Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 109
Strona głowna  /  Galeria
 
U nas ciągle coś się dzieje.
 
Galeria

8 listopada w grupie IV był niezwykłym dniem. W ramach podumowania naszego tygodnia "Jestem Polką, jestem Polakiem", zorganizowaliśmy Dzień Sławnego Polaka. Już w poniedziałek rozmawialiśmy na temat możliwości przygotowania takiej prezentacji. Dzięki dobrej pamięci, chęci i opanowaniu tremy przez Ewę, Magdę  z pomocą Kacpra, Alicję, Olę, Julię i Polę przybliżyliśmy pozycję kilku sławnych Polek i Polaków. Znaleźli się wśród nich: Zofia Trzcińska-Kamińska (rzeźbiarka, medalierka, Legionistka), Fryderyk Chopin (kompozytor i pianista), Maria Skłodowska-Curie (fizyczka, chemiczka, laureatka Nagrody Nobla), marszałek Józef Piłsudski (żołnierz, pierwszy Marszałek Polski, 11 listoapda 1918 r. przekazano mu naczelne dowództwo wojsk polskich, dzisiaj obchodzone jako Narodowe Święto Niepodległości), Zbigniew Religa (kardiochorurg, który dokonał pierwszego przeszczepu serca w Polsce), Jan Matejko (malarz), Robert Lewandowski (piłkarz), Robert Kubica (kierowca wyścigowy).  

data dodania: 2019-11-08

Pierwszy tydzień listopada upłynął u nas pod znakiem przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Prawdziwie miłą niespodzianką był dla nas list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Docenił w nim nasz udział w obchodach 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości głównie poprzez uczestnowstwo w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", w którym całe nasze przesdzkolemiało swój wkład w roku szkolnym 2018/2019. Wraz z listem otrzymaliśmy także flagę Polski zapakowaną w ozdobny rocznicowy worek. Zachęcamy do osobistego zapoznania się z treścią listu.

data dodania: 2019-11-06

25 pażdzienika w nasazym przedszkolu był dniem, w którym udowodniliśmy, że potrafimy dbać o nasze bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nagle, w trakcie zajęć usłyszeliśmy dźwięk dzwonka i komunikat, że jest pożar i wychodzimy! Natychmiast przerwaliśmy zajęcia i wyszliśmy do przedszkolnego ogrodu. Postawa wszystkich, dzieci i dorosłych, szczególnie zachowany spokój i sprawne opuszczenie budynku przedszkola, spotkało się z wielkim uznaniem Strażaków, którzy byli obecni podczas ewakuacji i dokładnie wszystko nadzorowali. Na szczęście okazało się, że to były tylko ćwiczenia i po zakończonej próbnej ewakuacji, w ramach nagrody wszystkie dzieci mogły pooglądać całe wyposażenie wozu strażackiego, a nawet wejść do jego środka.

Brawo Przedszkolaki i wszystkie Panie!

data dodania: 2019-10-25

15 października, dzieci z grupy IV postanowiły przygotować przetwory na zimę. Po dokładnym umyciu wszystkich owoców i rąk gotowych do pracy, przystąpiliśmy do zaprawiania owoców. Ich krojenie pochłonęło nas prawie do reszty. Udało się i w naszym kąciku zapasteryzowane kompoty czekają na spokojny zimowy dzień. W nagrodę wspólnie przygotowaliśmy także świeże soki z sokowirówki. Królowała marchewka, ale potem przygotowaliśmy także sok "wieloskładnikowy", który był po prostu przepyszny.

data dodania: 2019-10-15

W dniu 4 października 2019 roku dzieci z grupy I własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową. Przyniosły do przedszkola różne owoce, deseczki do krojenia, fartuszki i chusteczki na głowę. Umyły dokładnie rączki, przebrały się w fartuszki i zabrały się do pracy. Na deseczkach kroiły owoce i wrzucały do wspólnej miski. Następnie każdy po kolei dużą łyżką mieszał owoce w sałatce.

Mniam, mniam. Smakowało wyśmienicie.

data dodania: 2019-10-04

4 października dzieci z grupy IV wybrały się na pieszą wycieczkę do Dworku Jana Matejki w Krzesławicach. Pan przewodnik opowiedział ciekawe historie z życia ważnego Polaka jakim był polski malarz Jan Matejko. Widzieliśmy przepiękne obrazy, piękny sekratrzyk i portrety królów, którzy dawno temu rządzili w naszym kraju. Najbardziej podobał nam się mini-koncert na akordeonie, instrumencie, który wielu z  nas widziało pierws raz na oczy:)

data dodania: 2019-10-04

2 października, dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztatach ekologicznych. Najpierw porozmawialiśmy o konieczności dbania o przyrodę i jakimi działaniami możemy to robić już od najmłodszych lat. Następnie porónywaliśmy różne rodzaje toreb na zakupy (foliowych, plastikowych, papierowych, mieszanych, materiałowych) i wspólnie stwierdziliśmy, że najlepsza jest materiałowa, którą można spokojnie prać w pralce. Dlatego z prawdziwą radością każdy z nas zaprojektował swoją "Eko-siatę".

data dodania: 2019-10-02

Dzieci z grupy IV po raz kolejny pisały kartki do bohaterów Powstania Warszawskiego w ramach akcji BohaterON. W tym roku starszaki samodzielnie wykonywały kartki jak również sami wymyślali życzenia dla Powstańców. Niektórzy wybierali konkretne osoby, do których adresowali miłe słowa i podziękowania, ale zdarzały się też bezimienne, tak aby uśmiech mógł zagościc na twarzy każdego Bohatera. Tym samym udało nam się zrealizować kolejne zadania w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała".

data dodania: 2019-09-30

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu zapraszamy rodziców do udziału w akcji "Poczytaj mi tato, mamo".

Dzięki zaangażowaniu rodziców umożliwiamy zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, ukazanie przedszkolakom właściwego kontaktu z książką oraz zachęcanie do głośnego czytania z dziećmi.

W roku szkolnym 2019/2020 akcję rozpoczęła mama Frania z gr. IV, która zapoznała nas z przygodami "Cudaczka-Wyśmiewaczka".

Czekamy na następnych rodziców.

 
data dodania: 2019-09-27

Po wysłuchaniu lektury "Cudaczka-Wyśmiewaczka", którą w grupie IV przeczytała mama Frania, starszaki postanowiły narysować swoje Cudaczki, które będą pilnowały ich grzeczności. Zobaczcie sami, niektóre wyglądają strtasznie, i szybko przypominają nam, że nie warto zachowywać się nieładnie i niegrzecznie albo mówić nieprzyjemne rzeczy kolegom i koleżankom. Koniecznie przeczytajcie tę książkę wspólnie z rodzicami.

data dodania: 2019-09-27

26 września, starszaki z grupy IV oraz III rozpoczęły swoją przygodę z biblioteką. Pani Grażynka opowiedziała o magicznym miejscu jakim jest biblioteka oraz o zasadach wypożyczania książek. Dzieci zostały uroczyście paswowane na czytelnika i otrzymały swoje karty. Będziemy co miesiąc odwiedzać Bibilotekę OK im. C. K. Norwida na os. Górali, ale "pożeracze książek" mogą odwiedzać ją częściej z rodzicami czy dziadkami.

data dodania: 2019-09-26

10 września starszaki z grupy III i IV wzięły udział w Pikniku Sportowym. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”.

Dzieci mogły sprawdzić swoją kondycję sportową, która wygląda nienajgorzej;)

Zobaczcie sami jacy sportowcy chodzą do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-17

...wszystko co dobre, szybko się kończy...

Słonecznym popołudniem, 18 czerwca, w przedszkolnym ogrodzie odbyła się jedna z najważniejszych imprez w roku szkolnym. Uroczyście pożegnaliśmy starszaków, którzy rozpoczną we wrześniu swoją szkolną przygodę. Najstarsi koledzy podziękowali tym młodszym, pani dyrekotr, paniom nauczycielkom, woźnym, kucharkom, pomocy nauczyciela i intendetce za kilka lat opieki, ocierania łez, dodawania otuchy.

A słowa piosenki "Niech żyją wakacje" będą jeszcze długo brzmiały w naszych sercach.

Dziękujemy rodzicom, którzy znaleźli czas, aby wspólnie z nami przeżyć te niekiedy pełne wzruszeń chwile.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

10 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się coroczny Piknik Rodzinny. Był występ rodziców z nowoczesną wersja "Kopciuszka" na wesoło, którą zaprezentowali podczas podczas "Przegllądu Teatrów Mamy i Taty", uroczyste zakończenie zajęć z tańca nowoczesnego z panem Mateuszem, występ dzieci z III grupy, z tańcem dzięki któremu zajęły I miejsce w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tanecznym "Roztańczone Przedszkolaki".

Nie zabrakło najważniejszych w tym dniu, piosenek i prezentów dla kochanych Rodziców.

Po cześci oficjalnej czekały na naas dmuchane zamki, wata cukorwa, malowanie twarzy i prawdziwy piknik na trawie.

Dziękujemy tacie Rozalki za udostępnienie zdjęć.

data dodania: 2019-06-10

W ramach zakończenia realizowanego w naszym przedszkolu programu preorientacji zawodowej, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?".

Pomysły dzieci były różne, przyniesione prace wykonały wraz z rodzicami bardzo starannie. Poziom był bardzo wysoki, i jury po burzliwych obradach postanowiło wszystkim uczestnikom przyznać I miesca. Serdecznie gratulujemy:

 • Zuzi z II grupy, przyszłej baletnicy
 • Poli z I grupy, pani policjantce,
 • Poli z III grupy, modelce,
 • Rozalce z I grupy, lekarce
 • Wojtkowi z III grupy, kierowcy
 • Oli z III grupy, fryzjerce,
 • Alicji z I grupy, kucharce
 • Ani z I grupy, baletnicy,
 • Alicji z III grupy, lekarcei fryzjerce,
 • Patrycji z I grupy, policjantce,
 • Kasi z III grupy, która zostanie nauczycielką

pięknych pomysłów i życzymy spełnienia marzeń.

data dodania: 2019-06-09

30 maja grupę IV odwiedził niezwykły gość. Pani Iwona Gierłach, przeczytała nam swoją książkę pt. "Kotek Włodek z Nowej Huty". Bardzo nam się podobało spotkanie z autorką, otrzymaliśmy także autograf dedykowany specjalnie dla nas.

Dziękujemy mamie Gabrysia za udostępnienie zdjęć z tego niezwykłego spotkania.

data dodania: 2019-05-30

24 maja dzieci z grupy III reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tanecznym "Roztańczone przedszkolaki". Organizatorem tego wydarzenia było Samorządowe Przedszkole nr 19. Próby trwały bardzo długo. Zaangażowanie dzieci przyniosło efekty, gdyż z tańcem "Happy Dance" do muzyki współczesnej- utworu zespołu The Monroes "Such A Happy Day" - zajęły I miejsce! Przedszkolną gablotkę zdobi kolejny puchar, a na szyjach dzieci zawisły oczywiście złote medale;)

Gratulujemy zwycięzcom: Poli, Madzi, Alicji, Michalinie, Kasi, Oli, Lenie, Amelce i Wojtkowi

oraz Paniom: Pani Kindze, Pani Oli (brunetce) i pani Oli (blondynce)!

