pięknymi zapachami. Dzieci z grupy IV  18 grudnia, z niewielką pomocą pań;) upiekły proste i aromatyczne ciasto "Kryzysek".

Rodzicom podczas nazych jasełek bardzo smakowało. Jeśli jesteście ciekawi smaku, zapraszamy po przepis;)

data dodania: 2019-12-18

Dnia 18.12 Grupa II miała zaszczyt przedstawiać Jasełka dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy os. Wandy 23, dla których przedszkole zbiera nakrętki.
Bardzo dziękujemy za obecność i gromkie brawa dla naszych aktorów
data dodania: 2019-12-17

Dnia 16.12 został rozstrzygnięty konkurs "Jesień w świecie figur geometrycznych". Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz mały upominek.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział!
data dodania: 2019-12-16

Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Cały rok staraliliśmmy się być grzeczni. Zaoowocowało to małymi podarunkami. Okazało się, że wszysycy na nie zasłużyli, bo nikt nie dostał rózgi.

Obiecaliśmy naszemu gościowi, że za rok znów będzie mógł nas odwiedzić:) Bo będziemy grzeczni. A przedszkolaki dotrzymują słowa;):))

data dodania: 2019-12-06

2 grudnia (poniedziałek) wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatatch malowania bombek. Najpierw poznały historię i pochodzenie ozdób choinkowych. Pani przypomniała o tym jak ozdabiało się na Święta nasze domy kilkaset lat wcześniej i zobaczyły produkcję szklanych ozdób w fabryce. Następnie mali artyści wykonali swoje bombki oraz sympatyczne choineczkki z papieru.

data dodania: 2019-12-02

W ramach Międzynarodowego projektu "Magiczna moc bajek", w którym bierze udział grupa II i III został zorganizowany konkurs pt. "Kryształowy pantofelek". Wpłynęło aż 21 prac, które zachwycaly wszystkich. Jury miało trudne zadanie by wybrać zwycięzców, więc postanowiło nagrodzić każdego uczestnika!

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich Rodziców do udziału w projektach i konkursach w przedszkolu.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27

25 listopada poraz kolejny odwiedził nas pan Kermit. Tym razem, w spotkaniu "Puśćmy sobie bączka" wzięły udział wszystkie dzieci. Odkrywaliśmy dawne zabawki, które składały się głównie z drewna. Najbardziej podobały nam się matrioszki i goście specjalni czyli bączki. Niektóre były magiczne i dzięki specjalnemu zaklęciu "Hokus pokus hop!" przewracały się na drugą stronę i kręciły dalej "do góry nogami". Zabawę uwieńczyło samodzielne ozdabianie bączków, które mieniły się kolorami i esami-floresami z naszych najskrytszych marzeń.

data dodania: 2019-11-25

15 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w niesamowitej Wystawie Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Dzięki organizatorowi - oddziałowi "Hutnik" Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, mogliśmy usłyszeć śpiew wielu maleńkich ptaszków. Dowiedzieliśmy się, że kanarki są nie tylko żółte, amadyny mają wielobarwne upierzenie, a papużki są prawdziwymi nierozłączkami. Na pożegnanie otrzmaliśmy także małe co nieco dla naszych małych "dzióbków" i brzuszków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-17

8 listopada w grupie IV był niezwykłym dniem. W ramach podumowania naszego tygodnia "Jestem Polką, jestem Polakiem", zorganizowaliśmy Dzień Sławnego Polaka. Już w poniedziałek rozmawialiśmy na temat możliwości przygotowania takiej prezentacji. Dzięki dobrej pamięci, chęci i opanowaniu tremy przez Ewę, Magdę  z pomocą Kacpra, Alicję, Olę, Julię i Polę przybliżyliśmy pozycję kilku sławnych Polek i Polaków. Znaleźli się wśród nich: Zofia Trzcińska-Kamińska (rzeźbiarka, medalierka, Legionistka), Fryderyk Chopin (kompozytor i pianista), Maria Skłodowska-Curie (fizyczka, chemiczka, laureatka Nagrody Nobla), marszałek Józef Piłsudski (żołnierz, pierwszy Marszałek Polski, 11 listoapda 1918 r. przekazano mu naczelne dowództwo wojsk polskich, dzisiaj obchodzone jako Narodowe Święto Niepodległości), Zbigniew Religa (kardiochorurg, który dokonał pierwszego przeszczepu serca w Polsce), Jan Matejko (malarz), Robert Lewandowski (piłkarz), Robert Kubica (kierowca wyścigowy).  

data dodania: 2019-11-08

Pierwszy tydzień listopada upłynął u nas pod znakiem przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Prawdziwie miłą niespodzianką był dla nas list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Docenił w nim nasz udział w obchodach 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości głównie poprzez uczestnowstwo w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", w którym całe nasze przesdzkolemiało swój wkład w roku szkolnym 2018/2019. Wraz z listem otrzymaliśmy także flagę Polski zapakowaną w ozdobny rocznicowy worek. Zachęcamy do osobistego zapoznania się z treścią listu.

data dodania: 2019-11-06

25 pażdzienika w nasazym przedszkolu był dniem, w którym udowodniliśmy, że potrafimy dbać o nasze bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nagle, w trakcie zajęć usłyszeliśmy dźwięk dzwonka i komunikat, że jest pożar i wychodzimy! Natychmiast przerwaliśmy zajęcia i wyszliśmy do przedszkolnego ogrodu. Postawa wszystkich, dzieci i dorosłych, szczególnie zachowany spokój i sprawne opuszczenie budynku przedszkola, spotkało się z wielkim uznaniem Strażaków, którzy byli obecni podczas ewakuacji i dokładnie wszystko nadzorowali. Na szczęście okazało się, że to były tylko ćwiczenia i po zakończonej próbnej ewakuacji, w ramach nagrody wszystkie dzieci mogły pooglądać całe wyposażenie wozu strażackiego, a nawet wejść do jego środka.

Brawo Przedszkolaki i wszystkie Panie!

data dodania: 2019-10-25

Pięknym jesiennym popołudniem, 24 października w sali grupy I odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w życiu przedszkola czyli Pasowanie na przedszkolaka. Maluchy zaprosiły swoich rodziców i zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz obiecały być grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami. Od dzisiaj nie sa już maluchami, tylko dziećmi z grupy I;)

Gratulujemy paniom przygotowania imprezy, a dzieciom odwagi i życzymy samych miłych chwil.

data dodania: 2019-10-24

15 października, dzieci z grupy IV postanowiły przygotować przetwory na zimę. Po dokładnym umyciu wszystkich owoców i rąk gotowych do pracy, przystąpiliśmy do zaprawiania owoców. Ich krojenie pochłonęło nas prawie do reszty. Udało się i w naszym kąciku zapasteryzowane kompoty czekają na spokojny zimowy dzień. W nagrodę wspólnie przygotowaliśmy także świeże soki z sokowirówki. Królowała marchewka, ale potem przygotowaliśmy także sok "wieloskładnikowy", który był po prostu przepyszny.

data dodania: 2019-10-15

W dniu 4 października 2019 roku dzieci z grupy I własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową. Przyniosły do przedszkola różne owoce, deseczki do krojenia, fartuszki i chusteczki na głowę. Umyły dokładnie rączki, przebrały się w fartuszki i zabrały się do pracy. Na deseczkach kroiły owoce i wrzucały do wspólnej miski. Następnie każdy po kolei dużą łyżką mieszał owoce w sałatce.

Mniam, mniam. Smakowało wyśmienicie.

data dodania: 2019-10-04

4 października dzieci z grupy IV wybrały się na pieszą wycieczkę do Dworku Jana Matejki w Krzesławicach. Pan przewodnik opowiedział ciekawe historie z życia ważnego Polaka jakim był polski malarz Jan Matejko. Widzieliśmy przepiękne obrazy, piękny sekratrzyk i portrety królów, którzy dawno temu rządzili w naszym kraju. Najbardziej podobał nam się mini-koncert na akordeonie, instrumencie, który wielu z  nas widziało pierws raz na oczy:)

data dodania: 2019-10-04

2 października, dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztatach ekologicznych. Najpierw porozmawialiśmy o konieczności dbania o przyrodę i jakimi działaniami możemy to robić już od najmłodszych lat. Następnie porónywaliśmy różne rodzaje toreb na zakupy (foliowych, plastikowych, papierowych, mieszanych, materiałowych) i wspólnie stwierdziliśmy, że najlepsza jest materiałowa, którą można spokojnie prać w pralce. Dlatego z prawdziwą radością każdy z nas zaprojektował swoją "Eko-siatę".

data dodania: 2019-10-02

Dzieci z grupy IV po raz kolejny pisały kartki do bohaterów Powstania Warszawskiego w ramach akcji BohaterON. W tym roku starszaki samodzielnie wykonywały kartki jak również sami wymyślali życzenia dla Powstańców. Niektórzy wybierali konkretne osoby, do których adresowali miłe słowa i podziękowania, ale zdarzały się też bezimienne, tak aby uśmiech mógł zagościc na twarzy każdego Bohatera. Tym samym udało nam się zrealizować kolejne zadania w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała".

data dodania: 2019-09-30

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu zapraszamy rodziców do udziału w akcji "Poczytaj mi tato, mamo".

Dzięki zaangażowaniu rodziców umożliwiamy zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, ukazanie przedszkolakom właściwego kontaktu z książką oraz zachęcanie do głośnego czytania z dziećmi.

W roku szkolnym 2019/2020 akcję rozpoczęła mama Frania z gr. IV, która zapoznała nas z przygodami "Cudaczka-Wyśmiewaczka".

Czekamy na następnych rodziców.

 
data dodania: 2019-09-27

Po wysłuchaniu lektury "Cudaczka-Wyśmiewaczka", którą w grupie IV przeczytała mama Frania, starszaki postanowiły narysować swoje Cudaczki, które będą pilnowały ich grzeczności. Zobaczcie sami, niektóre wyglądają strtasznie, i szybko przypominają nam, że nie warto zachowywać się nieładnie i niegrzecznie albo mówić nieprzyjemne rzeczy kolegom i koleżankom. Koniecznie przeczytajcie tę książkę wspólnie z rodzicami.

data dodania: 2019-09-27

26 września, starszaki z grupy IV oraz III rozpoczęły swoją przygodę z biblioteką. Pani Grażynka opowiedziała o magicznym miejscu jakim jest biblioteka oraz o zasadach wypożyczania książek. Dzieci zostały uroczyście paswowane na czytelnika i otrzymały swoje karty. Będziemy co miesiąc odwiedzać Bibilotekę OK im. C. K. Norwida na os. Górali, ale "pożeracze książek" mogą odwiedzać ją częściej z rodzicami czy dziadkami.

data dodania: 2019-09-26

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z naszego przedszkola ( najakktywniej starszaki z grupy IV), już kolejny raz biorą udział w niezwykle cennym i wartościowym projekcie pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.  

Udało nam się zrelizować następujące zadania, o których możecie poczytać na stronie projektu:

 

Wrzesień 2019:

 • Napisz kartkę bohaterom.– przygotowywanie kartek do Powstańców z Powstania Warszawskiego w ramach akcji „Bohateron”
 • Organizacja jesiennego kącika przyrody w naszej sali dzięki dużemu zaangażowaniu samych dzieci.
 • „Wymiana pocztówkowa” – start wymiany pocztówek i listów z innymi przedszkolami i placówkami polonijnymi

Październik 2019:

 • „Szlakiem historii” – wycieczka do Dworku Jana Matejki w Krzesławicach
 • „Dzień Edukacji Narodowej” – udział w konkursie plastyczno–literackim „Moja Pani z przedszkola”
 • „Jesienne zapasy na zimowe czasy” – przygotowywanie przetworów na zimę

Listopad 2019:

 • Zaśpiewanie Hymnu Polski – „Mazura Dąbrowskiego”
 • „Piękna nasza Polska cała” – zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej.
 • Zorganizowanie Tygodnia legend i Baśni Polskich
 • „This is Poland” – o Polsce po angielskuJ
 • „Dzień Sławnego Polaka”

Grudzień 2019:

 • Według przepisu Babci lub Dziadka” – Kryzysek.
 • „Wigilia w przedszkolu”

Styczeń 2020:

 • Nauka zabawy ludowej: „Jawor”, „Moja Julijanko”
 • „Współcześni Dziadkowie” – przygotowanie przedstawienia dla Babć i Dziadziusiów pełne humorów i opowiadań o seniorach XXI wieku.