 

 

data dodania: 2019-05-24

Dzieci z grupy IV postanowiły zabawić się w prawdziwy teatr i aktorów, przygotować spektakl pt. "Pampilio". Nauczyli się swoich ról i pod okiem reżysera pani Grażynki trenowali ruchy i gesty sceniczne. Niektórzy z nas dopasowali również głos do charakterystyki postaci – tu gratulujemy Gabrysiowi.  Kiedy wszystko było gotowe postanowili zaprezentować się przed publicznością. Zaprosili panią Dyrektor  Rodziców, kolegów z innych grup oraz sąsiadów, dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 100. Premiera przedstawienia odbyła się 22 maja 2019 roku o godzinie 11.00 i 12.00. Po przedstawieniu wszyscy kosztowali smak owocu PAMPILIO, był wyśmienity.
Pani Dyrektor pogratulowała aktorom wspaniałego występu i wręczyła aktorom dwa zestawy suuuper klocków.

 

Gratulujemy aktorom i paniom za ich przygotowanie jak również rodzicom za zadbanie o stroje.

data dodania: 2019-05-22

20 maja wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę autokarową. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo Artemidy" w Nowej Górze. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Warsztaty zielarskie, degustacja zdrowej zupy, przejażdżka wozem zaprzężonym w konie, jak również jazda na koniach, malowanie stajenki, pisanie gęsim piórem, sadzenie kwiatków, karmienie osiołka, dojenie krowy, królików i owiec oraz barana. Dowiedzieliśmy się że dawniej każde żelazko miało duszę, a produkcja masła do najłatwiejszych nie należała. Zwiedzaliśmy stajnię, w jednym z boksów widzieliśmy żłób i poidło dla konia, przywitaliśmy się z kucykiem. Pawie dumnie rozkładały przed nami ogony a króliki tuliły się w nasze ramiona. Byliśmy zmęczeni i głodni tak bardzo, że każdemu smakowała kiełbasa z ogniska.

W drodze powrotnej wielu z nas zasnęło ze zmęczenia.

data dodania: 2019-05-20

15 maja (środa) dzieci z grupy III miały okazję wcielić się w zawód projektantów, murarzy, tynkarzy i wielu innych przedstawicieli zawodów, którzy są związani z budownictwem. Z pudełek kartonowych w połączeniu dziecięcej wyobraźni i kreatywności powstało "Miasto Moich Marzeń" na miarę XXI a może i XXII wieku;) Znalzało się miejsce na fantastyczne domy i funkcjonalne bloki mieszklane z garażami, bibliotekę, pocztę a nawet i szkołę z odpowiednio wyposażonymi salami do zajęć. Dla spragnionnych wpoczynku i kultury dzieci zaprojektowały także kino, aquapark oraz ciekawą fontannę. Kto wie, może kiedys będzie nam dane odpwiedzić to magiczne miejsce na żywo:) A póki co zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej szatni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

7 maja po raz kolejny gościł u nas "Wesoły Uniwersytet". Tym razem dzieci poznawały niezwykły świat owadów. Zastanwialismy się czy na zdjęciach była Osa, pszczoła czy trzmiel? Dowiedzielismy się czy bać się ich czy nie? Jak je rozróżnić? Co dzięki nim mamy? Z prawdziwą radością obserowaliśmy preparaty przez mikroskop oraz lupę.

data dodania: 2019-05-08

6 maja dzieci z grupy II poznawały zasady dbania o przyrodę. Prawdziwi z nich mali ekolodzy.

data dodania: 2019-05-06

29 kwietnia (poniedziałek) wszystkie przedszkolaki stały się małymi odbiorcami sztuki w Teatrze Ludowym. W trakcie spektaklu "Brzechwolandia" przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji przypomnieliśmy sobie wiersze znakomitego polskiego poeaty - Jana Brzechwy.

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spedzić czas.”

Dowiedzieliśmy się, że każdy może korzystać z wyobraźni, trzeba szanować się nawzajem, nie warto skarżyć oraz przezywać swoich kolegów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04

5 kwietnia w grupie III odbyły się zajęcia koleżeńskie z wykorzystaniem elementów kodowania "Wiosna kolory nam niesie". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności współdziałania przy układaniu drogi na macie do kodowania dzięki czemu udało im się od czytać wyraz "kolory" wokół którego rozgrywały się zajęcia. Nie brakło zabawy z językiem angielskim i chustą animacyjną jak również prób czytania sylab i gimnastyki na specjalnie przygotowanych ścieżkach. Prawdziwym rarytasem było dla nas układania wież z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Starszaki uwolniły także swoją wyobraźnię i pokazały jak bardzo są kreatywne gdy  z zaangazowaniem wykonały w grupach kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem odrysowanych dłoni i stóp.

data dodania: 2019-04-05

29 marca wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Nasi mali artyści mieli możliwość zapoznania się z zawodem ceramika. Panie ciekawie odpowiadały na nasze pytania. Na efekty naszych fanatastycznnych prac, które formowaliśmy naprawdę z niewielką pomocą musimy poczekać kilka tygodni, ale efekt na pewno będzie oszałamiający.

data dodania: 2019-03-29

21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, w naszym przedszkolu został zorganizowany Przegląd Muzyczny "Na ludową nutę". Wzięło w nim udzial 7 przedszkoli z dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział oraz grę edukacyjną, dla nauczycieli zostały przygotowane podziękowania za trud włożony w opracowanie aranżacji utworów. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tańcami ludowymi oraz przyśpiwakami i tradycyjnymi pieśniami jak również strojami regionalnymi z różnych stron Polski.

 • Samorządowe Przedszkole nr 46 przygotowało folkową pieśń śląską "Od buczku do buczku"
 • Samorządowe Przedszkole nr 88 przygotowało piosenkę "Zielona Muraawka" oraz taniec "Olender" 
 • Samorządowe Przedszkole nr 102 zaprezentowało taniec "Trojak" oraz piosenkę "Głęboka studzienka"
 • Samorządowe Przedszkole nr 105 zaprezentowało Oberek łowicki oraz przyśpiewkę łowicką
 • Samorządowe Przedszkole nr 107 "Słoneczne nutki" przygotowało "Tramblankę"
 • Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 104 im. Małego Księcia przygotowało taniec ludowy "Grozik"
 • Samorząodwe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 109 zauroczyło nas Kujawiakiem oraz piosenką "Czerwone jabłuszko".

Dziękujemy wszytkim dzieciom biorącym udział w Przeglądzie jak również nauczycielkom za profesjonalne przygotowanie dzieci do występów.

Gratulujemy pani Eli, pani Beatce, Emilce, Witkowi, Adrianowi, Zuzi, Oliwierowi, Ani, Ewie i Dawidowi za przygotowanie występu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

Dzieci z grupy III w lutym wzięły udział w niezwykłym projekcie społeczno-edukacyjnym Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Przypomnielismy sobie najważniejsze zasady dbania o własne zdrowie, omówiliśmy piramidę zdrowego odżywiania i zwróciliśmy uwagę na to jak ważną rolę pełni aktywność fizyczna dla utrzymania naszego dobrego samopoczucia. Uczylismy się czytać etykiety i sprawdzać skład produktów. Przygotowaliśmy także zdrową przekąskę z ulubionych owoców. Dowiedzieliśmy się także gdzie mieszkają witaminy, a chętni rodzice mogli wziąć udział w programie treningowym opracowanym przez Lionfitness.

data dodania: 2019-03-01

W ramach kształcenia nawyków czytelniczych u dzieci, rozwijania kreatywności zapraszamy do udziału w przedszkolnej akcji "Mamo, Tato, poczytaj mi bajeczkę".

Odwiedziny rodziców, dają poczucie, że mama i tata są blisko swoich dzieci i mimo pracy znajdą czas, by przyjść do przedszkola i poczytać wszystkim dzieciom. Czasami godnie zastępują ich w tym również dziadkowie. Akcja jest cały czas aktuana. Oto nasi bohaterowie:

 

 • 8 lutego w grupie III, babcia Wojtusia M. - Lucynka  przeczytała "Legendę o Smoku Wawelskim"
 • 12 lutego w grupie III, tata Poli - Mateusz zapoznał nas z bajką pt. "Nowy sąsiad"
 • 18 lutego do grupy I,  mama Rozalki - Olga przyniosła ze sobą "Legendę o Smoku Wawelskim"
 • 26 lutego w grupie I, mama Maksia - Gosia przeczytała "Przygody Kubusia Puchatka"
 • 5 marca w grupie III, tata Julki B. - Karol, przeczytał nam "Bajkę o rybaku i złotej rybce"
 • 11 marca w grupie I, mama Jasia, przeczytała książeczkę "Filip i mama, która zapomniała"
 • 28 marac w grupie I, mama Łucji czytała nam o "Przygodach Kubusia Puchatka"

 

Kto jeszcze do nas dołączy? Wystarczy znaleźć wolny czas i zapytać, czy czasami nie mamy ważnego wyjścia w planie, albo czy inny gość nie zapowiedział się wcześniej:)

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

28 lutego dzieci z grupy IV zaprosiły rodziców do udziału w zajęciach otwartych. Wspólnie odkrywali świat kosmosu, odbyli podróż rakietą w krainę liter i działań matematycznych. Świetnie się przy tym wspólnie bawili. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

data dodania: 2019-02-28

Dzieci w przedszkolu uczą się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. W trakcie codziennych zajęć jest czas na elementy preorientacji zawodowej. Cieszymy się, gdy wiedzę tą poszerzają sami rodzice, którzy przychodzą opowiadać o swoich zawodach. Zdarzają się również odwiedziny dziadków. Każde spotkanie jest ciekawe, opowieści o doświadczeniach niesamowite.

 • Mama Poli w III grupie opowiadała o pracy animatora lokalnego. Wielu z nas brało udział w inicjatywach organizowanych właśnie przez nią.
 • Tatuś Julki w III grupie opowiedział o pracy aktora. Ćwiczenia dykcji pozwoliły nam lepiej recytować wiersze.
 • Dziadziuś Poli w III grupie opowiedział o pracy policjanta, rolnika i pszczelarza. Smak krówek, możliwość założenia kajdanek i oczekiwanie na miód są niesamowite.

Zapraszamy kolejnych:)

data dodania: 2019-02-28

W poniedziałek, 25 lutego, dzieci z gr. II, III  i IV pojadą do kina Cinema City Plaza. Grupa II i IV oglądały film pt.: "Jak wytresować smoka 3?", a dzieci z grupy III "O psie, który wrócił do domu".  Oczywiście jak na prawdziwy seans kinowy nie zrezygnowaliśmy z popcornu;)

Wyjście zostało zorganizowane w ramach akcji "Kino za baterie", w której bierzemy, dzięki Wam, czynny udział już od kilku lat.

data dodania: 2019-02-25

W grudniowym wydaniu naszej Gazetki Przedszkolnej "Żółwik" zachęcaliśmy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym "Cztery pory roku". Dostarczono 8 prac konkursowych. Bardzo trudno było nam podjąć decyzję, który folder jest najpiękniejszy. Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca.

Gratuluujemy:

 • Frankowi z gr. IV
 • Allicji z gr. I
 • Julii B. z gr. III
 • Wojtkowi B. z gr. III
 • Karinie z gr. I
 • Maksowi i Maćkowi, którzy przygotowali folder w bratesrkim teamie:)
 • Poli z gr. III
 • Alicji z gr. III

Zapraszmy do oglądania galerii prac konkursowych. Życzymy miłego oglądania, bo prace robią wrażenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-20

Bale, bale w karnawale...

 

W naszym przedszkolu tegoroczny bal karnawałowy odbył się 11 lutego (wtorek). Bardzo miły pan wodzirej umilał naszą zabawę w brzmieniach hitów wszelakich. Zabawa była bardzo udana. Oczywiście odbyła się także profesjonalna sesja fotograficzna. Zobaczcie sami, jacy bohaterowie królowali w naszych przedszkolnym hollu.

data dodania: 2019-02-11

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadziusia w naszym przedszkolu odbyły się  w tym roku troszkę później. Ferie zimowe wypadły w naszym województwie właśnie w magiczne dni 21 i 22 stycznia, dlatego musieliśmy przesunąć świętowanie na pierwszy tydzień lutego. Dziękujemy wszytkim przybyłym gościom, szczególnie tym, którzy mieli do pokonania wiele kilometrów. Rodzice pomogli w przygotowaniu strojów oraz ról swoich pociech na wysokim poziomie. Smak przysmaków z pięknie udekorowanych stołów jak i słodycz buziaków, którymi obdarowane były wnnuczęta pozostanie w naszych sercach na długo. Miło nam, że tata Rozalki podzielił się pięknymi zdjęciami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-10

28 stycznia odwiedziła nas sympatyczna pani strażniczka miejska. W ramach programu "Unikanie zagrożeń" przypomnieliśmy najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa przy poruszaniu się na drogach jak i w domu czy przedszkolu. Dodatkowo odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące pracy strażnika miejskiego. Dzięki temu poszerzyliśmy naszą wiedzę nt. tego ciekawego zawodu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Miło nam pooinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało dyplom z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Potwierdza on nasz udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". Przypomnijmy, że połączyliśmy ją z organizowanym w przedszkolu apelem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegości. Jesteśmy dumni ze wszystkich dzieci, 3-, 4-, 5-, 6-cio latków, za piękny śpiew 4 zwrotek Hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego". 9 listopada 22018 r. o  godz. 11:11 dołączyliśmy do blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie śpiewających nasz hymn.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

22 stycznia dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do krakowskiego Celestatu. Sympatyczny pan przewodnik oprowadził nas po Pokonursowej  Wystawie Szopek Krakowskich. Były małe, duże i wiekie jak również maleńkie zamknięte w obwarzanku. Świeciły, mieniły sie kolorami, a w niektórych poruszały się firgurki. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, na których każdy z nas mógł zaprojektować swoją szopkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-31

W tym roku szkolnym, dzieci z grupy III wzięły udział w ciekawym projekcie "Uczymy Dzieci Programować". Odkrywanie świata programowania jest bardzo ciekawe dla każdego dziecka.

 
Najwięcej emocji wzbudziła już na początku sama mata (kratownica), którą przechowujemy pod dywanem:) Z czasem pojawiły się na niej liczby i litery.
 
Zrealizowaliśmy różne zadania w ramach samego programu.
 • Zadanie "Oto ja" bardzo pomogło nam w poznaniu się w pierwszych dniach września.
 • "Międzynarodowy Dzień Kropki" i historia o Vashti pomogła kilkorgu z nas uwierzyć w siebie. Połączyliśmy te zajęcia z wprowadzeniem zasad ruchu drogowego i wytyczaniem drogi do przedszkola. Nasze prace mogliście podziwiać na wystawie w szatni. Niestety za późno zorientowaliśmy się, że zdjęcia wyszły niewyraźne:(
 • Naprawdę dużo frajdy sprawiły nam zajęcia, w trakcie których zbieraliśmy "Dary jesieni". Rozpoznawaliśmy nazwy owoców i warzyw, dzieliliśmy je na sylaby oraz wysłuchiwaliśmy głoski na początku i końcu wyrazów.
 • Dzielilismy się naszymi pomysłami, "za co kochamy nasz kraj?" i poznawaliśmy sąsiadów Polski.
 • Wzięliśmy udział w Międzynarodowej akcji "Godzina Kodowania".

Nadal wykorzystujemy zabawy z matą do utrwalania orientacji w przestrzeni i schemacie ciała, dostrzegania rytmów czy rozwoju wyobraźni przestrzennej i współpracy. Często dzielimy się wiedzą i zapraszamy do kolegów z grupy I. Bardzo podobają nam się również zadania przygotowane przez Mysz "Code & Go".

data dodania: 2019-01-17

11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach corocznego przeglądu RODZINNE KOLĘDOWANIE.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi, Dorotce, Maciusiowi i Maksiowi za reprezentowanie naszego przedszkola w Przeglądzie. Kolęda "Przybieżeli do Betlejem pasterze" od dziś jest naszą ulubioną:) .
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-14

9 stycznia już kolejny raz gościliśmy w Przedszkolu Specjalnym nr 100 i oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu naszych kolegów i koleżnek. Dzieci tańcem, śpiewem, muzyką wyraziły radość z nadejścia Bożej Dzieciny. Na koniec spotkania wszyscy razem zaspiewalismy tradycyjne polsie kolędy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za chwile radości i wzruszeń????
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-14

19 grudnia w naszym przedszkolu był prawdziwie Świąteczną środą. Wszystkie dzieci wraz z całym personelem zgromadziły się w hollu aby zjeść Wigilijny Obiad. Pani Dyrektor złożyła nam piękne życzenia. Każdemu smakowały uszka, barszczyk, kluski z makiem oraz kompot. W ten magiczny dzień ryba smakowała wyśmienicie. A odświętny nastrój panował do końca dnia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29

Przedświąteczny tydzień w naszym przedszkolu płynął w prawdziwie świątecznej atmosferze. Wszystkie dzieci przygotowały występy jasełkowe dla swoich rodziców, był czas na świąteczne wypieki i kiermasz świąteczny. W tle rozbrzmiewał dźwięk kolęd, pachniał barszczyk  z uszkami podczas przedszkolnego obiadu wigilijnego.

Dziękujemy rodzicom za podzielenie się swoimi zdjęciami, za wszystkie przepyszne domowe wypieki, dzięki którym nasze stoły prawie uginały się podczas spotkań wigilijnych w grupach. To dzięki Wam, Rodzice, stroje i role których douczaliście w domu wasze pociechy zrobiły z nich prawdziwych aktorów.

Kochani rodzice, dziadkowie, przyjaciele przedszkola, życzymy, aby ten magiczny czas trwał cały rok.

data dodania: 2018-12-19

10 i 18 grudnia, dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola pojechały na kolejną ciekawą wycieczkę. Tym razem celem naszej podróży było Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Dzieci poznawały historię tego tradycyjnego regionalnego wypieku krakowskiego. Formowaliśmy także obwarzanki sami. Wiemy już jak rozpoznać czy obwarzanek jest prawdziwie krakowski czy też "oszukany". Polecamy wycieczkę na rodzinne wypady.

data dodania: 2018-12-18

Starszakgi z grupy IV przygotowania do Spotkania Wigilijnego z rodzicami potraktowali bardzo poważnie. 17 grudnia dzieci piekły ciasta wg propozycji pani Grażynki. Ubrani w fartuszki, chusteczki na głowy, przystąpili do działania. Pani Ania przygotowała niezbędne narzędzia do pracy: deski, norze, miski, mikser. Nasze kochane Panie kucharki i pani intendentka pomogły uzupełnić brakujące składniki do ciast i wspierały nas cennymi radami, pilnowały aby ciasta się dobrze upiekły. Mali cukiernicy krolili jabłka do ciasta „Kryzysek”, siekali orzechy. Następnie mieszali mikserem składniki, dokładnie odliczając ilość cukru, mąki, oleju i innych składników. Przy okazjji dzieci  dowiedziały się jak rozbija się jajko do ciasta i jak sprawdzić jego świeżość. "Kryzysek" upiekł się CUDOWNIE. Dzieci upiekły także drugie ciasto. Znowu mieszanie, odliczanie: cukier, mąka, jajka, olej… A na koniec marchewka… Tak, tak… marchewka, bo to ciasto marchewkowe z cynamonem. Udało się tylko dzięki mamie Itana, która utarła 3 pojemniki marchewki. DZIĘKUJEMY

A TERAZ PRZEPISY:
„KRYZYSEK”
8 jabłek, 4 jajka, 1,5 szkl cukru, 2 szkl mąki, 0,5 szkl oleju, 1 łyżeczka sody i proszku do pieczenia, cukier waniliowy, siekane orzechy i rodzynki wg uznania.
Jajka ubić z cukrem, dodać mąkę z proszkiem, cukier waniliowy, olej i orzechy. Połączyć z pokrojonymi jabłkami. Piec 45 minut w temperaturze 180.

„CIASTO MARCHEWKOWE”
2 szklanki utartej marchewki, 4 jajka, 1.5 szklanki cukru, 2 szklanki mąki, 1 szklanka oleju, 1 łyżeczka sody, 4 łyżeczki cynamonu.
Przy wykonaniu postępować jak przy poprzednim placku.

 

data dodania: 2018-12-17

"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć". 12 grudnia w naszym przedszkolu został przeprowadzony bezpłatny przegląd stomatologiczny. Odwiedziły nas sympatyczne panie z CM Ujastek. Najpierw opowiedziały jak prawidłowo należy szczotkować ząbki i w jaki sposób o nie dbać. Następnie zbadały nasze uzębienie i obiecały niebawem przekazać wyniki kontroli rodzciom. Każde dziecko otrzymało upominiki i nagrody. 

data dodania: 2018-12-12

11 grudnia (wtorek) wyruszyliśmy do Szkoły Muzycznej (os. Centrum E) na fantastyczny musical Teatru Moich Marzeń" pt."O Małej Syrence w niejednej piosence". Fragment jednego z utworów: "… Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie…" zachęcił nie tylko dzieci ale i panie do posiadania włsnych marzeń. Podczas spektaklu poznaliśmy małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Po burzy, książę Edward, wypatrywał co dzień dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu. Nagle pojawiła się dziewczyna bez głosu, a urocza mama Edwarda- królowa Hortensja i świetnie gotujący kucharz Fryc nie od razu ją polubili. Na szczęście czas prysł, książe pocałował Vivien, król Nefryt poznał królową Hortensję i wszysyc żyli długo i szczęśliwie.

data dodania: 2018-12-11

W dniach 3- 7 grudnia dzieci z grupy III wzięły udział w niezywkłym wydarzeniu Godzina Kodowania. Pogłebialiśmy naszą przygodę z odkrywalniem świata kodowania dzięki udziałowi w programie: Uczymy Dzieci Programować.Udało nam się zachęcić do zabawy także kilkoro młodszych kolegów. Obejrzeliśmy film o idei akcji Hour of Code, rozwiązywaliśmy zakodowane dyktanda graficzne z pomoca kolorowych kółeczek i inne ciekawe rzeczy.

Wymyśliliśmy także wierszyk:

Ozobotów u nas brak

Ale jest ta magia krat.

Kodujemy raz dwa trzy

Nawet maluchy do nas dołączyły.

Dnia 5 grudnia, w środę wczesnym rankiem

Pani przygotowała dla nas niespodziankę.

Najpierw przyszli młodsi koledzy zza ściany

Aby się znowu pobawić na macie razem z nami.

Rozpoczęła się projekcja filmu: „Hour of Code”

I w 2 minuty zrozumieliśmy, że w tym święcie chodzi o

Zabawę z Godziną Kodowania,

Która daje przyjemność z nauki programowania.