Luty 2020:

 • „W starym kinie”- oglądanie bajek na rzutniku Ania
 • Wymiana pocztówkowa z Dworem Angielskim – list od Księżnej Kate

 

data dodania: 2019-09-22

10 września starszaki z grupy III i IV wzięły udział w Pikniku Sportowym. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”.

Dzieci mogły sprawdzić swoją kondycję sportową, która wygląda nienajgorzej;)

Zobaczcie sami jacy sportowcy chodzą do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-17

...wszystko co dobre, szybko się kończy...

Słonecznym popołudniem, 18 czerwca, w przedszkolnym ogrodzie odbyła się jedna z najważniejszych imprez w roku szkolnym. Uroczyście pożegnaliśmy starszaków, którzy rozpoczną we wrześniu swoją szkolną przygodę. Najstarsi koledzy podziękowali tym młodszym, pani dyrekotr, paniom nauczycielkom, woźnym, kucharkom, pomocy nauczyciela i intendetce za kilka lat opieki, ocierania łez, dodawania otuchy.

A słowa piosenki "Niech żyją wakacje" będą jeszcze długo brzmiały w naszych sercach.

Dziękujemy rodzicom, którzy znaleźli czas, aby wspólnie z nami przeżyć te niekiedy pełne wzruszeń chwile.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

10 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się coroczny Piknik Rodzinny. Był występ rodziców z nowoczesną wersja "Kopciuszka" na wesoło, którą zaprezentowali podczas podczas "Przegllądu Teatrów Mamy i Taty", uroczyste zakończenie zajęć z tańca nowoczesnego z panem Mateuszem, występ dzieci z III grupy, z tańcem dzięki któremu zajęły I miejsce w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tanecznym "Roztańczone Przedszkolaki".

Nie zabrakło najważniejszych w tym dniu, piosenek i prezentów dla kochanych Rodziców.

Po cześci oficjalnej czekały na naas dmuchane zamki, wata cukorwa, malowanie twarzy i prawdziwy piknik na trawie.

Dziękujemy tacie Rozalki za udostępnienie zdjęć.

data dodania: 2019-06-10

W ramach zakończenia realizowanego w naszym przedszkolu programu preorientacji zawodowej, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?".

Pomysły dzieci były różne, przyniesione prace wykonały wraz z rodzicami bardzo starannie. Poziom był bardzo wysoki, i jury po burzliwych obradach postanowiło wszystkim uczestnikom przyznać I miesca. Serdecznie gratulujemy:

 • Zuzi z II grupy, przyszłej baletnicy
 • Poli z I grupy, pani policjantce,
 • Poli z III grupy, modelce,
 • Rozalce z I grupy, lekarce
 • Wojtkowi z III grupy, kierowcy
 • Oli z III grupy, fryzjerce,
 • Alicji z I grupy, kucharce
 • Ani z I grupy, baletnicy,
 • Alicji z III grupy, lekarcei fryzjerce,
 • Patrycji z I grupy, policjantce,
 • Kasi z III grupy, która zostanie nauczycielką

pięknych pomysłów i życzymy spełnienia marzeń.

data dodania: 2019-06-09

30 maja grupę IV odwiedził niezwykły gość. Pani Iwona Gierłach, przeczytała nam swoją książkę pt. "Kotek Włodek z Nowej Huty". Bardzo nam się podobało spotkanie z autorką, otrzymaliśmy także autograf dedykowany specjalnie dla nas.

Dziękujemy mamie Gabrysia za udostępnienie zdjęć z tego niezwykłego spotkania.

data dodania: 2019-05-30

24 maja dzieci z grupy III reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tanecznym "Roztańczone przedszkolaki". Organizatorem tego wydarzenia było Samorządowe Przedszkole nr 19. Próby trwały bardzo długo. Zaangażowanie dzieci przyniosło efekty, gdyż z tańcem "Happy Dance" do muzyki współczesnej- utworu zespołu The Monroes "Such A Happy Day" - zajęły I miejsce! Przedszkolną gablotkę zdobi kolejny puchar, a na szyjach dzieci zawisły oczywiście złote medale;)

Gratulujemy zwycięzcom: Poli, Madzi, Alicji, Michalinie, Kasi, Oli, Lenie, Amelce i Wojtkowi

oraz Paniom: Pani Kindze, Pani Oli (brunetce) i pani Oli (blondynce)!

 

 

data dodania: 2019-05-24

Dzieci z grupy IV postanowiły zabawić się w prawdziwy teatr i aktorów, przygotować spektakl pt. "Pampilio". Nauczyli się swoich ról i pod okiem reżysera pani Grażynki trenowali ruchy i gesty sceniczne. Niektórzy z nas dopasowali również głos do charakterystyki postaci – tu gratulujemy Gabrysiowi.  Kiedy wszystko było gotowe postanowili zaprezentować się przed publicznością. Zaprosili panią Dyrektor  Rodziców, kolegów z innych grup oraz sąsiadów, dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 100. Premiera przedstawienia odbyła się 22 maja 2019 roku o godzinie 11.00 i 12.00. Po przedstawieniu wszyscy kosztowali smak owocu PAMPILIO, był wyśmienity.
Pani Dyrektor pogratulowała aktorom wspaniałego występu i wręczyła aktorom dwa zestawy suuuper klocków.

 

Gratulujemy aktorom i paniom za ich przygotowanie jak również rodzicom za zadbanie o stroje.

data dodania: 2019-05-22

20 maja wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę autokarową. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo Artemidy" w Nowej Górze. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Warsztaty zielarskie, degustacja zdrowej zupy, przejażdżka wozem zaprzężonym w konie, jak również jazda na koniach, malowanie stajenki, pisanie gęsim piórem, sadzenie kwiatków, karmienie osiołka, dojenie krowy, królików i owiec oraz barana. Dowiedzieliśmy się że dawniej każde żelazko miało duszę, a produkcja masła do najłatwiejszych nie należała. Zwiedzaliśmy stajnię, w jednym z boksów widzieliśmy żłób i poidło dla konia, przywitaliśmy się z kucykiem. Pawie dumnie rozkładały przed nami ogony a króliki tuliły się w nasze ramiona. Byliśmy zmęczeni i głodni tak bardzo, że każdemu smakowała kiełbasa z ogniska.

W drodze powrotnej wielu z nas zasnęło ze zmęczenia.

data dodania: 2019-05-20

15 maja (środa) dzieci z grupy III miały okazję wcielić się w zawód projektantów, murarzy, tynkarzy i wielu innych przedstawicieli zawodów, którzy są związani z budownictwem. Z pudełek kartonowych w połączeniu dziecięcej wyobraźni i kreatywności powstało "Miasto Moich Marzeń" na miarę XXI a może i XXII wieku;) Znalzało się miejsce na fantastyczne domy i funkcjonalne bloki mieszklane z garażami, bibliotekę, pocztę a nawet i szkołę z odpowiednio wyposażonymi salami do zajęć. Dla spragnionnych wpoczynku i kultury dzieci zaprojektowały także kino, aquapark oraz ciekawą fontannę. Kto wie, może kiedys będzie nam dane odpwiedzić to magiczne miejsce na żywo:) A póki co zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej szatni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

7 maja po raz kolejny gościł u nas "Wesoły Uniwersytet". Tym razem dzieci poznawały niezwykły świat owadów. Zastanwialismy się czy na zdjęciach była Osa, pszczoła czy trzmiel? Dowiedzielismy się czy bać się ich czy nie? Jak je rozróżnić? Co dzięki nim mamy? Z prawdziwą radością obserowaliśmy preparaty przez mikroskop oraz lupę.

data dodania: 2019-05-08

6 maja dzieci z grupy II poznawały zasady dbania o przyrodę. Prawdziwi z nich mali ekolodzy.

data dodania: 2019-05-06

29 kwietnia (poniedziałek) wszystkie przedszkolaki stały się małymi odbiorcami sztuki w Teatrze Ludowym. W trakcie spektaklu "Brzechwolandia" przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji przypomnieliśmy sobie wiersze znakomitego polskiego poeaty - Jana Brzechwy.

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spedzić czas.”

Dowiedzieliśmy się, że każdy może korzystać z wyobraźni, trzeba szanować się nawzajem, nie warto skarżyć oraz przezywać swoich kolegów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04

5 kwietnia w grupie III odbyły się zajęcia koleżeńskie z wykorzystaniem elementów kodowania "Wiosna kolory nam niesie". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności współdziałania przy układaniu drogi na macie do kodowania dzięki czemu udało im się od czytać wyraz "kolory" wokół którego rozgrywały się zajęcia. Nie brakło zabawy z językiem angielskim i chustą animacyjną jak również prób czytania sylab i gimnastyki na specjalnie przygotowanych ścieżkach. Prawdziwym rarytasem było dla nas układania wież z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Starszaki uwolniły także swoją wyobraźnię i pokazały jak bardzo są kreatywne gdy  z zaangazowaniem wykonały w grupach kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem odrysowanych dłoni i stóp.

data dodania: 2019-04-05

29 marca wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Nasi mali artyści mieli możliwość zapoznania się z zawodem ceramika. Panie ciekawie odpowiadały na nasze pytania. Na efekty naszych fanatastycznnych prac, które formowaliśmy naprawdę z niewielką pomocą musimy poczekać kilka tygodni, ale efekt na pewno będzie oszałamiający.

data dodania: 2019-03-29

21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, w naszym przedszkolu został zorganizowany Przegląd Muzyczny "Na ludową nutę". Wzięło w nim udzial 7 przedszkoli z dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział oraz grę edukacyjną, dla nauczycieli zostały przygotowane podziękowania za trud włożony w opracowanie aranżacji utworów. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tańcami ludowymi oraz przyśpiwakami i tradycyjnymi pieśniami jak również strojami regionalnymi z różnych stron Polski.

 • Samorządowe Przedszkole nr 46 przygotowało folkową pieśń śląską "Od buczku do buczku"
 • Samorządowe Przedszkole nr 88 przygotowało piosenkę "Zielona Muraawka" oraz taniec "Olender" 
 • Samorządowe Przedszkole nr 102 zaprezentowało taniec "Trojak" oraz piosenkę "Głęboka studzienka"
 • Samorządowe Przedszkole nr 105 zaprezentowało Oberek łowicki oraz przyśpiewkę łowicką
 • Samorządowe Przedszkole nr 107 "Słoneczne nutki" przygotowało "Tramblankę"
 • Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 104 im. Małego Księcia przygotowało taniec ludowy "Grozik"
 • Samorząodwe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 109 zauroczyło nas Kujawiakiem oraz piosenką "Czerwone jabłuszko".

Dziękujemy wszytkim dzieciom biorącym udział w Przeglądzie jak również nauczycielkom za profesjonalne przygotowanie dzieci do występów.