Każdy może się nauczyć, nie ważne ile masz lat,

Czy jesteś chłopcem, czy dziewczynką, możesz zmieniać świat.

Kolorowe kubeczki układaliśmy ile sił,

Razem kodowaliśmy na macie, i ci którzy mają sześć lat i również trzyletni ci.

Odkodowaliśmy prezenty dla Mikołaja,

A Pani obiecała przygotowywać zadania na macie co najmniej do maja.

Godzina kodowania co najmniej raz w tygodniu u nas trwa,

Każdy może układać kody i uczyć się ile sylab: „kasztan” ma.

Uczymy Dzieci Programować, bo wiemy o tym, że,

Rozwiązywać problemy każdy powinien chcieć.

 

Choć zadania w ramach programie realizujemy regularnie, miło było bawić się z matą dłużej i częściej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

Poranek 5 grudnia był dla nas jednym wielkim oczekiwaniem. Nasza grzeczność sięgała zenitu. Czekaliśmy i czekaliśmy na hollu. I wreszcie... usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, a zaraz po tem pojawił się Święty Mikołaj.  Zaśpiewaliśmy mu piosenki, powiedzieliśmy wierszyki i złożyliśmy uroczystą przysięgę, że będziemy słuchaś wszystkich pań w przedszkolu. Mikołaj uwierzył w nasze obietnice i każdemu dziecku dał "przytulny" prezent. Wzięliśmy udział w miniseji fotograficznej.

data dodania: 2018-12-05

4 grudnia (wtorek) w ramach projektu "Barbórkowe spotkania z przedszkolakami" odwiedził nas niezwykły gość. Górnik, pracujący na co dzień w Kopalni Soli w Wieliczce przybliżył nam tajniki i tradycje związane z tym zawodem. Dowiedzieliśy się czym rózni się strój galowy od roboczego i wysluchalismy pięknej Legendy o świętej Kindze". Prezeprowadzono także test znajomości tajemniczego świata kopalni, który wszyscy zdaliśmy celująco.

Dziękujemy za tą niezwykłą wizytę. Niejeden z nas zamarzył o pracy górnika w przyszłości:)

data dodania: 2018-12-04

Dnia 30 listopada 2018 roku odbył się w Przedszkolu nr 107 na os. Słonecznym konkurs wiedzy o Polsce. Nasze przedszkole reprezentowało 4 dzieci z grupy IV: Oliwia, Aniela, Franek i Paweł. W rywalizacji brały udział jeszcze 3 przedszkola: Przedszkole nr 102 z os. Szkolnego, Przedszkole „Bajka” z os. Uroczego i gospodarze Przedszkole nr 107. Przedszkolaki zmagały się z różnymi zadaniami. Było rozpoznawanie legend, dopasowywanie ilustracji, nazywanie zabytków Krakowa i Warszawy, rozpoznawanie herbów. Musieliśmy również odpowiadać na pytania. Na mapie Polski podpisywaliśmy  rzekę- Wisła i miasta - Kraków i Warszawa. Naszym zmaganiom przyglądała się komisja konkursowa i skrupulatnie liczyła punkty. Okazało się, że rywalizacja była wyrównana i wszystkim przedszkolom przyznano 1 miejsca. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody niespodzianki. Dumni z sukcesu wróciliśmy do przedszkola.

data dodania: 2018-11-30

W piątek 23 listopada, dzieci z grupy II świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło w tym dniu do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Zajęcia w tym dniu były przeprowadzone w ich asyście. Bawiliśmy się z nimi wesoło, było dużo tańców, zabaw i śmiechu. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu  również obchodziliśmy to święto. Z tej okazji dzieci z grupy I oraz ich rodzice wzięli udział w warsztatach poświęconych temu sympatycznemu przyjacielowi każdego dziecka. Małe, duże, mięciutkie, z włóczki, kolorowe, każdy miś był inny, ale każdy miał swoją historię i swoje imię. Atmosfera wspaniałej zabawy ogarnęła wszystkich. Misie podskakiwały na „trampolinie”, kręciły się  na „karuzeli”, słuchały kołysanki. Rodzice wykazali się dużą wyobraźnią przy wspólnym układaniu opowiadania „ O pewnym misiu”. Na koniec spotkania dzieci z pomocą swoich rodziców mogły stworzyć własnego misia z rolki papieru i innych materiałów plastycznych. Efekty pracy były niesamowite.
Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech! Misiom również….:)
Serdecznie dziękujemy rodzicom  oraz dzieciom za wspólną zabawę!

 

data dodania: 2018-11-26

W piątek 23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Okzało się, że wszyscy pracownicy i dzieci znają i potrafią szybko zastosować się do procedur bezpieczeństwa podczas nagłego wypadku. Z tej okazji odwiedziła nas Straż Pożarna. Panowie Strażacy pokazali dzieciom całe wyposażenie wozu. Pozwolili przymierzyć hełm strażacki, a nawet lać wodą z węża:)

Wszystkim bardzo się podobało.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

22 listopada dzieci z grupy III i IV wzięły udział w VI Przeglądzie Dziecięrcej Piosenki Angielskiej. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 105 na os. Słonecznym. Grupa III zaśpiewała piosenkę "How's the weather?", a grupa IV: "Umbrella". Na widowni zachowywaliśmy się naprawdę dojrzale, szanując występy pozostałych kolegów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, grupa nagrodę książkową. Przyniesliśmy także dyplom dla przedszkola. Czekał także na nas słodki poczęstunek.

data dodania: 2018-11-22

Znamy już wyniki Przedszkolnego Konkursu Fotograficznego "To wszystko-Polska"

zorgnizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za czas poświęcony na przygotowanie prac. Obrady jury były burzliwe, ale udalo sie wylonić laureatów:

 • I miejsce: Franciszek gr. III
 • II miejsce: Pola gr. III i Julia B. gr.III
 • III miejsce: Alicja gr. III, Karina gr. I, Oliwia gr. I, Rozalia gr. I, Patrycja gr. I, Lena gr. III, Patryk gr. IV i Ola gr. III.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-22

18 listopada, dzieci z grupy III poznawały kolejny zawód. Tym razem, w ramach pogłębiania znajmości tematyki związanej z domem, zamieniliśmy naszą salę w prawdziwe biuro projektowe. Każdy miał okazję poznać pracę projektanta wnętrz prawie od podszewki. Wycinaliśmy niektóre elementy z katalogów, a resztę szczegółów, w tym dobór kolorów ścian załatwialismy z pomocą, kredek, pasteli i farb akwarelowych. Mamy nadzieję, że podobała wam się wystawa naszych dzieł w szatni.

data dodania: 2018-11-18

Poranek 15 listopada (czwartek) był u nas patriotyczny. Wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 155 oraz panią Ewą, nauczycielką rytmiki, świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z dumą ponownie zaprezentowaliśmy przygotowany przez dzieci z grupy III i IV apel, śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz obejrzeliśmy fantastyczny taniec patriotyczny z szarfami. Oczywiście nie mogło zabraknąć odśpiewania 4 zwrotek naszego Hymnu Narodowego. Może powtórzymy takie wspólne spotkanie?

data dodania: 2018-11-15

14 listopada (środa), dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Poranku Patriotycznym. Po raz kolejny skorzystaliśmy z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 105. Dzieci z grupy III zaśpiewały piosenkę: "Głos historii", rówiesnicy z grupy IV wraz z kolegą ze szkoły "Co to jest niepodległość?". Obejrzeliśmy występy kolegów i koleżanek ze szkoły i przedszkola nr 107. Wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Jestem Polką i Polakiem" oraz "Mazurek Dąbrowskiego".  Otrzymaliśmy podziękowanie za udział z rąk pani dyrektor szkoły, która powiedziała, że "zrobiliśmy Polsce wspaniały prezent".

Sto lat Polsko!

data dodania: 2018-11-14

9 listopada (piątek) w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na tarasie, by świętować 100 urodziny niepodległej Polski. Grupa III i IV przygotowały okolicznosciowy apel z okazji odzykania przez nasz kraj niepodległości. Dziękujemy rodzicom za to, że pamiętali o przygotowaniu dla dzieci strojów galowych. Kulminacyjnym momentem programu było uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Wraz z blisko 5 milionami  uczniów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz prawie 480 tysiącami nauczycieli zaśpiewaliśmy jednocześnie 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Tym samym wnieśliśmy swój wkład w podbicie rekordu na największą liczbę osób jednocześnie śpiewających Hymn Polski. Dodatkowo podziękowaliśmy Polsce, wypuszczając w niebo 80 balonów w kolorze białym i czerwonym.

Brawo mali patrioci! 

data dodania: 2018-11-09

30 października (wtorek) wszystkie dzieci wzięły udział w Przedszkolnym Turnieju Patriotycznym. Zarówno grupy młodsze jak i starsze wykazały się niezwykłą wiedzą o naszym kraju. Mali patrioci nie tylko wiedzą co jest stolicą Polski i jakie są nasze symbole narodowe. Potrafią świetnie współpracowaś w zespołach. Wyrecytowaliśmy wiersz: "Czy wiesz, co to za znak?" oraz zaśpiewaliśmy piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na zakończenie wszyscy wzięliśmy udział w zabawie ludowej "Jawor, jawor" oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla grup.

data dodania: 2018-10-30

24 października (środa) po raz kolejny odwiedził nas "Wesoły Uniwersytet". Dzieci poznawały smakołyki natury, m.in. orzechy i ziarna kakaowca. Tym razem zamiast konkursu czekała na nas słodka niespodzianka. Gdy zwinięto ekran, naszym oczom ukazała się prawdziwa fontanna czekoladowa. Chyba wiecie, co najbardziej utkwłio w naszej pamięci:)

data dodania: 2018-10-24

Grupa I ogłosiła rodzinny konkurs "Kolorowe portrety z warzyw i owoców". Poziom przyniesionych prac był bardzo wysoki. Pomysłowość każdego portretu niesamowita. Burzliwe obrady jury przyniosły wszystkim uczestnikom I miejsce: Alicji, Poli, Karince, Rozalce, Maksymilianowi i Patrycji M.