Gratulujemy pani Eli, pani Beatce, Emilce, Witkowi, Adrianowi, Zuzi, Oliwierowi, Ani, Ewie i Dawidowi za przygotowanie występu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

Dzieci z grupy III w lutym wzięły udział w niezwykłym projekcie społeczno-edukacyjnym Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Przypomnielismy sobie najważniejsze zasady dbania o własne zdrowie, omówiliśmy piramidę zdrowego odżywiania i zwróciliśmy uwagę na to jak ważną rolę pełni aktywność fizyczna dla utrzymania naszego dobrego samopoczucia. Uczylismy się czytać etykiety i sprawdzać skład produktów. Przygotowaliśmy także zdrową przekąskę z ulubionych owoców. Dowiedzieliśmy się także gdzie mieszkają witaminy, a chętni rodzice mogli wziąć udział w programie treningowym opracowanym przez Lionfitness.

data dodania: 2019-03-01

W ramach kształcenia nawyków czytelniczych u dzieci, rozwijania kreatywności zapraszamy do udziału w przedszkolnej akcji "Mamo, Tato, poczytaj mi bajeczkę".

Odwiedziny rodziców, dają poczucie, że mama i tata są blisko swoich dzieci i mimo pracy znajdą czas, by przyjść do przedszkola i poczytać wszystkim dzieciom. Czasami godnie zastępują ich w tym również dziadkowie. Akcja jest cały czas aktuana. Oto nasi bohaterowie:

 

 • 8 lutego w grupie III, babcia Wojtusia M. - Lucynka  przeczytała "Legendę o Smoku Wawelskim"
 • 12 lutego w grupie III, tata Poli - Mateusz zapoznał nas z bajką pt. "Nowy sąsiad"
 • 18 lutego do grupy I,  mama Rozalki - Olga przyniosła ze sobą "Legendę o Smoku Wawelskim"
 • 26 lutego w grupie I, mama Maksia - Gosia przeczytała "Przygody Kubusia Puchatka"
 • 5 marca w grupie III, tata Julki B. - Karol, przeczytał nam "Bajkę o rybaku i złotej rybce"
 • 11 marca w grupie I, mama Jasia, przeczytała książeczkę "Filip i mama, która zapomniała"
 • 28 marac w grupie I, mama Łucji czytała nam o "Przygodach Kubusia Puchatka"

 

Kto jeszcze do nas dołączy? Wystarczy znaleźć wolny czas i zapytać, czy czasami nie mamy ważnego wyjścia w planie, albo czy inny gość nie zapowiedział się wcześniej:)

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

28 lutego dzieci z grupy IV zaprosiły rodziców do udziału w zajęciach otwartych. Wspólnie odkrywali świat kosmosu, odbyli podróż rakietą w krainę liter i działań matematycznych. Świetnie się przy tym wspólnie bawili. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

data dodania: 2019-02-28

Dzieci w przedszkolu uczą się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. W trakcie codziennych zajęć jest czas na elementy preorientacji zawodowej. Cieszymy się, gdy wiedzę tą poszerzają sami rodzice, którzy przychodzą opowiadać o swoich zawodach. Zdarzają się również odwiedziny dziadków. Każde spotkanie jest ciekawe, opowieści o doświadczeniach niesamowite.

 • Mama Poli w III grupie opowiadała o pracy animatora lokalnego. Wielu z nas brało udział w inicjatywach organizowanych właśnie przez nią.
 • Tatuś Julki w III grupie opowiedział o pracy aktora. Ćwiczenia dykcji pozwoliły nam lepiej recytować wiersze.
 • Dziadziuś Poli w III grupie opowiedział o pracy policjanta, rolnika i pszczelarza. Smak krówek, możliwość założenia kajdanek i oczekiwanie na miód są niesamowite.

Zapraszamy kolejnych:)

data dodania: 2019-02-28

W poniedziałek, 25 lutego, dzieci z gr. II, III  i IV pojadą do kina Cinema City Plaza. Grupa II i IV oglądały film pt.: "Jak wytresować smoka 3?", a dzieci z grupy III "O psie, który wrócił do domu".  Oczywiście jak na prawdziwy seans kinowy nie zrezygnowaliśmy z popcornu;)

Wyjście zostało zorganizowane w ramach akcji "Kino za baterie", w której bierzemy, dzięki Wam, czynny udział już od kilku lat.

data dodania: 2019-02-25

W grudniowym wydaniu naszej Gazetki Przedszkolnej "Żółwik" zachęcaliśmy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym "Cztery pory roku". Dostarczono 8 prac konkursowych. Bardzo trudno było nam podjąć decyzję, który folder jest najpiękniejszy. Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca.

Gratuluujemy:

 • Frankowi z gr. IV
 • Allicji z gr. I
 • Julii B. z gr. III
 • Wojtkowi B. z gr. III
 • Karinie z gr. I
 • Maksowi i Maćkowi, którzy przygotowali folder w bratesrkim teamie:)
 • Poli z gr. III
 • Alicji z gr. III

Zapraszmy do oglądania galerii prac konkursowych. Życzymy miłego oglądania, bo prace robią wrażenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-20

Bale, bale w karnawale...

 

W naszym przedszkolu tegoroczny bal karnawałowy odbył się 11 lutego (wtorek). Bardzo miły pan wodzirej umilał naszą zabawę w brzmieniach hitów wszelakich. Zabawa była bardzo udana. Oczywiście odbyła się także profesjonalna sesja fotograficzna. Zobaczcie sami, jacy bohaterowie królowali w naszych przedszkolnym hollu.

data dodania: 2019-02-11

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadziusia w naszym przedszkolu odbyły się  w tym roku troszkę później. Ferie zimowe wypadły w naszym województwie właśnie w magiczne dni 21 i 22 stycznia, dlatego musieliśmy przesunąć świętowanie na pierwszy tydzień lutego. Dziękujemy wszytkim przybyłym gościom, szczególnie tym, którzy mieli do pokonania wiele kilometrów. Rodzice pomogli w przygotowaniu strojów oraz ról swoich pociech na wysokim poziomie. Smak przysmaków z pięknie udekorowanych stołów jak i słodycz buziaków, którymi obdarowane były wnnuczęta pozostanie w naszych sercach na długo. Miło nam, że tata Rozalki podzielił się pięknymi zdjęciami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-10

28 stycznia odwiedziła nas sympatyczna pani strażniczka miejska. W ramach programu "Unikanie zagrożeń" przypomnieliśmy najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa przy poruszaniu się na drogach jak i w domu czy przedszkolu. Dodatkowo odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące pracy strażnika miejskiego. Dzięki temu poszerzyliśmy naszą wiedzę nt. tego ciekawego zawodu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Miło nam pooinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało dyplom z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Potwierdza on nasz udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". Przypomnijmy, że połączyliśmy ją z organizowanym w przedszkolu apelem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegości. Jesteśmy dumni ze wszystkich dzieci, 3-, 4-, 5-, 6-cio latków, za piękny śpiew 4 zwrotek Hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego". 9 listopada 22018 r. o  godz. 11:11 dołączyliśmy do blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie śpiewających nasz hymn.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

22 stycznia dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do krakowskiego Celestatu. Sympatyczny pan przewodnik oprowadził nas po Pokonursowej  Wystawie Szopek Krakowskich. Były małe, duże i wiekie jak również maleńkie zamknięte w obwarzanku. Świeciły, mieniły sie kolorami, a w niektórych poruszały się firgurki. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, na których każdy z nas mógł zaprojektować swoją szopkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-31

W tym roku szkolnym, dzieci z grupy III wzięły udział w ciekawym projekcie "Uczymy Dzieci Programować". Odkrywanie świata programowania jest bardzo ciekawe dla każdego dziecka.

 
Najwięcej emocji wzbudziła już na początku sama mata (kratownica), którą przechowujemy pod dywanem:) Z czasem pojawiły się na niej liczby i litery.
 
Zrealizowaliśmy różne zadania w ramach samego programu.
 • Zadanie "Oto ja" bardzo pomogło nam w poznaniu się w pierwszych dniach września.
 • "Międzynarodowy Dzień Kropki" i historia o Vashti pomogła kilkorgu z nas uwierzyć w siebie. Połączyliśmy te zajęcia z wprowadzeniem zasad ruchu drogowego i wytyczaniem drogi do przedszkola. Nasze prace mogliście podziwiać na wystawie w szatni. Niestety za późno zorientowaliśmy się, że zdjęcia wyszły niewyraźne:(
 • Naprawdę dużo frajdy sprawiły nam zajęcia, w trakcie których zbieraliśmy "Dary jesieni". Rozpoznawaliśmy nazwy owoców i warzyw, dzieliliśmy je na sylaby oraz wysłuchiwaliśmy głoski na początku i końcu wyrazów.
 • Dzielilismy się naszymi pomysłami, "za co kochamy nasz kraj?" i poznawaliśmy sąsiadów Polski.
 • Wzięliśmy udział w Międzynarodowej akcji "Godzina Kodowania".

Nadal wykorzystujemy zabawy z matą do utrwalania orientacji w przestrzeni i schemacie ciała, dostrzegania rytmów czy rozwoju wyobraźni przestrzennej i współpracy. Często dzielimy się wiedzą i zapraszamy do kolegów z grupy I. Bardzo podobają nam się również zadania przygotowane przez Mysz "Code & Go".

data dodania: 2019-01-17

11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach corocznego przeglądu RODZINNE KOLĘDOWANIE.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi, Dorotce, Maciusiowi i Maksiowi za reprezentowanie naszego przedszkola w Przeglądzie. Kolęda "Przybieżeli do Betlejem pasterze" od dziś jest naszą ulubioną:) .
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-14

9 stycznia już kolejny raz gościliśmy w Przedszkolu Specjalnym nr 100 i oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu naszych kolegów i koleżnek. Dzieci tańcem, śpiewem, muzyką wyraziły radość z nadejścia Bożej Dzieciny. Na koniec spotkania wszyscy razem zaspiewalismy tradycyjne polsie kolędy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za chwile radości i wzruszeń????
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-14

19 grudnia w naszym przedszkolu był prawdziwie Świąteczną środą. Wszystkie dzieci wraz z całym personelem zgromadziły się w hollu aby zjeść Wigilijny Obiad. Pani Dyrektor złożyła nam piękne życzenia. Każdemu smakowały uszka, barszczyk, kluski z makiem oraz kompot. W ten magiczny dzień ryba smakowała wyśmienicie. A odświętny nastrój panował do końca dnia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29

Przedświąteczny tydzień w naszym przedszkolu płynął w prawdziwie świątecznej atmosferze. Wszystkie dzieci przygotowały występy jasełkowe dla swoich rodziców, był czas na świąteczne wypieki i kiermasz świąteczny. W tle rozbrzmiewał dźwięk kolęd, pachniał barszczyk  z uszkami podczas przedszkolnego obiadu wigilijnego.

Dziękujemy rodzicom za podzielenie się swoimi zdjęciami, za wszystkie przepyszne domowe wypieki, dzięki którym nasze stoły prawie uginały się podczas spotkań wigilijnych w grupach. To dzięki Wam, Rodzice, stroje i role których douczaliście w domu wasze pociechy zrobiły z nich prawdziwych aktorów.