Gratulujemy!

data dodania: 2018-10-18

W piątek 12.10 grupa IV pojechała na wycieczkę do Parku AWF. Korzystaliśmy z komunikacji miejskiej, oglądaliśmy życie wiewiórek wśród złotych liści,odrysowaliśmy korę drzew na kartkach i zjedliśmy pyszne marchewkowe ciasto, opalając się w promieniach jesiennego słońca. Wracając do przedszkola planowaliśmy kolejne wycieczki !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

17 października (środa) dzieci z grupy I oficjalnie stały się przedszkolakami podczas uroczystości Pasowania na przedszkolaka. Rozstrzygnięto także konkurs grupy I "Kolorowe portrety z warzyw i owoców". Gratulujemy dzieciom pokonania tremy i zaprezentowania umiejetności wzorowego przedszkolaka. Dziękujemy rodzicom za pomoc  w przygotowaniu poczęstunku i państwu Stelmach za udostępnienie fantastycznych fotografii.
data dodania: 2018-10-17

W dniu 28 września (piatek), dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Muzeum Czynu Zbrojnego na os. Górali. Muzuem zrobiło na nas duże wrażenie, dostarczyło wielu ptrzeżyć i stanowiło wspaniałą lekcję historii. Mogliśmy poprzymierzać i dotykać różne rzeczy, a przemiły pan opowiadał ciekawe historie, o których jeszcze nigdy nie słyszeliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14

Dzieci z grupy III i IV postanowiły zachować namiastkę ciepłych dni jesiennych, zamykając je w słoikach.  Pamiętając, jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowe odżywianie, przygotowały zdrowe przetwory. Tym razem wybór padł na kompoty z ulubionych wooców. Z checią spóbujemy tych pyszności zimową porą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy II i III wysłały pocztówki do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim. Tym samym zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu "Piękna Nasza Polska cała", w którym mamy przyjemnność uczestniczyć w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że mapa Polski, która mam powstać z wszytskich nadesłanych pocztówek niedługo ujrzy światło dzienne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-04

26 września rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym przygodę z Wesołym Uniwersytetetm. Wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach. Tym razem warsztaty przyrodnicze dotyczyły odkrywania tajemnic związanych z wodą. Dowiedzieliśmy się m.in. o różnych stanach skupienia wody, jak ogromną część powierzchni Ziemi zajmują zbiorniki wodne i zobaczyliśmy fantastyczny przestrzenny model obiegu wody w naszej przyrodzie. "A kto słuchał i nie gadał" mógł wziąć udział w pytaniach konkursowych i wygrać mini nagrody.

data dodania: 2018-09-26

W naszym przedszkolu działa kuchnia, w której codziennie przygotowywane są wszystkie posiłki. O tym, że zdrowo nie znaczy nudno czy niesmacznie przekonaliśmy się nie raz. Dzieci ze wszytkich grup uczestniczą w zajęciach kulinarnych, w trakcie których na bazie własnych możliwości samodzielnie przygotowują niektóre przekąski. Zobaczcie sami jakie pyszności zjadamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

21 września (piątek) dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę na Kopiec Wandy. Ostatnie dni lata rozpieszczały nas pogodą. Chcieliśmy pojechać zabytkowym tramwajem, niestety nie udało nam się. Najpierw wysłuchaliśmy legendy o Wandzie, która nie chciała Niemca. Wiemy, dlaczego uratowła nasz Kraków i że miłości za pieniądze kupić się nie da, choć nie jedna dziewczynka marzy o księciu;) Potem wyruszyliśmy na podbój Kopca. Udało nam się pokonać nasze strachy, panie były dumne ze wszystkich wycieczkowiczów. Gdy wróciliśmy na dół, urządziliśmy sobie piknik i zabawy ruchowe na zielonej łące. Mamy już plany aby powrócić tutaj nie raz;) Tą wycieczką udało nam się zrealizować jeden z punktów projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała", w którym nasze przedszkole bierze udział.

data dodania: 2018-09-21

Dzieci z grupy II, III i IV wzięły udział w akcji "Napisz kartkę bohaterom". Tym samym uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, a dokładnie p. Alicję Zdanowicz "Grażyna", która 21 września obchodziła urodziny.

Pamiętajcie, każdy może włączyć się do akcji BOHATERON, mamy czas od 1 sierpnia do 3 października, czyli 63 dni trwania Powstania Warszawskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17

7 września (piątek) dzieci z grupy III i IV wzięły udział w niezwyłym Pikniku Sportowym. Organizatorem wydarzenia był MOS Kraków Wschód. Czekały nas aż dwie godziny zabaw ruchowych. Wykwalifikowana kadra trenerska ze Szkółki PIłkarskiej oraz animatorzy zapewnili znakomitą zabawę sportową zgodną z zasadami fair play. Wśród atrakcji była m. in. piłka nożna, strzelanie z łuku, bramka celnościowa, trampolina,  tory przeszkód. Dodatkowo dla każdego uczestnika czeka woda mineralna, niespodzianki i dyplomiki.

data dodania: 2018-09-07

Miło nam poinformaować, że nasze przedszkole bierze udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Czas trwania projektu przewidziany jest od września do grudnia. Jego cele ogólne to:

 • kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski,
 • kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Wyrózniono także cele szczegółowe:

 • Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
 • Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów
 • Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.
 • Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
 • Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów.

Oto zadania, które udało nam się zrealizować:

 • Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie (w zależności od wieku dzieci)
  Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. (Ponadto z prawdziwą dumą stwierdzamy, że nawet 3- latki pięknie śpiewają Hymn Polski, o czym wiemy od rodziców).
 • Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada. W naszym Przedszkolu został zorganizowany 9 listopada.
 • Nauka piosenki piosenki o tematyce patriotycznej.
 • Nauka wiersza o tematyce patriotycznej,.
 • Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.
 • Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”-
  przeprowadzenie konkursu plastycznego w grupie lub przedszkolu według
  własnego regulaminu.
 • Organizacja kącika "Piękna nasza Polska cała" o tematyce folkowej lub patriotycznej.
 • "Piękna nasza Polska cała"- wysłanie pocztówki swojej miejscowości na podany adres (organizatora).
 • "Napisz kartkę bohaterom".
 • "Według przepisu Babci i Dziadka" - wykonanie potrawy regionalnej.
 • Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu
  przedszkolnego/międzyprzedszkolnego dla rodziców (dzieci, nauczycieli) według
  własnego regulaminu (celem konkursu jest pokazanie wyjątkowości regionów
  naszego kraju).
 • "Szlakiem historii" - zorganizowanie wycieczki, której celem będzie poznanie zabytków kultiry regionalnej, dorobku historycznego, kulturu, architektury i tradycji. (Wycieczka na Kopiec Wandy, wycieczka do Muzeum Czynu Zbrojnego, wycieczka do Muzeum Żywego Obwarzanka).
 • Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”.

Zapraszamy do oglądania galerii na naszej stronie internetowej jak również odwiedzin fanpage projektu Piękna nasza Polska cała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-03

Dziękujemy wszystkim mamom, tatom, dziadkom i babciom, którzy znaleźli czas w ciągu całego roku szkolnego i przeczytali nam ulubione w swoich rodzinach bajki. Czasami była to jedna niezwykła historia, czasami kilka.  Zdarzało się, że z czytanymi opowiadaniami wiążą się tajemnicze zdarzenia z waszych domów. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować spotkania z cyklu "Poczytaj mi, mamo" w kolejnym roku szkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

21 czerwca, w czwartkowe przedpołudnie w sercu naszego przedszkola zebrały się wszystkie dzieci i pracownicy. Uroczyście pożegnaliśmy się ze starszakami, którzy we wrześniu powitają szkolne progi oraz powitaliśmy wakacje. Pani Dyrektor podziękowała za owocną współpracę, z rąk Rady Rodziców otrzymaliśmy pamiątkę w niezwykłej doniczce. Na zakónczenie wszyscy radośnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Niech żyją wakacje!".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

13 czerwca, w środowe popołudnie spotkaliśmy się w grupie II z dziećmi i rodzicami podczas zajęć otwartych. Było opowiadanie o "Rozgwiazdach" i wspólne rysowanie. Dla dzieci najważniejsza była oczywiście obecność rodziców, a rodzice najmilej wspominają masażyki relaksacyjne:) Już mamy pomysł na kolejne zajęcia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-13

Popołudniowy wtorek, 12 czerwca, upłynął nam w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Choć pogoda do ostatnich chwil trzymała nas w niepewności, odbyło się prawdziwie rodzinne święto podczas corocznego Pikniku Rodzinnego. Dzieci przygotowały oczywiście występy dla rodziców, babć, dziadków, cioć i rodzeństwa. Były tańce, wiersze, piosenki i własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas tej uroczystości pani Dyrektor podziękowała najbardziej aktywnym rodzicom i dziadkom za wspieranie naszego przedszkola. Na milusińkich czekały zamki dmuchane i malowanie twarzy, które cieszyło się największym zaintersowaniem. Dziękujemy za przygotowane przez rodziców poczęstunki i napoje.

Cieszmy się, że byliście z nami.

data dodania: 2018-06-12

Poniedziałek, 11 czerwca przyniósł nam miłą niepodziankę. Listonosz przyniósł nam upragnioną odpowiedź z Brytyjskiego Dworu. Co więcej otrzymaliśmy także kilka ciekawostek z życia Królowej, o które nieśmiało poprosiliśmy w liście. Dzieci z grupy II wysłały list do Elżbiety II ze wpólnie przygotowanym prezentem w lutym i traciły już powoli nadzieję, że doczekają się odpowiedzi. Jak się okazało warto być cierpliwym. Potraktujemy ten zaszczyt jak spóźniony prezent z okazji Dnia Dziecka:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

4 czerwca odbył się V Nowohucki Przegląd Grup Teatralnych Rodziców "Teatr Mamy i Taty". W tym roku wzięło w nim udział 12 grup teatralnych. Byli wśród nich również niesamowici rodzice z naszego przedszkola. Dziękujemy rodzicom Klaudii, mamie Tymka, tacie Kacpra, mamie Alicji, tacie Jurka, mamie Marysi, mamie Oliwierka za wspaniałe przedstawienie "Smok Łakomczuch".

data dodania: 2018-06-04

29 maja (wtorek) wszystkie przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę. Autokary zawiozły nas do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Zwiedzaliśmy stare chaty, kościół i miejsca pracy które na naszym terenie były wiele lat temu. Dzięki miłej pani przewodnik dowiedzieliśmy się czym sie bawiły dzieci w naszym wieku i jak wyglądała klasa szkolna, co najbardziej interesowało starszaki. Wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich oraz malowania na szkle, a nasze wytwory będą fantastyczną pamiatką. Kto wie, może przyjedziemy tutaj z rodzicami?

data dodania: 2018-05-29

Jak co roku nasi sąsiedzi z Przedszkola Specjalnego nr 100 zaprosili nas do udziału w niezwykłym Pikniku Sportowym. 22 maja (wtorek) przy fantastycznej pogodzie bawiliśmy się świetnie. Czekał na nas występ przygotowany przez pracowników Przedszkola nr 100 i nie tylko;) pt. "Rzepka", piosenki w wykonaniu innych przedszkoli oraz oczywiście niezwykłe konkurencje.

data dodania: 2018-05-22

21 maja w C. K. im. C.K. Norwida na os. Górali odbył się XIII Nowohucki Przegląd Twórczości Artstycznej Dzieci Przedszkolnych. W tym roku odbywał się pod hasłem: "Polska Moja Ojczyzna". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV. Fantastycznie pokazały i wyśpiewały patriotycznego ducha drzemiącego w sercach kazdego z nas. Przy okazji wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem. Z naszego przedszkola wyróżnienie zdobył Franio z grupy III. Gratulujemy!

data dodania: 2018-05-21

W dniu 11 maja (piątek) zostały ogłoszone wyniki Żólwikowego Konkursu "Kwiaty z recyklingu".

Jury po burzliwych obradach wszystkim uczestnikom przyznało I miejsca.

Adzie, Poli, Franiowi N., Patrykowi S., Wiktorii Z., Paulinie, Maciusiowi S., Słwusiowi, Sandrze S.

gratulujemy pomysłów i fantatsycznego wykonania.

Zapraszamy do oglądania wystawy w szatni:)

data dodania: 2018-05-11

24 kwietnia przedszkolaki z grupy III wzięły udział w Miedzyprzedszkolnym konkurskie Tańca „Roztańczone przedszkolaki”. Nasi tancerze dopingowani przez koleżanki i kolegów zdobyli III miejsce. Nastrój dobrej zabawy i odniesionego sukcesu towarzyszył grupie jeszcze przez długi czas

Dziękujemy !!!

data dodania: 2018-04-23

Popołudniem 17 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Wychowanie przez czytanie". Pani Kinga, pani Grażynka i pani Grażynka z biblioteki z OK im. C.K. Norwida zastanawiały się wraz z rodzicami nad wpływem na rozwój dziecka książek i mediów w dzisiejszym świecie. Wspólnie przejrzeliśmy kilka ciekawych pozycji książkowych do wspólnej lektury z dziećmi. Dziękujemy za aktywny udział oraz wypracowanie odpowiedzi na pytania Jakie są korzysći ze wspólnego czytania i wspólnego oglądania telewizji?.

Cieszymy się Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Jest nam bardzo miło, gdy ktoś o nas pamięta z okazji Świąt czy też zwykłego dnia. Uwielbiamy robić niespodzianki innym. 27 marca (we wtorek) dzieci z grupy II miały ważne zadanie. Jako delegacja, zaniosły stroik Wielkanocny i życzenia w imieniu całej Społeczności Przedszkola nr 109 do siedziby Rady Dzielnicy XVIII. Przyjął ich serdecznie i słodko ;) pan Józef Szuba, który pełni funkcję zastępcy Przewodniczącego. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę "Moja okrągła buzia", otrzymały zaproszenie do ponownych odiwedzin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-30

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny "Wiosenne Przebudzenie". Był on dedykowany najmłodszym przedszkolakom z terenu dzielnicy Nowa Huta. Przybyłych gości jak i widzów powitała nasza pani Dyrektor Renata Kaszuba. Występy oceniało jury w składzie: p. Mariusz Woda - członek zarządu Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, p. Celina Piowowarczyk - dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 104 im. Małego Księcia, p. Ewa Zielińska -  nauczyciel rytmiki, Piotr Jastrzębski - absolwent Szkoły Muzycznej II stoponia, wirtuoz waltorni. Komisja konkursowa miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Uczestnicy Konkursu byli bardzo dobrze przygotowani, świetnie poradzili sobie z tremą, stroje zapierały dech w piersiach. W trakcie burzliwych obrad komisji, p. Kinga i p. Grażynka umiliły nam czas zabawą muyczną do piosenki "Papuga kolorowa" oraz rozwiązywaniem zagadek o tematyce wiosenne. Świetnie się bawiliśmy.

 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce - Samorządowe Przedszkole nr 104 im. Małego Księcia (os. Hutnicze)

II miejsce - Samorzadowe Przedszkole nr 107 (os. Słoneczne) i Samorządowe Przedszkole nr 109 (os. Urocze 9)

IIII miejsce - Samorządowe Przedszkole nr 46 (os. Na Skarpie).

 

 

Wszystkim uczestniom serdecznie gratulujemy udanych występów, nauczycielkom przygotowującym dzieci włożonej pracy oraz samym oraganizatorom i prowadzącym - pomysłu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-25

21 marca po raz kolejny wzięliśmy udział w warsztatach "Wesołego Uniwersytetu". Tym razem zgłębialiśmy tajniki z życia gadów. Oglądaliśmy jaszczurki, poznaliśmy gekona Kubusia, dowiedzieliśmy się jak rozróżnić węże jadowite od tych przyjaznych i w ogóle, które węże żyją w Polsce. Bardzo podobały nam się urywki filmów, na których mogliśmy obserwować życie żółwi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-21

W poniedziałek 19 marca nastąpiło wręczenie nagród w przedszkolnym konkursie "Buch w biały puch". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy fotograficzno-plastycznej metodą collage. Oto nasi laureaci:

I miejsce: Aleksandra K., Pola B., Alicja, Ada i Franciszek N.

II miejsce: Mikołaj Z. i Patryk S.

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-19

15 marca dzieci z grupy II i IV wzięły udział w V Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Angielskiej "Eyes on kids" zorganizowanej pzrez SP nr 105. Dzieci zaprezentowały piosenki: "The Gardener Plants The Seeds" oraz "Ten Little Fishies". Czekała na nas fantastyczna zabawa, słodki poczęstunek i pozytywne emocje. Przyniesliśmy ładny dyplom dla przedszkola. Każde występujące dziecko otrzymało dyplom i pamiątkową przypinkę, a dla grup organizatorzy przygotowali gry edukacyjne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-17

2 marca grupy III i IV wzięły udział w spotkaniu intagracyjnym w SP nr 105 na os. Słonecznym.  Najpierw dzieci zwiedzały szkołę i przygotowywały ekologiczego tulipana, a następnie wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Przestrzegając zasad fair play, grupa III zajęła VI a grupa IV - II miejsce. Ale najwazniejsza była zabawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-02

1 marca dzieci z grupy IV odbyły niezwykłą podróż. Wzięły udział w Olimpiadzie w Pjongczang. Zapaliły olimpijski znicz w sali, poznały znaczenie słów fair play, dowiedziały się, skąd wzięły się kolory na kołach flagi olimpijskiej. Nad prawidłowym przebiegiem igrzysk czuwali bezstronni sędziowie, którzy tak jak i zawodnicy złożyli specjalna przysięgę.

data dodania: 2018-03-01

28 lutego po raz kolejny odiwedził nas "Wesołu Uniwersytet". Temat kosmosu tak bardzo nas zaciekawił, że zgłębialiśmy drugą część warsztatów "Kosmos blisko nas". Niektórzy z nas mieli szczęście spróbować "startu rakiety kosmicznej". Poznaliśmy bliżej planety Mars, Jowisz i Saturn, oraz ich księżyce. Najbardziej podobała nam sie prezentacja o księżycu - Europa.

data dodania: 2018-02-28

27 lutego we wtorek, nasze przedszkole odwiedziła Pani Strażniczka Miejska. Porozmawiała z nami o ważnych zasadach zachowania bezpieczeństwa na drogach. Udalo nam się ją wiele razy pozytywnie zaskoczyć, ponieważ gdy tylko pogoda pozwala ćwiczymy praktycznie znajomość zasad na spacerach. Z niecierpliwością czekaliśmy oczywiście na zabawę w miasteczku samochodowym z "Autochodzikami". Każdy co najmniej raz mógł być kierowcą, pracownikiem stacji czy policjantem.

data dodania: 2018-02-27

5 lutego wręczaliśmy nagrody laureatom konkursów.

W Konkursie "Co szkodzi naszemu zdrowiu i dlaczego?"

 

I miejsce: Ada i Mikołaj

II miejsce: Franio N.

III miejsce: Jerzy, Maciej S., Kacper Z., Adrian

 

W zimowym Konkursie Żółwikowym: "Zimowy widok z mojego okna":

 

I miejsce: Maciek S.

II miejsce: Ada

III miejsce: Patryk

 

 

Gratulujemy!

Zapraszamy do udziałuw kolejnych konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-17

A w karnawale bal był nad bale!...

31 stycznia wszystekie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział we wspanaiałym Balu Karnawałowym. Zabawa była fantastyczna. Pani wodzirejka w stroju Minionka, zadbała o to, aby były wszelkie tańce, pląsy, wygibasy i ubaw po pachy. Nasz holl zamienił się w prawdziwie magiczny dwór, na którym można była spotkać Królewne Śnieżkę, Spdermana, Pirata, Pszczółkę Maję i wiele innych bajkowych postaci. Zabawa przysniosła wiele radości wszystkim, a to było głównym celem Balu.

data dodania: 2018-01-31

Planeta Ziemia i jej skarby to jeden z tematów które poruszała grupa 3 w styczniu. Jak zbudowana jest ziemia ?Jakie skrywa skarby? Na te inne pytania młodzi badacze poszukiwali odpowiedzi wśród minerałów. Okazali się być świetnymi przyrodnikami.

data dodania: 2018-01-30

W Naszym Przedszkolu dbamy o zdrowie. Uwielbiamy chodzić na spacery i bawić się na świeżym powietrzu. Korzystamy z każdej chwili o ile pozwalają na to warunki pogodowe i jakośc powietrza:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28

Kochane Babcie i Kochani Dziadziusiowie!

Niezmiernie miło nam było Was gościć. Staraliśmy się i ci najmlodsi i ci średni i ci najstarsi wiekiem jak najlepiej przygotować nasze występy, dekoracje w salach oraz poczęstunki. Dziękujemy Wam za Waszą obecność, brawa i małe co nieco;)

Cieszymy się, że jesteście z nami nie tylko od święta ale przede wszytkim na co dzień.

 

"Kochamy Was, kochamy całym sercem..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-26

Uwielbiamy zajęcia kulinarne. Niebagatelna okazja, jaką było Święto dla Babć i Dziadków było świetną okazją aby przygotować słodki poczęstunek. Niedługo zamieścimy przepisy na przygotowane przez nas wypieki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

22 stycznia (poniedziałek) wszytskie przedszkolaki wybrały się do Teatru Ludowego na przedstawienie teatralne pt. "Roszpunka". Bardzo nam się ono podobało. Miło było słuchacć ładnych piosenek, pomagać aktorom przypominać sobie ważne kwestie i przekonac się, że dobro i miłość zawsze zwycięża. Dzieciom podobały się także specjalne podstawki na fotele, dzięki którym nawet najmniejsi mogli wygodnie oglądać co też dzieje się na scenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

W dniu 15.01.2018 r. w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida odbył się X Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych pod hasłem "Rodzinne Kolędowanie 2018". Dziękujemy pani Kindze B. wraz z córeczkami za wykonanie kolędy " Świeć, gwiazdeczko świeć!".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

"Boże Narodzenie przychodzi cichutko

Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko

Boże Narodzenie, Święta miłe i wesołe:

Mnóstwo smakołyków na świątecznym stole."

 

Bardzo miło było nam gościć Rodziców, w dniach 19 i 20 grudnia,  w przedszkolu z okazji grupowych spotkań wigilijnych oraz przygotowanych przedstawień jasełkowych. Mimo tremy wszytsko nam sie udało:) Cieszymy się, że podobało się i wam.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-31

19 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe spotkanie. Wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem wzięły udział w uroczystym obiedzie wigilijjnym. W naszym holu panie poukładały stoliki. Czekały na nas smaczne babeczki świąteczne, barszczyk czerwony z uszkami, panierowana rybka z ziemniakami i czerwoną kapustką a do popijania kompot z suszonych owoców. Bardzo miło było zjeść obiad w świątecznej atmosferze wspólnie ze wszystkimi.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

Uwielbiamy przygotowywać niespodzianki dla naszych najbliższych. Przy okazji jasełek oraz spotkania wigilijnego z rodzicami, dzieci przygotowywały wypieki. Grupa II 19 grudnia, tuż przed obiadem wigilijnym zdążyła przygotować ciasto "Kryzyek", dzień później, dzieci z grupy IV przygotowały "Murzynka". Rodzicom wypieki niesamowicie smakowały. Poniżej zamieszczamy przepis na pierwsze ciasto, przepis na "Murzynka" zamieścilismy w grudniowym wydaniu Gazetki Przedszkolnej "Żółwik".

"Kryzysek"

SKŁADNIKI:

 • 6 jabłek,
 • 4 jajka,
 • 1,5 szklanki cukru
 • 2 szklanki mąki
 • 1/2 szklanki oleju
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1 łyżeczka sody
 • 1 opakowanie cukru waniliowego
 • 1 szklanka orzechów

PRZYGOTOWANIE:

Jabłka obieramy i kroimy w drobną kostkę. Orzechy siekamy. Przesiewamy makę i proszek do pieczenia. Wszystkie składniki łączymy w wysokim naczyniu i miksujemy. Następnie wylewamy ciasto na blachę i pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni C. Po 30 minutach sprawdzamy patyczkiem, jeśli jest suchy wyciagąmy z piekarnika.