Kochani rodzice, dziadkowie, przyjaciele przedszkola, życzymy, aby ten magiczny czas trwał cały rok.

data dodania: 2018-12-19

10 i 18 grudnia, dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola pojechały na kolejną ciekawą wycieczkę. Tym razem celem naszej podróży było Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Dzieci poznawały historię tego tradycyjnego regionalnego wypieku krakowskiego. Formowaliśmy także obwarzanki sami. Wiemy już jak rozpoznać czy obwarzanek jest prawdziwie krakowski czy też "oszukany". Polecamy wycieczkę na rodzinne wypady.

data dodania: 2018-12-18

Starszakgi z grupy IV przygotowania do Spotkania Wigilijnego z rodzicami potraktowali bardzo poważnie. 17 grudnia dzieci piekły ciasta wg propozycji pani Grażynki. Ubrani w fartuszki, chusteczki na głowy, przystąpili do działania. Pani Ania przygotowała niezbędne narzędzia do pracy: deski, norze, miski, mikser. Nasze kochane Panie kucharki i pani intendentka pomogły uzupełnić brakujące składniki do ciast i wspierały nas cennymi radami, pilnowały aby ciasta się dobrze upiekły. Mali cukiernicy krolili jabłka do ciasta „Kryzysek”, siekali orzechy. Następnie mieszali mikserem składniki, dokładnie odliczając ilość cukru, mąki, oleju i innych składników. Przy okazjji dzieci  dowiedziały się jak rozbija się jajko do ciasta i jak sprawdzić jego świeżość. "Kryzysek" upiekł się CUDOWNIE. Dzieci upiekły także drugie ciasto. Znowu mieszanie, odliczanie: cukier, mąka, jajka, olej… A na koniec marchewka… Tak, tak… marchewka, bo to ciasto marchewkowe z cynamonem. Udało się tylko dzięki mamie Itana, która utarła 3 pojemniki marchewki. DZIĘKUJEMY

A TERAZ PRZEPISY:
„KRYZYSEK”
8 jabłek, 4 jajka, 1,5 szkl cukru, 2 szkl mąki, 0,5 szkl oleju, 1 łyżeczka sody i proszku do pieczenia, cukier waniliowy, siekane orzechy i rodzynki wg uznania.
Jajka ubić z cukrem, dodać mąkę z proszkiem, cukier waniliowy, olej i orzechy. Połączyć z pokrojonymi jabłkami. Piec 45 minut w temperaturze 180.

„CIASTO MARCHEWKOWE”
2 szklanki utartej marchewki, 4 jajka, 1.5 szklanki cukru, 2 szklanki mąki, 1 szklanka oleju, 1 łyżeczka sody, 4 łyżeczki cynamonu.
Przy wykonaniu postępować jak przy poprzednim placku.

 

data dodania: 2018-12-17

"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć". 12 grudnia w naszym przedszkolu został przeprowadzony bezpłatny przegląd stomatologiczny. Odwiedziły nas sympatyczne panie z CM Ujastek. Najpierw opowiedziały jak prawidłowo należy szczotkować ząbki i w jaki sposób o nie dbać. Następnie zbadały nasze uzębienie i obiecały niebawem przekazać wyniki kontroli rodzciom. Każde dziecko otrzymało upominiki i nagrody. 

data dodania: 2018-12-12

11 grudnia (wtorek) wyruszyliśmy do Szkoły Muzycznej (os. Centrum E) na fantastyczny musical Teatru Moich Marzeń" pt."O Małej Syrence w niejednej piosence". Fragment jednego z utworów: "… Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie…" zachęcił nie tylko dzieci ale i panie do posiadania włsnych marzeń. Podczas spektaklu poznaliśmy małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Po burzy, książę Edward, wypatrywał co dzień dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu. Nagle pojawiła się dziewczyna bez głosu, a urocza mama Edwarda- królowa Hortensja i świetnie gotujący kucharz Fryc nie od razu ją polubili. Na szczęście czas prysł, książe pocałował Vivien, król Nefryt poznał królową Hortensję i wszysyc żyli długo i szczęśliwie.

data dodania: 2018-12-11

W dniach 3- 7 grudnia dzieci z grupy III wzięły udział w niezywkłym wydarzeniu Godzina Kodowania. Pogłebialiśmy naszą przygodę z odkrywalniem świata kodowania dzięki udziałowi w programie: Uczymy Dzieci Programować.Udało nam się zachęcić do zabawy także kilkoro młodszych kolegów. Obejrzeliśmy film o idei akcji Hour of Code, rozwiązywaliśmy zakodowane dyktanda graficzne z pomoca kolorowych kółeczek i inne ciekawe rzeczy.

Wymyśliliśmy także wierszyk:

Ozobotów u nas brak

Ale jest ta magia krat.

Kodujemy raz dwa trzy

Nawet maluchy do nas dołączyły.

Dnia 5 grudnia, w środę wczesnym rankiem

Pani przygotowała dla nas niespodziankę.

Najpierw przyszli młodsi koledzy zza ściany

Aby się znowu pobawić na macie razem z nami.

Rozpoczęła się projekcja filmu: „Hour of Code”

I w 2 minuty zrozumieliśmy, że w tym święcie chodzi o

Zabawę z Godziną Kodowania,

Która daje przyjemność z nauki programowania.

Każdy może się nauczyć, nie ważne ile masz lat,

Czy jesteś chłopcem, czy dziewczynką, możesz zmieniać świat.

Kolorowe kubeczki układaliśmy ile sił,

Razem kodowaliśmy na macie, i ci którzy mają sześć lat i również trzyletni ci.

Odkodowaliśmy prezenty dla Mikołaja,

A Pani obiecała przygotowywać zadania na macie co najmniej do maja.

Godzina kodowania co najmniej raz w tygodniu u nas trwa,

Każdy może układać kody i uczyć się ile sylab: „kasztan” ma.

Uczymy Dzieci Programować, bo wiemy o tym, że,

Rozwiązywać problemy każdy powinien chcieć.

 

Choć zadania w ramach programie realizujemy regularnie, miło było bawić się z matą dłużej i częściej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

Poranek 5 grudnia był dla nas jednym wielkim oczekiwaniem. Nasza grzeczność sięgała zenitu. Czekaliśmy i czekaliśmy na hollu. I wreszcie... usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, a zaraz po tem pojawił się Święty Mikołaj.  Zaśpiewaliśmy mu piosenki, powiedzieliśmy wierszyki i złożyliśmy uroczystą przysięgę, że będziemy słuchaś wszystkich pań w przedszkolu. Mikołaj uwierzył w nasze obietnice i każdemu dziecku dał "przytulny" prezent. Wzięliśmy udział w miniseji fotograficznej.

data dodania: 2018-12-05

4 grudnia (wtorek) w ramach projektu "Barbórkowe spotkania z przedszkolakami" odwiedził nas niezwykły gość. Górnik, pracujący na co dzień w Kopalni Soli w Wieliczce przybliżył nam tajniki i tradycje związane z tym zawodem. Dowiedzieliśy się czym rózni się strój galowy od roboczego i wysluchalismy pięknej Legendy o świętej Kindze". Prezeprowadzono także test znajomości tajemniczego świata kopalni, który wszyscy zdaliśmy celująco.

Dziękujemy za tą niezwykłą wizytę. Niejeden z nas zamarzył o pracy górnika w przyszłości:)

data dodania: 2018-12-04

Dnia 30 listopada 2018 roku odbył się w Przedszkolu nr 107 na os. Słonecznym konkurs wiedzy o Polsce. Nasze przedszkole reprezentowało 4 dzieci z grupy IV: Oliwia, Aniela, Franek i Paweł. W rywalizacji brały udział jeszcze 3 przedszkola: Przedszkole nr 102 z os. Szkolnego, Przedszkole „Bajka” z os. Uroczego i gospodarze Przedszkole nr 107. Przedszkolaki zmagały się z różnymi zadaniami. Było rozpoznawanie legend, dopasowywanie ilustracji, nazywanie zabytków Krakowa i Warszawy, rozpoznawanie herbów. Musieliśmy również odpowiadać na pytania. Na mapie Polski podpisywaliśmy  rzekę- Wisła i miasta - Kraków i Warszawa. Naszym zmaganiom przyglądała się komisja konkursowa i skrupulatnie liczyła punkty. Okazało się, że rywalizacja była wyrównana i wszystkim przedszkolom przyznano 1 miejsca. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody niespodzianki. Dumni z sukcesu wróciliśmy do przedszkola.

data dodania: 2018-11-30

W piątek 23 listopada, dzieci z grupy II świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło w tym dniu do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Zajęcia w tym dniu były przeprowadzone w ich asyście. Bawiliśmy się z nimi wesoło, było dużo tańców, zabaw i śmiechu. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu  również obchodziliśmy to święto. Z tej okazji dzieci z grupy I oraz ich rodzice wzięli udział w warsztatach poświęconych temu sympatycznemu przyjacielowi każdego dziecka. Małe, duże, mięciutkie, z włóczki, kolorowe, każdy miś był inny, ale każdy miał swoją historię i swoje imię. Atmosfera wspaniałej zabawy ogarnęła wszystkich. Misie podskakiwały na „trampolinie”, kręciły się  na „karuzeli”, słuchały kołysanki. Rodzice wykazali się dużą wyobraźnią przy wspólnym układaniu opowiadania „ O pewnym misiu”. Na koniec spotkania dzieci z pomocą swoich rodziców mogły stworzyć własnego misia z rolki papieru i innych materiałów plastycznych. Efekty pracy były niesamowite.
Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech! Misiom również….:)
Serdecznie dziękujemy rodzicom  oraz dzieciom za wspólną zabawę!

 

data dodania: 2018-11-26

W piątek 23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Okzało się, że wszyscy pracownicy i dzieci znają i potrafią szybko zastosować się do procedur bezpieczeństwa podczas nagłego wypadku. Z tej okazji odwiedziła nas Straż Pożarna. Panowie Strażacy pokazali dzieciom całe wyposażenie wozu. Pozwolili przymierzyć hełm strażacki, a nawet lać wodą z węża:)

Wszystkim bardzo się podobało.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

22 listopada dzieci z grupy III i IV wzięły udział w VI Przeglądzie Dziecięrcej Piosenki Angielskiej. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 105 na os. Słonecznym. Grupa III zaśpiewała piosenkę "How's the weather?", a grupa IV: "Umbrella". Na widowni zachowywaliśmy się naprawdę dojrzale, szanując występy pozostałych kolegów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, grupa nagrodę książkową. Przyniesliśmy także dyplom dla przedszkola. Czekał także na nas słodki poczęstunek.

data dodania: 2018-11-22

Znamy już wyniki Przedszkolnego Konkursu Fotograficznego "To wszystko-Polska"

zorgnizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za czas poświęcony na przygotowanie prac. Obrady jury były burzliwe, ale udalo sie wylonić laureatów:

 • I miejsce: Franciszek gr. III
 • II miejsce: Pola gr. III i Julia B. gr.III
 • III miejsce: Alicja gr. III, Karina gr. I, Oliwia gr. I, Rozalia gr. I, Patrycja gr. I, Lena gr. III, Patryk gr. IV i Ola gr. III.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

18 listopada, dzieci z grupy III poznawały kolejny zawód. Tym razem, w ramach pogłębiania znajmości tematyki związanej z domem, zamieniliśmy naszą salę w prawdziwe biuro projektowe. Każdy miał okazję poznać pracę projektanta wnętrz prawie od podszewki. Wycinaliśmy niektóre elementy z katalogów, a resztę szczegółów, w tym dobór kolorów ścian załatwialismy z pomocą, kredek, pasteli i farb akwarelowych. Mamy nadzieję, że podobała wam się wystawa naszych dzieł w szatni.

data dodania: 2018-11-18

Poranek 15 listopada (czwartek) był u nas patriotyczny. Wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 155 oraz panią Ewą, nauczycielką rytmiki, świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z dumą ponownie zaprezentowaliśmy przygotowany przez dzieci z grupy III i IV apel, śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz obejrzeliśmy fantastyczny taniec patriotyczny z szarfami. Oczywiście nie mogło zabraknąć odśpiewania 4 zwrotek naszego Hymnu Narodowego. Może powtórzymy takie wspólne spotkanie?

data dodania: 2018-11-15

14 listopada (środa), dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Poranku Patriotycznym. Po raz kolejny skorzystaliśmy z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 105. Dzieci z grupy III zaśpiewały piosenkę: "Głos historii", rówiesnicy z grupy IV wraz z kolegą ze szkoły "Co to jest niepodległość?". Obejrzeliśmy występy kolegów i koleżanek ze szkoły i przedszkola nr 107. Wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Jestem Polką i Polakiem" oraz "Mazurek Dąbrowskiego".  Otrzymaliśmy podziękowanie za udział z rąk pani dyrektor szkoły, która powiedziała, że "zrobiliśmy Polsce wspaniały prezent".