Smacznego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

I stało się, doczekaliśmy się. Warto było być grzecznym cały rok. 8 grudnia przed południem do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Okazało się, że nie przeszkodziła mu w tym pogoda, która tego dnia była figlarna, bo jak mówią słowa piosenki "(...)Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki(...)". Dzieci z wszystkich grup zaśpeiwały Mikołajowi piosenkę. Następnie otrzymały prezenty i pan fotograf zrobił każdemu profesjolane zdjęcia. Na pewno będziemy grzeczni kolejny rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Na początku grudnia rozmawialiśmy między innymi na temat kopalni oraz zgłębialiśmy tajniki pracy górnika. Mieliśmy okazję dokładnie pooglądać prawdziwe czako górnicze oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Zobaczcie sami jacy świetni z nas górnicy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

4 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny obejrzały przedstawienie teratralne. Tym razem był to spektakl "Kryształowa Królowa Śniegu". Opłacało się szybko zjeść śniadanie i wyruszyć do Szkoły Muzycznej. Miło było obejrzeć znaną baśń ilustrowaną dodatkowo przepiękną muzyką i piosenkami . Zostaliśmy przeniesieni  zaczarowany świat, pełen tajemnic i magii. Przypomnieliśmy sobie jak wielką siłę ma przyjaźń, a dobro zawsze zwycięża nad złem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

30 listopada dzieci wzięły udział w kolejnym spotkaniu z serii Wesoły Uniwersytet. Tym razem  warsztaty nosiły tytuł "Kto śpi, a kto nie" - odkrywaliśmy zagadki przygotowań zwierząt do zimy. Wielu z nas po raz pierwszy widziały na oczy orzeszki bukowe, dowiedziało się, że jeż nie może nosić na swych igłach jabłka, a dzięki wiewiórce, która zapomina, gdzie zakopała orzeszki możemy się cieszyć krzewami leszczyny w parkach i lasach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

W ostatni piątek listopada 24, dzień przywitał nas ciepłymi promieniami słońca. Było to dla nas ważne, ponieważ dzieci ze wszystkich grup wyruszyły pieszo do Szkoły Muzycznej na os. Centrum E, gdzie w sali koncetrowej obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Plastusiowy Pamiętnik".  Byliśmy zachwyceni grą aktorów, śpiewanymi piosenkami i barwną scenografią. A najbardziej podobało nam się, że bohaterowie przypomnieli nam, jak ważne jest wzajemne pomaganie sobie, że nie warto się kłócić i robić innym przykrości, a nawet największy łobuz może stać się najlepszym kolegą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

15 listopada 2017, przedszkolaki z grupy III, wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu. Szkoła Podstawowa nr 105 na osiedlu Słonecznym zorganizowala „VIII Poranek Pieśni Patriotycznej”. Dzieci zaśpiewały pieśń „Jedzie, jedzie na kasztance” i okazało się, że zaprezentowały się wspaniale nie tylko jako mali piosenkarze lecz, także jako publiczność z zainteresowaniem podziwiająca występy rówieśników i starszych kolegów ze szkoły. Udział Przedszkolaków w tak wspaniałym wydarzeniu muzycznym był wielką lekcją patriotyzmu i niezwykłym przeżyciem artystycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

Dnia 15 listopada 2017 roku grupa IV była na super spotkaniu i zabawach w Zespole Szkół Specjalnych na osiedlu Górali. Przygotowano dla nas wiele niespodzianek. Uczestniczyliśmy we wspaniałych zabawach muzyczno – tanecznych, poznaliśmy Pana Listopada i zaśpiewaliśmy z nim piosenkę. Rozwiązaliśmy wiele zagadek werbalnych i odgadliśmy inne szyfry jesienne – również słuchowe. Na zakończenie spotkania zaproszono nas na poczęstunek… były to wspaniałe rogaliki upieczone przez dzieci…
 

OTO PRZEPIS….
1 kg mąki pszennej
500 g margaryny
1 duża śmietana
100 g drożdży
Szczypta soli
2 łyżki cukru
1 cukier waniliowy
4 żółtka
Marmolada
Białko do smarowania
Tłuszcz do smarowania
Cukier do posypania

 

JAK TO ZROBIĆ…..
W śmietanie rozpuścić drożdże, cukier, cukier waniliowy, sól oraz żółtka. Posiekać mąkę, dodać margarynę, posiekać.
Połączyć wszystkie składniki, wyrobić na jednolitą masę.
Kroić na części, wałkować na grubość 3 mm.
Piec na posmarowanej blaszce  w temperaturze 200 stopni – na złoty kolor.

SMACZNEGO.

 

data dodania: 2017-11-15

W październikowym numerze naszej Przedszkolnej Gazetki "Żółwik" ogłosiliśmy konkurs na "Dyniową ozdobę". 10 listopada nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez panią Dyrektor. Jeszcze raz gratulujemy Adzie, Maćkowi, Lenie, Igorowi, Ewie, Gabrysi i Wiktorii kreatywności.

Już zastanawiamy się nad kolejnym konkursem;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy IV wzięły udział w konursie na przygotowanie prawdziwego EKOLUDKA z wykorzystaniem wielu surowców wtórnych. Okazało się, że była tak wspaniała, iż nasze przedszkole otrzymało nagrodę jako jedno z trzech wyróżnionych przedszkoli. W konkursie wzięło udział 15 placówek. 10 listopada przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa przyjechali do naszego przedszkola żeby wręczyć nam nagrody. Było nam bardzo miło.

 

Jeszcze raz gratulujemy grupie IV kreatywności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy II wraz z tysiącami przedszkolaków z całej Polski biorą udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym "Bajka w Podróży".

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wprowadzenia.

"Bajka" wyruszyła w podróż dokłanie 7 listopada dokładnie o godzinie 20:00. Jej pierwszy rozdział już został wysłuchany kilkaset razy. Do naszego przedszkola zawita w ostatnich dniach listopada, a po tym jak dopiszemy do niej nasz rozdział i ozdobimy go rysunkami, w pierwszym tygodniu grudnia wyruszy do kolejnego przedszkola. Wiosną nowego roku, gdy "Bajka" odwiedzi już wszystkie biorące udział w projekcie przedszkola, zapuka do każdych drzwi (w tym i naszych) w całej okazałości. 

Niedługo zobaczycie jak pracowaliśmy.  Już nie możemy doczekać się efektów pracy wszystkich kreatywnych przedszkolaków.

 

 

data dodania: 2017-11-08

Dnia 7 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6a i 6b Szkoły Podstawowej nr 91 na os. Handlowym pt. "Tajemniczy Ogród". Byliśmy zachwyceni grą aktorską uczniów, oprawą muzyczną i laserami na suficie. Nie moglismy oderwac oczu od profesjonalnej dekoracji. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie na scenie. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej poprosili nas o przygotowanie rysunków nt. spektaklu, a my obiecaliśmy, że je wykonamy.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałego przedstawienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-07

W piątek 3 listopada po raz kolejny odwiedził nas "Wesoły Uniwersytet". Tym razem warsztaty dotyczyły Kosmosu. Ciekawe zajęcia przybliżyły dzieciom wiadomości dotyczące Ziemi oraz tego co jest poza naszą... Zastanawialiśmy się, czy gwiazdy są duże czy małe? Dlaczego księżyc ma plamy? Czyn ktoś mieszka na innych planetach?Przedszkolaki oglądały zdjęcia satelitarne naszego układu słonecznego. Nieodzownym elementem zajęć był także quiz. Oczywiście nasza wiedza była celująca:)

data dodania: 2017-11-03

W grupie I uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" miała miejsce 19 października. Była to pierwsza ważna uroczystość dla 19 maluszków, które we wrześniu po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Dzieci z uśmiechami na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców, rodzeństwa oraz gości brawa. Po występie dzieci złożyły przysięgę, w której obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor dotykając każdego dziecka dłuuugim ołówkiem włączała go do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.                                

Gratulujemy wszystkim dzieciom !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

W środę 18 października grupa II wybrała się na wycieczkę do Parku AWF. Fantastycznie było usłyszeć szelset szumiących liści pod naszymi stopami podczas gdy na niebie świeciło piękne słońce.Widzieliśmy prawdziwe wrony, wołaliśmy orzeszkami wesołe wiewiórki. Pozostawiliśmy im małe co nieco, z którego z pewnością zrobią zapasy na zimę;) Ważnym punktem dnia była zabawa na placu zabaw. Panie bardzo pochwaliły nas za zachowywanie się bezpiecznie szczególnie gdy już na przystanku okazało się, że dzieci z innego przedszkola również wybrały się do tego samego parku w bardzo podbnych kamizelkach:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

W Naszym Przesdzkolu dużą wagę przywiązujemy do obsowania ze światem przyrody. Nie tylko podzcas zabaw w ogrodzie czy spacerów uważnie obserwujemy zaminy zachodzące w otaczającym nas świecie. Jesteśmy przyjaciółmi przyrody także w naszych salach. Oto jeden z naszych kącików przyrody w sali grupy IV:

data dodania: 2017-10-13

Dnia 6.10.2017 r., grupa IV wzięła udział w projekcie UMK pod hasłem EKOLEKCJE.

Dzieci wraz z nauczycielami pojechały do Technikum Chemicznego przy ul. Krupniczej 44. Tam uczestniczyły w zabawach tanecznych z uczniami, następnie przeszły do sali gimnastycznej gdzie obejrzały teatrzyk ekologiczny. Kulminacyjnym punktem tego dnia były zajęcia badawcze i eksperymenty chemiczne. Dzieci poznały zasadę działania naszych płuc. Zobaczyliśmy w jaki sposób balon potrafi się sam napompować. Zabawiliśmy się z kolorami; uczniowie na talerz z mlekiem wylali krople barwników, a my dotykaliśmy je patyczkami nasączonymi plynem do mycia naczyń. Na koniec kolorowaliśmy obrazki ekologiczne i dostalismy medale.