Sto lat Polsko!

data dodania: 2018-11-14

9 listopada (piątek) w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na tarasie, by świętować 100 urodziny niepodległej Polski. Grupa III i IV przygotowały okolicznosciowy apel z okazji odzykania przez nasz kraj niepodległości. Dziękujemy rodzicom za to, że pamiętali o przygotowaniu dla dzieci strojów galowych. Kulminacyjnym momentem programu było uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Wraz z blisko 5 milionami  uczniów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz prawie 480 tysiącami nauczycieli zaśpiewaliśmy jednocześnie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Tym samym wnieśliśmy swój wkład w podbicie rekordu na największą liczbę osób jednocześnie śpiewających Hymn Polski. Dodatkowo podziękowaliśmy Polsce, wypuszczając w niebo 80 balonów w kolorze białym i czerwonym.

Brawo mali patrioci! 

data dodania: 2018-11-09

30 października (wtorek) wszystkie dzieci wzięły udział w Przedszkolnym Turnieju Patriotycznym. Zarówno grupy młodsze jak i starsze wykazały się niezwykłą wiedzą o naszym kraju. Mali patrioci nie tylko wiedzą co jest stolicą Polski i jakie są nasze symbole narodowe. Potrafią świetnie współpracowaś w zespołach. Wyrecytowaliśmy wiersz: "Czy wiesz, co to za znak?" oraz zaśpiewaliśmy piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na zakończenie wszyscy wzięliśmy udział w zabawie ludowej "Jawor, jawor" oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla grup.

data dodania: 2018-10-30

24 października (środa) po raz kolejny odwiedził nas "Wesoły Uniwersytet". Dzieci poznawały smakołyki natury, m.in. orzechy i ziarna kakaowca. Tym razem zamiast konkursu czekała na nas słodka niespodzianka. Gdy zwinięto ekran, naszym oczom ukazała się prawdziwa fontanna czekoladowa. Chyba wiecie, co najbardziej utkwłio w naszej pamięci:)

data dodania: 2018-10-24

Grupa I ogłosiła rodzinny konkurs "Kolorowe portrety z warzyw i owoców". Poziom przyniesionych prac był bardzo wysoki. Pomysłowość każdego portretu niesamowita. Burzliwe obrady jury przyniosły wszystkim uczestnikom I miejsce: Alicji, Poli, Karince, Rozalce, Maksymilianowi i Patrycji M.

Gratulujemy!

data dodania: 2018-10-18

W piątek 12.10 grupa IV pojechała na wycieczkę do Parku AWF. Korzystaliśmy z komunikacji miejskiej, oglądaliśmy życie wiewiórek wśród złotych liści,odrysowaliśmy korę drzew na kartkach i zjedliśmy pyszne marchewkowe ciasto, opalając się w promieniach jesiennego słońca. Wracając do przedszkola planowaliśmy kolejne wycieczki !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

17 października (środa) dzieci z grupy I oficjalnie stały się przedszkolakami podczas uroczystości Pasowania na przedszkolaka. Rozstrzygnięto także konkurs grupy I "Kolorowe portrety z warzyw i owoców". Gratulujemy dzieciom pokonania tremy i zaprezentowania umiejetności wzorowego przedszkolaka. Dziękujemy rodzicom za pomoc  w przygotowaniu poczęstunku i państwu Stelmach za udostępnienie fantastycznych fotografii.
data dodania: 2018-10-17

W dniu 28 września (piatek), dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Muzeum Czynu Zbrojnego na os. Górali. Muzuem zrobiło na nas duże wrażenie, dostarczyło wielu ptrzeżyć i stanowiło wspaniałą lekcję historii. Mogliśmy poprzymierzać i dotykać różne rzeczy, a przemiły pan opowiadał ciekawe historie, o których jeszcze nigdy nie słyszeliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14

Dzieci z grupy III i IV postanowiły zachować namiastkę ciepłych dni jesiennych, zamykając je w słoikach.  Pamiętając, jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowe odżywianie, przygotowały zdrowe przetwory. Tym razem wybór padł na kompoty z ulubionych wooców. Z checią spóbujemy tych pyszności zimową porą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy II i III wysłały pocztówki do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim. Tym samym zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu "Piękna Nasza Polska cała", w którym mamy przyjemnność uczestniczyć w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że mapa Polski, która mam powstać z wszytskich nadesłanych pocztówek niedługo ujrzy światło dzienne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-04

26 września rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym przygodę z Wesołym Uniwersytetetm. Wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach. Tym razem warsztaty przyrodnicze dotyczyły odkrywania tajemnic związanych z wodą. Dowiedzieliśmy się m.in. o różnych stanach skupienia wody, jak ogromną część powierzchni Ziemi zajmują zbiorniki wodne i zobaczyliśmy fantastyczny przestrzenny model obiegu wody w naszej przyrodzie. "A kto słuchał i nie gadał" mógł wziąć udział w pytaniach konkursowych i wygrać mini nagrody.

data dodania: 2018-09-26

W naszym przedszkolu działa kuchnia, w której codziennie przygotowywane są wszystkie posiłki. O tym, że zdrowo nie znaczy nudno czy niesmacznie przekonaliśmy się nie raz. Dzieci ze wszytkich grup uczestniczą w zajęciach kulinarnych, w trakcie których na bazie własnych możliwości samodzielnie przygotowują niektóre przekąski. Zobaczcie sami jakie pyszności zjadamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

21 września (piątek) dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę na Kopiec Wandy. Ostatnie dni lata rozpieszczały nas pogodą. Chcieliśmy pojechać zabytkowym tramwajem, niestety nie udało nam się. Najpierw wysłuchaliśmy legendy o Wandzie, która nie chciała Niemca. Wiemy, dlaczego uratowła nasz Kraków i że miłości za pieniądze kupić się nie da, choć nie jedna dziewczynka marzy o księciu;) Potem wyruszyliśmy na podbój Kopca. Udało nam się pokonać nasze strachy, panie były dumne ze wszystkich wycieczkowiczów. Gdy wróciliśmy na dół, urządziliśmy sobie piknik i zabawy ruchowe na zielonej łące. Mamy już plany aby powrócić tutaj nie raz;) Tą wycieczką udało nam się zrealizować jeden z punktów projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała", w którym nasze przedszkole bierze udział.

data dodania: 2018-09-21

Dzieci z grupy II, III i IV wzięły udział w akcji "Napisz kartkę bohaterom". Tym samym uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, a dokładnie p. Alicję Zdanowicz "Grażyna", która 21 września obchodziła urodziny.

Pamiętajcie, każdy może włączyć się do akcji BOHATERON, mamy czas od 1 sierpnia do 3 października, czyli 63 dni trwania Powstania Warszawskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17

7 września (piątek) dzieci z grupy III i IV wzięły udział w niezwyłym Pikniku Sportowym. Organizatorem wydarzenia był MOS Kraków Wschód. Czekały nas aż dwie godziny zabaw ruchowych. Wykwalifikowana kadra trenerska ze Szkółki PIłkarskiej oraz animatorzy zapewnili znakomitą zabawę sportową zgodną z zasadami fair play. Wśród atrakcji była m. in. piłka nożna, strzelanie z łuku, bramka celnościowa, trampolina,  tory przeszkód. Dodatkowo dla każdego uczestnika czeka woda mineralna, niespodzianki i dyplomiki.

data dodania: 2018-09-07

Miło nam poinformaować, że nasze przedszkole bierze udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Czas trwania projektu przewidziany jest od września do grudnia. Jego cele ogólne to:

 • kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski,
 • kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Wyrózniono także cele szczegółowe:

 • Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
 • Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów
 • Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.
 • Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
 • Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów.

Oto zadania, które udało nam się zrealizować:

 • Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie (w zależności od wieku dzieci)
  Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. (Ponadto z prawdziwą dumą stwierdzamy, że nawet 3- latki pięknie śpiewają Hymn Polski, o czym wiemy od rodziców).
 • Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada. W naszym Przedszkolu został zorganizowany 9 listopada.
 • Nauka piosenki piosenki o tematyce patriotycznej.
 • Nauka wiersza o tematyce patriotycznej,.
 • Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.
 • Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”-
  przeprowadzenie konkursu plastycznego w grupie lub przedszkolu według
  własnego regulaminu.
 • Organizacja kącika "Piękna nasza Polska cała" o tematyce folkowej lub patriotycznej.
 • "Piękna nasza Polska cała"- wysłanie pocztówki swojej miejscowości na podany adres (organizatora).
 • "Napisz kartkę bohaterom".
 • "Według przepisu Babci i Dziadka" - wykonanie potrawy regionalnej.
 • Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu
  przedszkolnego/międzyprzedszkolnego dla rodziców (dzieci, nauczycieli) według
  własnego regulaminu (celem konkursu jest pokazanie wyjątkowości regionów
  naszego kraju).
 • "Szlakiem historii" - zorganizowanie wycieczki, której celem będzie poznanie zabytków kultiry regionalnej, dorobku historycznego, kulturu, architektury i tradycji. (Wycieczka na Kopiec Wandy, wycieczka do Muzeum Czynu Zbrojnego, wycieczka do Muzeum Żywego Obwarzanka).
 • Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”.

Zapraszamy do oglądania galerii na naszej stronie internetowej jak również odwiedzin fanpage projektu Piękna nasza Polska cała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-03

Dziękujemy wszystkim mamom, tatom, dziadkom i babciom, którzy znaleźli czas w ciągu całego roku szkolnego i przeczytali nam ulubione w swoich rodzinach bajki. Czasami była to jedna niezwykła historia, czasami kilka.  Zdarzało się, że z czytanymi opowiadaniami wiążą się tajemnicze zdarzenia z waszych domów. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować spotkania z cyklu "Poczytaj mi, mamo" w kolejnym roku szkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

21 czerwca, w czwartkowe przedpołudnie w sercu naszego przedszkola zebrały się wszystkie dzieci i pracownicy. Uroczyście pożegnaliśmy się ze starszakami, którzy we wrześniu powitają szkolne progi oraz powitaliśmy wakacje. Pani Dyrektor podziękowała za owocną współpracę, z rąk Rady Rodziców otrzymaliśmy pamiątkę w niezwykłej doniczce. Na zakónczenie wszyscy radośnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Niech żyją wakacje!".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

13 czerwca, w środowe popołudnie spotkaliśmy się w grupie II z dziećmi i rodzicami podczas zajęć otwartych. Było opowiadanie o "Rozgwiazdach" i wspólne rysowanie. Dla dzieci najważniejsza była oczywiście obecność rodziców, a rodzice najmilej wspominają masażyki relaksacyjne:) Już mamy pomysł na kolejne zajęcia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-13

Popołudniowy wtorek, 12 czerwca, upłynął nam w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Choć pogoda do ostatnich chwil trzymała nas w niepewności, odbyło się prawdziwie rodzinne święto podczas corocznego Pikniku Rodzinnego. Dzieci przygotowały oczywiście występy dla rodziców, babć, dziadków, cioć i rodzeństwa. Były tańce, wiersze, piosenki i własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas tej uroczystości pani Dyrektor podziękowała najbardziej aktywnym rodzicom i dziadkom za wspieranie naszego przedszkola. Na milusińkich czekały zamki dmuchane i malowanie twarzy, które cieszyło się największym zaintersowaniem. Dziękujemy za przygotowane przez rodziców poczęstunki i napoje.

Cieszmy się, że byliście z nami.

data dodania: 2018-06-12

Poniedziałek, 11 czerwca przyniósł nam miłą niepodziankę. Listonosz przyniósł nam upragnioną odpowiedź z Brytyjskiego Dworu. Co więcej otrzymaliśmy także kilka ciekawostek z życia Królowej, o które nieśmiało poprosiliśmy w liście. Dzieci z grupy II wysłały list do Elżbiety II ze wpólnie przygotowanym prezentem w lutym i traciły już powoli nadzieję, że doczekają się odpowiedzi. Jak się okazało warto być cierpliwym. Potraktujemy ten zaszczyt jak spóźniony prezent z okazji Dnia Dziecka:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

4 czerwca odbył się V Nowohucki Przegląd Grup Teatralnych Rodziców "Teatr Mamy i Taty". W tym roku wzięło w nim udział 12 grup teatralnych. Byli wśród nich również niesamowici rodzice z naszego przedszkola. Dziękujemy rodzicom Klaudii, mamie Tymka, tacie Kacpra, mamie Alicji, tacie Jurka, mamie Marysi, mamie Oliwierka za wspaniałe przedstawienie "Smok Łakomczuch".

data dodania: 2018-06-04

29 maja (wtorek) wszystkie przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę. Autokary zawiozły nas do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Zwiedzaliśmy stare chaty, kościół i miejsca pracy które na naszym terenie były wiele lat temu. Dzięki miłej pani przewodnik dowiedzieliśmy się czym sie bawiły dzieci w naszym wieku i jak wyglądała klasa szkolna, co najbardziej interesowało starszaki. Wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich oraz malowania na szkle, a nasze wytwory będą fantastyczną pamiatką. Kto wie, może przyjedziemy tutaj z rodzicami?

data dodania: 2018-05-29

Jak co roku nasi sąsiedzi z Przedszkola Specjalnego nr 100 zaprosili nas do udziału w niezwykłym Pikniku Sportowym. 22 maja (wtorek) przy fantastycznej pogodzie bawiliśmy się świetnie. Czekał na nas występ przygotowany przez pracowników Przedszkola nr 100 i nie tylko;) pt. "Rzepka", piosenki w wykonaniu innych przedszkoli oraz oczywiście niezwykłe konkurencje.

data dodania: 2018-05-22

21 maja w C. K. im. C.K. Norwida na os. Górali odbył się XIII Nowohucki Przegląd Twórczości Artstycznej Dzieci Przedszkolnych. W tym roku odbywał się pod hasłem: "Polska Moja Ojczyzna". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV. Fantastycznie pokazały i wyśpiewały patriotycznego ducha drzemiącego w sercach kazdego z nas. Przy okazji wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem. Z naszego przedszkola wyróżnienie zdobył Franio z grupy III. Gratulujemy!

data dodania: 2018-05-21

W dniu 11 maja (piątek) zostały ogłoszone wyniki Żólwikowego Konkursu "Kwiaty z recyklingu".

Jury po burzliwych obradach wszystkim uczestnikom przyznało I miejsca.

Adzie, Poli, Franiowi N., Patrykowi S., Wiktorii Z., Paulinie, Maciusiowi S., Słwusiowi, Sandrze S.

gratulujemy pomysłów i fantatsycznego wykonania.

Zapraszamy do oglądania wystawy w szatni:)

data dodania: 2018-05-11

24 kwietnia przedszkolaki z grupy III wzięły udział w Miedzyprzedszkolnym konkurskie Tańca „Roztańczone przedszkolaki”. Nasi tancerze dopingowani przez koleżanki i kolegów zdobyli III miejsce. Nastrój dobrej zabawy i odniesionego sukcesu towarzyszył grupie jeszcze przez długi czas

Dziękujemy !!!

data dodania: 2018-04-23

Popołudniem 17 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Wychowanie przez czytanie". Pani Kinga, pani Grażynka i pani Grażynka z biblioteki z OK im. C.K. Norwida zastanawiały się wraz z rodzicami nad wpływem na rozwój dziecka książek i mediów w dzisiejszym świecie. Wspólnie przejrzeliśmy kilka ciekawych pozycji książkowych do wspólnej lektury z dziećmi. Dziękujemy za aktywny udział oraz wypracowanie odpowiedzi na pytania Jakie są korzysći ze wspólnego czytania i wspólnego oglądania telewizji?.

Cieszymy się Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Jest nam bardzo miło, gdy ktoś o nas pamięta z okazji Świąt czy też zwykłego dnia. Uwielbiamy robić niespodzianki innym. 27 marca (we wtorek) dzieci z grupy II miały ważne zadanie. Jako delegacja, zaniosły stroik Wielkanocny i życzenia w imieniu całej Społeczności Przedszkola nr 109 do siedziby Rady Dzielnicy XVIII. Przyjął ich serdecznie i słodko ;) pan Józef Szuba, który pełni funkcję zastępcy Przewodniczącego. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę "Moja okrągła buzia", otrzymały zaproszenie do ponownych odiwedzin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-30

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny "Wiosenne Przebudzenie". Był on dedykowany najmłodszym przedszkolakom z terenu dzielnicy Nowa Huta. Przybyłych gości jak i widzów powitała nasza pani Dyrektor Renata Kaszuba. Występy oceniało jury w składzie: p. Mariusz Woda - członek zarządu Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, p. Celina Piowowarczyk - dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 104 im. Małego Księcia, p. Ewa Zielińska -  nauczyciel rytmiki, Piotr Jastrzębski - absolwent Szkoły Muzycznej II stoponia, wirtuoz waltorni. Komisja konkursowa miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Uczestnicy Konkursu byli bardzo dobrze przygotowani, świetnie poradzili sobie z tremą, stroje zapierały dech w piersiach. W trakcie burzliwych obrad komisji, p. Kinga i p. Grażynka umiliły nam czas zabawą muyczną do piosenki "Papuga kolorowa" oraz rozwiązywaniem zagadek o tematyce wiosenne. Świetnie się bawiliśmy.

 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce - Samorządowe Przedszkole nr 104 im. Małego Księcia (os. Hutnicze)

II miejsce - Samorzadowe Przedszkole nr 107 (os. Słoneczne) i Samorządowe Przedszkole nr 109 (os. Urocze 9)

IIII miejsce - Samorządowe Przedszkole nr 46 (os. Na Skarpie).

 

 

Wszystkim uczestniom serdecznie gratulujemy udanych występów, nauczycielkom przygotowującym dzieci włożonej pracy oraz samym oraganizatorom i prowadzącym - pomysłu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

21 marca po raz kolejny wzięliśmy udział w warsztatach "Wesołego Uniwersytetu". Tym razem zgłębialiśmy tajniki z życia gadów. Oglądaliśmy jaszczurki, poznaliśmy gekona Kubusia, dowiedzieliśmy się jak rozróżnić węże jadowite od tych przyjaznych i w ogóle, które węże żyją w Polsce. Bardzo podobały nam się urywki filmów, na których mogliśmy obserwować życie żółwi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-21

W poniedziałek 19 marca nastąpiło wręczenie nagród w przedszkolnym konkursie "Buch w biały puch". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy fotograficzno-plastycznej metodą collage. Oto nasi laureaci:

I miejsce: Aleksandra K., Pola B., Alicja, Ada i Franciszek N.

II miejsce: Mikołaj Z. i Patryk S.

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-19

15 marca dzieci z grupy II i IV wzięły udział w V Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Angielskiej "Eyes on kids" zorganizowanej pzrez SP nr 105. Dzieci zaprezentowały piosenki: "The Gardener Plants The Seeds" oraz "Ten Little Fishies". Czekała na nas fantastyczna zabawa, słodki poczęstunek i pozytywne emocje. Przyniesliśmy ładny dyplom dla przedszkola. Każde występujące dziecko otrzymało dyplom i pamiątkową przypinkę, a dla grup organizatorzy przygotowali gry edukacyjne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-17

2 marca grupy III i IV wzięły udział w spotkaniu intagracyjnym w SP nr 105 na os. Słonecznym.  Najpierw dzieci zwiedzały szkołę i przygotowywały ekologiczego tulipana, a następnie wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Przestrzegając zasad fair play, grupa III zajęła VI a grupa IV - II miejsce. Ale najwazniejsza była zabawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-02

1 marca dzieci z grupy IV odbyły niezwykłą podróż. Wzięły udział w Olimpiadzie w Pjongczang. Zapaliły olimpijski znicz w sali, poznały znaczenie słów fair play, dowiedziały się, skąd wzięły się kolory na kołach flagi olimpijskiej. Nad prawidłowym przebiegiem igrzysk czuwali bezstronni sędziowie, którzy tak jak i zawodnicy złożyli specjalna przysięgę.

data dodania: 2018-03-01

28 lutego po raz kolejny odiwedził nas "Wesołu Uniwersytet". Temat kosmosu tak bardzo nas zaciekawił, że zgłębialiśmy drugą część warsztatów "Kosmos blisko nas". Niektórzy z nas mieli szczęście spróbować "startu rakiety kosmicznej". Poznaliśmy bliżej planety Mars, Jowisz i Saturn, oraz ich księżyce. Najbardziej podobała nam sie prezentacja o księżycu - Europa.

data dodania: 2018-02-28

27 lutego we wtorek, nasze przedszkole odwiedziła Pani Strażniczka Miejska. Porozmawiała z nami o ważnych zasadach zachowania bezpieczeństwa na drogach. Udalo nam się ją wiele razy pozytywnie zaskoczyć, ponieważ gdy tylko pogoda pozwala ćwiczymy praktycznie znajomość zasad na spacerach. Z niecierpliwością czekaliśmy oczywiście na zabawę w miasteczku samochodowym z "Autochodzikami". Każdy co najmniej raz mógł być kierowcą, pracownikiem stacji czy policjantem.

data dodania: 2018-02-27

5 lutego wręczaliśmy nagrody laureatom konkursów.

W Konkursie "Co szkodzi naszemu zdrowiu i dlaczego?"

 

I miejsce: Ada i Mikołaj

II miejsce: Franio N.

III miejsce: Jerzy, Maciej S., Kacper Z., Adrian

 

W zimowym Konkursie Żółwikowym: "Zimowy widok z mojego okna":

 

I miejsce: Maciek S.

II miejsce: Ada

III miejsce: Patryk

 

 

Gratulujemy!

Zapraszamy do udziałuw kolejnych konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-17

A w karnawale bal był nad bale!...

31 stycznia wszystekie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział we wspanaiałym Balu Karnawałowym. Zabawa była fantastyczna. Pani wodzirejka w stroju Minionka, zadbała o to, aby były wszelkie tańce, pląsy, wygibasy i ubaw po pachy. Nasz holl zamienił się w prawdziwie magiczny dwór, na którym można była spotkać Królewne Śnieżkę, Spdermana, Pirata, Pszczółkę Maję i wiele innych bajkowych postaci. Zabawa przysniosła wiele radości wszystkim, a to było głównym celem Balu.

data dodania: 2018-01-31

Planeta Ziemia i jej skarby to jeden z tematów które poruszała grupa 3 w styczniu. Jak zbudowana jest ziemia ?Jakie skrywa skarby? Na te inne pytania młodzi badacze poszukiwali odpowiedzi wśród minerałów. Okazali się być świetnymi przyrodnikami.

data dodania: 2018-01-30

W Naszym Przedszkolu dbamy o zdrowie. Uwielbiamy chodzić na spacery i bawić się na świeżym powietrzu. Korzystamy z każdej chwili o ile pozwalają na to warunki pogodowe i jakośc powietrza:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28

Kochane Babcie i Kochani Dziadziusiowie!

Niezmiernie miło nam było Was gościć. Staraliśmy się i ci najmlodsi i ci średni i ci najstarsi wiekiem jak najlepiej przygotować nasze występy, dekoracje w salach oraz poczęstunki. Dziękujemy Wam za Waszą obecność, brawa i małe co nieco;)

Cieszymy się, że jesteście z nami nie tylko od święta ale przede wszytkim na co dzień.

 

"Kochamy Was, kochamy całym sercem..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-26

Uwielbiamy zajęcia kulinarne. Niebagatelna okazja, jaką było Święto dla Babć i Dziadków było świetną okazją aby przygotować słodki poczęstunek. Niedługo zamieścimy przepisy na przygotowane przez nas wypieki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

22 stycznia (poniedziałek) wszytskie przedszkolaki wybrały się do Teatru Ludowego na przedstawienie teatralne pt. "Roszpunka". Bardzo nam się ono podobało. Miło było słuchacć ładnych piosenek, pomagać aktorom przypominać sobie ważne kwestie i przekonac się, że dobro i miłość zawsze zwycięża. Dzieciom podobały się także specjalne podstawki na fotele, dzięki którym nawet najmniejsi mogli wygodnie oglądać co też dzieje się na scenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

W dniu 15.01.2018 r. w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida odbył się X Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych pod hasłem "Rodzinne Kolędowanie 2018". Dziękujemy pani Kindze B. wraz z córeczkami za wykonanie kolędy " Świeć, gwiazdeczko świeć!".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

"Boże Narodzenie przychodzi cichutko

Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko

Boże Narodzenie, Święta miłe i wesołe:

Mnóstwo smakołyków na świątecznym stole."

 

Bardzo miło było nam gościć Rodziców, w dniach 19 i 20 grudnia,  w przedszkolu z okazji grupowych spotkań wigilijnych oraz przygotowanych przedstawień jasełkowych. Mimo tremy wszytsko nam sie udało:) Cieszymy się, że podobało się i wam.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-31

19 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe spotkanie. Wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem wzięły udział w uroczystym obiedzie wigilijjnym. W naszym holu panie poukładały stoliki. Czekały na nas smaczne babeczki świąteczne, barszczyk czerwony z uszkami, panierowana rybka z ziemniakami i czerwoną kapustką a do popijania kompot z suszonych owoców. Bardzo miło było zjeść obiad w świątecznej atmosferze wspólnie ze wszystkimi.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

Uwielbiamy przygotowywać niespodzianki dla naszych najbliższych. Przy okazji jasełek oraz spotkania wigilijnego z rodzicami, dzieci przygotowywały wypieki. Grupa II 19 grudnia, tuż przed obiadem wigilijnym zdążyła przygotować ciasto "Kryzyek", dzień później, dzieci z grupy IV przygotowały "Murzynka". Rodzicom wypieki niesamowicie smakowały. Poniżej zamieszczamy przepis na pierwsze ciasto, przepis na "Murzynka" zamieścilismy w grudniowym wydaniu Gazetki Przedszkolnej "Żółwik".

"Kryzysek"

SKŁADNIKI:

 • 6 jabłek,
 • 4 jajka,
 • 1,5 szklanki cukru
 • 2 szklanki mąki
 • 1/2 szklanki oleju
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1 łyżeczka sody
 • 1 opakowanie cukru waniliowego
 • 1 szklanka orzechów

PRZYGOTOWANIE:

Jabłka obieramy i kroimy w drobną kostkę. Orzechy siekamy. Przesiewamy makę i proszek do pieczenia. Wszystkie składniki łączymy w wysokim naczyniu i miksujemy. Następnie wylewamy ciasto na blachę i pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni C. Po 30 minutach sprawdzamy patyczkiem, jeśli jest suchy wyciagąmy z piekarnika.

Smacznego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

I stało się, doczekaliśmy się. Warto było być grzecznym cały rok. 8 grudnia przed południem do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Okazało się, że nie przeszkodziła mu w tym pogoda, która tego dnia była figlarna, bo jak mówią słowa piosenki "(...)Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki(...)". Dzieci z wszystkich grup zaśpeiwały Mikołajowi piosenkę. Następnie otrzymały prezenty i pan fotograf zrobił każdemu profesjolane zdjęcia. Na pewno będziemy grzeczni kolejny rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Na początku grudnia rozmawialiśmy między innymi na temat kopalni oraz zgłębialiśmy tajniki pracy górnika. Mieliśmy okazję dokładnie pooglądać prawdziwe czako górnicze oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Zobaczcie sami jacy świetni z nas górnicy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

4 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny obejrzały przedstawienie teratralne. Tym razem był to spektakl "Kryształowa Królowa Śniegu". Opłacało się szybko zjeść śniadanie i wyruszyć do Szkoły Muzycznej. Miło było obejrzeć znaną baśń ilustrowaną dodatkowo przepiękną muzyką i piosenkami . Zostaliśmy przeniesieni  zaczarowany świat, pełen tajemnic i magii. Przypomnieliśmy sobie jak wielką siłę ma przyjaźń, a dobro zawsze zwycięża nad złem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

30 listopada dzieci wzięły udział w kolejnym spotkaniu z serii Wesoły Uniwersytet. Tym razem  warsztaty nosiły tytuł "Kto śpi, a kto nie" - odkrywaliśmy zagadki przygotowań zwierząt do zimy. Wielu z nas po raz pierwszy widziały na oczy orzeszki bukowe, dowiedziało się, że jeż nie może nosić na swych igłach jabłka, a dzięki wiewiórce, która zapomina, gdzie zakopała orzeszki możemy się cieszyć krzewami leszczyny w parkach i lasach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

W ostatni piątek listopada 24, dzień przywitał nas ciepłymi promieniami słońca. Było to dla nas ważne, ponieważ dzieci ze wszystkich grup wyruszyły pieszo do Szkoły Muzycznej na os. Centrum E, gdzie w sali koncetrowej obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Plastusiowy Pamiętnik".  Byliśmy zachwyceni grą aktorów, śpiewanymi piosenkami i barwną scenografią. A najbardziej podobało nam się, że bohaterowie przypomnieli nam, jak ważne jest wzajemne pomaganie sobie, że nie warto się kłócić i robić innym przykrości, a nawet największy łobuz może stać się najlepszym kolegą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

15 listopada 2017, przedszkolaki z grupy III, wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu. Szkoła Podstawowa nr 105 na osiedlu Słonecznym zorganizowala „VIII Poranek Pieśni Patriotycznej”. Dzieci zaśpiewały pieśń „Jedzie, jedzie na kasztance” i okazało się, że zaprezentowały się wspaniale nie tylko jako mali piosenkarze lecz, także jako publiczność z zainteresowaniem podziwiająca występy rówieśników i starszych kolegów ze szkoły. Udział Przedszkolaków w tak wspaniałym wydarzeniu muzycznym był wielką lekcją patriotyzmu i niezwykłym przeżyciem artystycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

Dnia 15 listopada 2017 roku grupa IV była na super spotkaniu i zabawach w Zespole Szkół Specjalnych na osiedlu Górali. Przygotowano dla nas wiele niespodzianek. Uczestniczyliśmy we wspaniałych zabawach muzyczno – tanecznych, poznaliśmy Pana Listopada i zaśpiewaliśmy z nim piosenkę. Rozwiązaliśmy wiele zagadek werbalnych i odgadliśmy inne szyfry jesienne – również słuchowe. Na zakończenie spotkania zaproszono nas na poczęstunek… były to wspaniałe rogaliki upieczone przez dzieci…
 

OTO PRZEPIS….
1 kg mąki pszennej
500 g margaryny
1 duża śmietana
100 g drożdży
Szczypta soli
2 łyżki cukru
1 cukier waniliowy
4 żółtka
Marmolada
Białko do smarowania
Tłuszcz do smarowania
Cukier do posypania

 

JAK TO ZROBIĆ…..
W śmietanie rozpuścić drożdże, cukier, cukier waniliowy, sól oraz żółtka. Posiekać mąkę, dodać margarynę, posiekać.
Połączyć wszystkie składniki, wyrobić na jednolitą masę.
Kroić na części, wałkować na grubość 3 mm.
Piec na posmarowanej blaszce  w temperaturze 200 stopni – na złoty kolor.

SMACZNEGO.

 

data dodania: 2017-11-15

W październikowym numerze naszej Przedszkolnej Gazetki "Żółwik" ogłosiliśmy konkurs na "Dyniową ozdobę". 10 listopada nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez panią Dyrektor. Jeszcze raz gratulujemy Adzie, Maćkowi, Lenie, Igorowi, Ewie, Gabrysi i Wiktorii kreatywności.

Już zastanawiamy się nad kolejnym konkursem;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy IV wzięły udział w konursie na przygotowanie prawdziwego EKOLUDKA z wykorzystaniem wielu surowców wtórnych. Okazało się, że była tak wspaniała, iż nasze przedszkole otrzymało nagrodę jako jedno z trzech wyróżnionych przedszkoli. W konkursie wzięło udział 15 placówek. 10 listopada przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa przyjechali do naszego przedszkola żeby wręczyć nam nagrody. Było nam bardzo miło.

 

Jeszcze raz gratulujemy grupie IV kreatywności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy II wraz z tysiącami przedszkolaków z całej Polski biorą udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym "Bajka w Podróży".

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wprowadzenia.

"Bajka" wyruszyła w podróż dokłanie 7 listopada dokładnie o godzinie 20:00. Jej pierwszy rozdział już został wysłuchany kilkaset razy. Do naszego przedszkola zawita w ostatnich dniach listopada, a po tym jak dopiszemy do niej nasz rozdział i ozdobimy go rysunkami, w pierwszym tygodniu grudnia wyruszy do kolejnego przedszkola. Wiosną nowego roku, gdy "Bajka" odwiedzi już wszystkie biorące udział w projekcie przedszkola, zapuka do każdych drzwi (w tym i naszych) w całej okazałości. 

Niedługo zobaczycie jak pracowaliśmy.  Już nie możemy doczekać się efektów pracy wszystkich kreatywnych przedszkolaków.

 

 

data dodania: 2017-11-08

Dnia 7 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6a i 6b Szkoły Podstawowej nr 91 na os. Handlowym pt. "Tajemniczy Ogród". Byliśmy zachwyceni grą aktorską uczniów, oprawą muzyczną i laserami na suficie. Nie moglismy oderwac oczu od profesjonalnej dekoracji. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie na scenie. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej poprosili nas o przygotowanie rysunków nt. spektaklu, a my obiecaliśmy, że je wykonamy.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałego przedstawienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-07

W piątek 3 listopada po raz kolejny odwiedził nas "Wesoły Uniwersytet". Tym razem warsztaty dotyczyły Kosmosu. Ciekawe zajęcia przybliżyły dzieciom wiadomości dotyczące Ziemi oraz tego co jest poza naszą... Zastanawialiśmy się, czy gwiazdy są duże czy małe? Dlaczego księżyc ma plamy? Czyn ktoś mieszka na innych planetach?Przedszkolaki oglądały zdjęcia satelitarne naszego układu słonecznego. Nieodzownym elementem zajęć był także quiz. Oczywiście nasza wiedza była celująca:)

data dodania: 2017-11-03

W grupie I uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" miała miejsce 19 października. Była to pierwsza ważna uroczystość dla 19 maluszków, które we wrześniu po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Dzieci z uśmiechami na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców, rodzeństwa oraz gości brawa. Po występie dzieci złożyły przysięgę, w której obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor dotykając każdego dziecka dłuuugim ołówkiem włączała go do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.                                

Gratulujemy wszystkim dzieciom !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

W środę 18 października grupa II wybrała się na wycieczkę do Parku AWF. Fantastycznie było usłyszeć szelset szumiących liści pod naszymi stopami podczas gdy na niebie świeciło piękne słońce.Widzieliśmy prawdziwe wrony, wołaliśmy orzeszkami wesołe wiewiórki. Pozostawiliśmy im małe co nieco, z którego z pewnością zrobią zapasy na zimę;) Ważnym punktem dnia była zabawa na placu zabaw. Panie bardzo pochwaliły nas za zachowywanie się bezpiecznie szczególnie gdy już na przystanku okazało się, że dzieci z innego przedszkola również wybrały się do tego samego parku w bardzo podbnych kamizelkach:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

W Naszym Przesdzkolu dużą wagę przywiązujemy do obsowania ze światem przyrody. Nie tylko podzcas zabaw w ogrodzie czy spacerów uważnie obserwujemy zaminy zachodzące w otaczającym nas świecie. Jesteśmy przyjaciółmi przyrody także w naszych salach. Oto jeden z naszych kącików przyrody w sali grupy IV:

data dodania: 2017-10-13

Dnia 6.10.2017 r., grupa IV wzięła udział w projekcie UMK pod hasłem EKOLEKCJE.

Dzieci wraz z nauczycielami pojechały do Technikum Chemicznego przy ul. Krupniczej 44. Tam uczestniczyły w zabawach tanecznych z uczniami, następnie przeszły do sali gimnastycznej gdzie obejrzały teatrzyk ekologiczny. Kulminacyjnym punktem tego dnia były zajęcia badawcze i eksperymenty chemiczne. Dzieci poznały zasadę działania naszych płuc. Zobaczyliśmy w jaki sposób balon potrafi się sam napompować. Zabawiliśmy się z kolorami; uczniowie na talerz z mlekiem wylali krople barwników, a my dotykaliśmy je patyczkami nasączonymi plynem do mycia naczyń. Na koniec kolorowaliśmy obrazki ekologiczne i dostalismy medale.

Był to wspaniały dzień, pomimo tego, ze padał deszcz:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

3 października do naszego przedszkola po raz kolejny zawitali ciekawi goście. Tym razem Państwo z Wesołego Uniwersytetu opowiedzieli nam "Dokąd lecą ptaki?". Poznaliśmy dokładnie bociana, jaskółkę i jemiołuszkę. Dowiedzieliśmy się, czym różnią się między sobą samce, samice i pisklaki oraz jakie są przysmaki tych zwierząt i  jak wyglądają ich jajka. Czy wiecie, że są ptaki (jak np. jemiołuszka), które przylatuja do Polski spędzić zimę? Był również nasz ulubiony konkurs z nagrodami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

20 września do naszego przedszkola zawitał Wesoły Uniwersytet. Sympatyczna Pani i wesoły Pan szybko nawiązali z nami kontakt i zainteresowali nas Roślinami Mięsożernymi. Wszyscy poszerzyliśmy wiedzę z zakresu niezywkłego świata przyrody. Poznaliśmy muchołówkę, dzbanecznik, kapturnicę oraz tłustocha. Nie tylko mogliśmy zobaczyć ale także dotknąć oraz powąchać niektóre rośliny. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

Wybrane wydarzenia w Naszym Przedszkolu  w roku szkolnym 2016/2017:
 

 

WRZESIEŃ
Teatrzyk „Kozucha Kłamczucha”
Wycieczka do parku przy AWF

 

PAŹDZIERNIK
Przygotowanie zapasów na zimę
Przygotowanie sałatki owocowej
Jesienne jeże
Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej
Pasowanie na przedszkolaka
Warsztaty literackie w Bibliotece Pedagogicznej
Konkurs plastyczno-logopedyczny „Szumi-szeleści”
Pasowanie na czytelnika biblioteki CK im. C. K. Norwida

 

LISTOPAD
Warsztaty w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa na os. Słonecznym
Udział w programie „Słoneczna Integracja”
Konkurs Plastyczny w Muzeum Czynu Zbrojnego
Spektakl teatralny „Karolcia”
Zabawy badawcze z barwieniem wody
Konkurs Piosenki Patriotycznej w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lotniczej
Rozpoczęcie spotkań integracyjnych gr. I i IV „Od malucha do zucha”

 

GRUDZIEŃ
Wizyta św. Mikołaja
Udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
Wycieczka do Huty im. T. Sendzimira
Odwiedziny Misia Szarusia
Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
Przegląd Dziecięcej Piosenki Angielskiej w SP nr 105 na os. Słonecznym
Świąteczne wypieki
Warsztaty plastyczno-techniczne „Moja kartka bożonarodzeniowa”
Jasełka Bożonarodzeniowe
Przedszkolna Wigilia

 

STYCZEŃ
Konkurs „Szopka krakowska”
Rodzinne Kolędowanie w CK im. C. K. Norwida
Odwiedziny Misia Pioziomki, Słonisia, Kratusia, Mietusia w przedszkolu
Pieczenie zdrowej pizzy
Jasełka w przedszkolu nr 100
„Zegary”- konkurs Gazetki Przedszkolnej „Żółwik”

 

LUTY
Dzień Babci i Dziadka
Zajęcia edukacyjne w CH M1 „Śladami naszych przodków”
Bal karnawałowy
Konkurs plastyczno-techniczny „Karmnik dla ptaków”
Spotkanie z iluzjonistą


MARZEC
Wiosenny korowód ulicami osiedla
Zajęcia otwarte dla rodziców „Podróż do Królestwa Baśni”
Olimpiada Sportowa w SP nr 105 na os. Słonecznym


KWIECIEŃ
Wycieczka na Wawel
Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny „Roztańczone Przedszkolaki”  - II miejsce z wyróżnieniem

 

MAJ
Wycieczka przedszkolna do Parku Miniatur w Inwałdzie
Warsztaty czytelnicze w Bibliotece Pedagogicznej
XII Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych „Ziemia zielona planeta”
Piknik Rodzinny


CZERWIEC
Udział w obchodach Dni Nowej Huty
Piknik integracyjny w Przedszkolu nr 100
Zakończenie Roku Przedszkolnego i Pożegnanie Straszków
Teatrzyk „Brzydkie Kaczątko” – zakończenie projektu „Od malucha do zucha”

 

data dodania: 2017-08-31

Wybrane wydarzenia w Naszym Przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016:

 

 

WRZESIEŃ

Udział w akcji „Sprzątanie świata”

Przygotowanie jesiennych przetworów

 

PAŹDZIERNIK

Pasowanie na czytelnika biblioteki

Zajęcia kulinarne – „Zdrowe warzywa”

Udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium

Pasowanie na przedszkolaka

Spektakl „Królowa śniegu” w Teatrze Ludowym

Wycieczka do zakładu krawieckiego

Wycieczka do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – oddział Nowa Huta, oglądanie wystawy plenerowej „Zycie w dawnej Hucie”

III Przegląd Dziecięcej Piosenki Angielskiej „Eyes on Kids”

 

LISTOPAD

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

Konkurs Piosenki dla Przedszkolaków „Zaśpiewaj Razem z Nami”

Wycieczka do Parku AWF

Film w kinie SFINKS „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”

Jesienny konkurs „Żółwikowy”

 

GRUDZIEŃ

Dzień Górnika

Wizyta Świętego Mikołaja

Warsztaty ceramiczne

Udział w akcji „Góra Grosza”

Przedstawienia jasełkowe

„Nie wszystko złoto, co się świeci” – Teatr Arkadia w przedszkolu

Świąteczne wypieki

 

STYCZEŃ

Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

Zimowy konkurs „Żółwikowy”

 

LUTY

Wycieczka do Pałacu Krzysztofory – Pokonkursowa Wystawa szopek Krakowskich

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nowa Huta nie z tej Ziemi”

Zajęcia z dogoterapii

Spektakl o „Czerwonym Kapturku” w Szkole Muzycznej

Warsztaty ceramiczne

Zajęcia kulinarne – zdrowe kanapki

 

MARZEC

Słoneczna Olimpiada w Szkole Podstawowej nr 105

Przedstawienie „Wiosna, ach to ty” w Szkole Podstawowej nr 91

Wiosenne prace w kąciku przyrody

Zajęcia otwarte z rodzicami

 

KWIECIEŃ

Zajęcia w bibliotece na os. Szkolnym

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

Konkurs „Zdrowy Przedszkolak” w Samorządowym Przedszkolu nr 107

Przedszkolne wiosenne przedstawienie „Przygoda niegrzecznej żabki”

Impreza przedszkolna „Jestem grzeczny i bezpieczny”

Dni Ziemi przy al. Róż

 

MAJ

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema

Wyjście grupy I do biblioteki na os. Górali

Udział w Nowohuckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych

 

CZERWIEC

Olimpiada Sportowa w Przedszkolu nr 100

Święto Rodziny

Rodzinna Olimpiada Sportowa

Przedszkolny Konkurs Kulinarny „Zdrowa Przekąska Moje Rodziny”

Nowohucki Przegląd Teatrzyków Mamy i Taty

Warsztaty dla rodziców „Jak sprawić, by czytanie było ciekawe i atrakcyjne?”

Przedszkolna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”

Wizyta policjantów w przedszkolu

Pożegnanie przedszkola i powitanie wakacji

data dodania: 2016-08-31

Poniżej zamiesczamy listę wybranych wydarzeń, w których braliśmy udział w roku szkolnym 2014/2015.

 

WRZESIEŃ

Wycieczka na Kopiec Wandy.

Sprzątanie Świata.

Pasowanie na czytelnika biblioteki.

Udział w Ustanawianiu Rekordu Guinessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie.

 

PAŹDZIERNIK

Piknik Rodzinny i Pasowanie na Przedszkolaka.

Robienie jesiennych przetworów

Wizyta Strażnika Miejskiego i Autochodzik

Konkurs Przedszkolny: „Korale Pani Jesien”

Poznajemy aptekę

 

LISTOPAD

Teatrzyk dla kolegów z przedszkola „Bajka” i „Akademii Małych Pociech” pt.: „A ja coś mam”

Wizyta Ratownika Medycznego

Przedstawienie w SP nr 105 „Co byłoby, gdyby w bajkach nie było złych postaci?”

 

GRUDZIEŃ

Wizyta św. Mikołaja

Zwiedzanie Wawelu – wystawa „Reprezentacyjne Komnaty w Zamku Królewskim”

Spotkania wigilijne i przedstawienia jasełkowe

Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych „Rodzinne Kolędowanie”

Konkurs „Żółwikowy” na zimowo-świąteczny wierszyk.

 

STYCZEŃ

Dzień Babci i Dziadka

Wycieczka na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich

Zabawy animacyjne: „Podróż do Zaczarowanego Przedszkola”

„Marzycielska Poczta”- pisanie kartek dla Oliwii Meli

 

LUTY

Bal karnawałowy

Wycieczka na Wystawę Bajkowych i Filmowych Samochodów

 

MARZEC

Obserwacja Zaćmienia Słońca oraz Pierwszy Dzień Wiosny

Światowy Dzień Wody

II Przegląd Dziecięcej Piosenki Angielskiej

Warsztaty nt. Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych

„Lotnicze Przedszkole” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

 

KWIECIEŃ

Międzyprzedszkolny Konkurs dla Przedszkoli z Nowej Huty – Piosenka Ekologiczna

Warsztaty kulinarny w Zespole Szkół Gastronomicznych

 

MAJ

X Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych „Dzieci Świata”

Koncert w Szkole Muzycznej

Dzień Mamy i Taty

 

CZERWIEC

Dzień Dziecka

Przegląd Teatrzyków Mamy i Taty

Rodzinna Olimpiada i Kulinarny „Zdrowa sałatka mojej rodziny”

Pożegnanie starszaków

Przedszkolna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”

 

SIERPIEŃ

Wakacyjne zabawy i „Opalanie w cieniu”

Wizyta Strażników Miejskich

 

data dodania: 2015-08-31