Był to wspaniały dzień, pomimo tego, ze padał deszcz:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

3 października do naszego przedszkola po raz kolejny zawitali ciekawi goście. Tym razem Państwo z Wesołego Uniwersytetu opowiedzieli nam "Dokąd lecą ptaki?". Poznaliśmy dokładnie bociana, jaskółkę i jemiołuszkę. Dowiedzieliśmy się, czym różnią się między sobą samce, samice i pisklaki oraz jakie są przysmaki tych zwierząt i  jak wyglądają ich jajka. Czy wiecie, że są ptaki (jak np. jemiołuszka), które przylatuja do Polski spędzić zimę? Był również nasz ulubiony konkurs z nagrodami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07

20 września do naszego przedszkola zawitał Wesoły Uniwersytet. Sympatyczna Pani i wesoły Pan szybko nawiązali z nami kontakt i zainteresowali nas Roślinami Mięsożernymi. Wszyscy poszerzyliśmy wiedzę z zakresu niezywkłego świata przyrody. Poznaliśmy muchołówkę, dzbanecznik, kapturnicę oraz tłustocha. Nie tylko mogliśmy zobaczyć ale także dotknąć oraz powąchać niektóre rośliny. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

W dniu 21 czerwca w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt: „Brzydkie Kaczątko” przygotowany przez maluszki z grupy I oraz starszaki z grupy IV. Teatrzyk był zakończeniem projektu integracyjnego „Od malucha do zucha i od zucha do malucha” podczas którego dzieci przez cały rok spotykały się  na wspólną zabawę, spacery i zajęcia.  Dzieci od dłuższego czasu z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu, uczyły się swoich kwestii, piosenek, pomagały sobie nawzajem, aby na koniec zaprezentować rodzicom swoje umiejętności aktorskie. Wiele dzieci przezwyciężyło tremę i z wielką śmiałością wystąpiło przed swoimi rodzicami. Wspólny występ sprawił dzieciom wiele radości. Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz zaangażowanie w nauczenie swoich pociech roli oraz przygotowanie pięknych strojów. Już wkrótce odbędą się kolejne premiery teatrzyku. Między innymi dla naszych kolegów z przedszkola, dzieci ze Szkoły Podstawowej Emmanuel oraz dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 100.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-22

Dnia  14 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Pożegnania Dzieci Odchodzących do Szkoły. Nasi przyszli uczniowie z uśmiechem wspominali pobytw przedszkolu oraz złożyli wszystkim serdeczne podziękowania. Następnie wysłuchali pięknych wierszyków i radosnych piosenek, które na pożegnanie przygotowali dla nich ich młodsi koledzy. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspólnie spędzony czas i każdemu życzyła wesołych oraz bezpiecznych wakacji. Dzieci dostały pamiątkowe książki, dyplomy oraz piękne zakładki do książki zrobione przez kolegów z grupy III. Podczas uroczystości nie zabrakło też łez wzruszenia bo przecież „wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…” (Robert Fulghum). Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki – POWODZENIA W SZKOLE!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-20

Dnia 1 czerwca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na II Piknik Integracyjny organizowany w Przedszkolu Specjalnym nr 100. Oczekiwany przez wszystkich Dzień Dziecka rozpoczął się o 9.30 wspólnym śpiewem w ogrodzie. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w tanecznej, integracyjnej rozgrzewce przed sportowymi zmaganiami. Wspaniała aura pozwoliła na przeprowadzenie licznych konkurencji sportowych, podczas których dzieci w przyjemny sposób mogły ćwiczyć swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość. Wszyscy aktywnie brali udział w proponowanych zabawach a na zmęczonych czekała butelka wody oraz bułeczka. Nasi milusińscy mogli także oglądać wielkie bańki mydlane. Nie zabrakło też chętnych do wspólnej zabawy z bańkami. Wielką atrakcją był zamek dmuchany, w którym każdy mógł poskakać. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki czekała bardzo miła niespodzianka. Za udział w  konkurencjach sportowych dzieci otrzymały medale olimpijskie, wspólny puchar oraz edukacyjne gry i puzzle. Czuliśmy się jak prawdziwi olimpijczycy zmierzając po nagrody przy piosence „We are de chempion”. Bardzo dziękujemy Dyrekcji, dzieciom i pracownikom Przedszkola nr 100 za zaproszenie na tak wspaniały, pełen atrakcji Dzień Dziecka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

W czwartek, 31 maja w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. W jednym momencie przedszkolny ogród stał się wspaniałym miejscem spotkań dzieci i ich rodzin a słoneczna pogoda sprzyjała wspólnym zabawom.  Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Na początku dzieci z każdej grupy zadedykowały swoim rodzicom piosenkę lub wierszyk z okazji ich święta, które rodzice nagradzali gromkimi brawami. Widać było również łzy wzruszenia i wiele uśmiechów. Następnie dzieci wręczyły wykonane dla rodziców upominki i laurki. Nie zabrakło wesołej, porywającej do tańca muzyki. Wspaniała aura pozwoliła na wspólne tańce pod gołym niebem oraz obejrzenie pokazu iluzjonistycznego. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził dmuchany zamek oraz wata cukrowa, którą w tym wyjątkowym dniu można było jeść bez umiaru. Dla smakoszy słodyczy były również pyszne domowe ciasta i ciasteczka. Bardzo dziękujemy rodzicom za domowe wypieki oraz czynny udział w Pikniku Rodzinnym. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-03

W dniu 22.05.2017 r. odbył się XII Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „Ziemia Zielona planeta.” W Domu Kultury im. C. K Norwida os. Górali. Nasze przedszkole reprezentowała grupa III, która zaprezentowała się w tańcu artystycznym ze wstążkami oraz zaśpiewała piosenkę „Deszczowy blues” z układem choreograficznym. Gratulujemy im wspaniałego występu za który otrzymali zestaw klocków i gier. Równolegle odbywał się konkurs plastyczny pod tym samym hasłem. Jesteśmy dumni z Ady Wróbel z grupy III, która zajęła II miejsce, otrzymała dyplom i nagrodę oraz z Julii Kulki z grupy IV którą wyróżniono za udział. Ten sam układ artystyczny grupa III zaprezentuje podczas obchodów Dni Nowej Huty na łąkach nowohuckich dnia 10.06.2017 r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Dnia 23.05.2017 r. dzieci z grupy I była na warsztatach czytelniczych zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Nowej Hucie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowanie biblioteki, zobaczyły książki, które mają ponad 100 lat. Pisały na maszynie drukarskiej, z czego były bardzo zadowolone.  Ilustrowały ruchem treść znanych utworów literackich Juliana Tuwima: „ Lokomotywa”, „ Rzepka”. Zabawa w pociąg pomiędzy regałami z książkami oraz wspólne wyciąganie pluszowej rzepki sprawiło dzieciom ogromną frajdę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-24

W dniu 17 maja dzieci z całego przedszkola wzięły udział w wycieczce autokarowej do Inwałdu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Pani przewodnik opowiadała nam o największych zabytkach świata wybierając te najciekawsze. Bardzo spodobała nam się wieża Eiffla, Sfinks oraz Watykan, w którym mieszka Ojciec Święty. Cudownie było zobaczyć tyle pięknych zabytków w jednym miejscu. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy i mieliśmy mnóstwo pytań. W dalszej części wycieczki układaliśmy bardzo duże puzzle przedstawiające oglądane zabytki aw nagrodę dostaliśmy dyplomy. Po części edukacyjnej ze smakiem zjedliśmy drugie śniadanie, skorzystaliśmy z atrakcyjnych huśtawek w mini wesołym miasteczku. Starsze dzieci odwiedziły również kino 5D. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-23

26 kwietnia 2017 r dzieci z grupy III wzięły udział w konkursie „Roztańczone Przedszkolaki”, zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 19 ul. R.Prawocheńskiego 7. Tematem konkursu były „Tańce świata.” Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w tańcu rosyjskim „Kalinka”. Dzieci zdobyły II miejsce z wyróżnieniem. Każdy wrócił dumny do przedszkola z medalem na szyi, a dla przedszkola otrzymali dyplom i puchar. Dodatkowymi atrakcjami podczas konkursu był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zawodowych tancerzy, oraz pokaz tańca nowoczesnego grupy cheerleaders.

Za rok planujemy znowu wziąć udział w tym konkursie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-10

Dnia 5 kwietnia (grupa IV) oraz 11 kwietnia (grupa III) odwiedziły Zamek Królewski na Wawelu. Dzieci miały okazje zwiedzić królewskie komnaty oraz uczestniczyć w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących legend i życia królów na Zamku. Między innymi poznały legendę O królu Kraku i królewnie Wandzie, O smoku wawelskim, O głowie wawelskiej oraz Dzwonie „Zygmunt”. Najbardziej zainteresowała ich legenda O głowie wawelskiej, której szukały na suficie królewskiej komnaty. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-30

 

Dnia 28 marca w Szkole Podstawowej nr 105 odbyła się Olimpiada Sportowa, w której udział wzięły dzieci z grupy III i IV. Dzieci w zespołach wykonywały sportowe konkurencje, uczyly się współzawodnictwa oraz współpracy w drużynie. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną pt: "Krokusy". Za udział w Olimpiadzie każda z grup otrzymała dyplom. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

 

W dniu 29 marca dzieci z grupy IV razem z rodzicami odbyły podróż do Królestwa Baśni, do świata radości i bajkowych postaci. Nowo zaprzysiężeni rycerze wraz z księżniczkami wyruszyli z misją pomocy zakłopotanej Królowej Baśni.  Prowadzeni przez Wróżkę godnie przywitali Królową i zabrali się do ciężkiej pracy przy pomieszanych tytułach i ilustracjach baśni rozwianych przez huragan, pomogli królewnom przemienionym w żaby stać się piękniejszymi. Wykazując się błyskotliwością oraz wiedzą matematyczną odgadli, w których komnatach mieszka królewska rodzina. Wspólnymi siłami dzięki swojej wyobraźni i kreatywności napisali nową baśń, która przeszła do historii w Królestwie Baśni.  W nagrodę wróżka wraz z królową postanowiły spełnić rodzinne marzenia. Już niedługo przekonamy się czy czary zadziałały :)

Dziekujemy wszystkim rodzicom za przybycie.  Mamy nadzieję, że spędziliście przyjemnie czas ze swoimi pociechami a wasze wspólne marzenia będą spełniały się jak w bajce. Byliście wspaniali :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-02

"Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło lecą i świergocą głośno i wesoło.
Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi, zielenieje świat."

21 marca 2017 roku grupa I, II i III uroczyście powitały długo oczekiwaną wiosnę. Do tego dnia dzieci przygotowywały się uczestnicząc w zajęciach, dzięki którym poznawały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku. Kiedy nastał ten dzień, zrobiliśmy opaski, kapelusze, kolorowe kwiaty i wyruszyliśmy "wiosennym korowodem" ulicami osiedla. Wspólnym śpiewem o tematyce wiosennej przywitaliśmy WIOSNĘ!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Dnia 24 lutego 2017 r. nasze przedszkole odwiedził iluzjonista, który zaprowadził nas do krainy magii.  Zabawa w czarowanie wszystkim bardzo się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności.  Magig wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty i zadawały mnóstwo pytań mając nadzieję, że nauczą się jakiejś sztuczki.  Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Uśmiech dzieci nie nikł z twarzy a po przedstawieniu w salach przedszkolnych można było oglądać występy magików w których zamieniały się dzieci. Wszyscy opowiadali o nieprawdopodobnych czarach w naszym przedszkolu i nadal zastanawiamy się, jak zrobić prawdziwe banknoty? Może kiedyś się dowiemy? :) Zapraszamy do galerii zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-27


20 lutego 2017 roku w grupie II  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego: "Karmnik dla ptaków". Wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienie, a 3 najlepsze prace zostały nagrodzone. Nowe karmniki dla ptaków już goszczą w ogrodzie przedszkolnym! Serdecznie zapraszamy do galerii! ;)
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26

Dnia 14 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Był to dzień długo wyczekiwany przez naszych przedszkolaków. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek i filmów. Już od rana w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, wróżki, rycerzy, piratów, zwierzątka …. i wiele innych barwnych postaci. Po prezentacji strojów wszystkie dzieci udały się do holu. Widok kolorowych balonów oraz serpentyn szybko wprowadził dzieci w radosny nastrój. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu ulubionego gościa – pana Radosława Omiecińskiego, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką oraz zarażał dobrym humorem. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcu i zabawach wspólnie ze swoimi paniami. Cały okres balu przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za przygotowanie dzieciom wspaniałych karnawałowych strojów i zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-16

Dnia 9 lutego 2017 r. dzieci z grupy III i IV wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Śladami naszych przodków" w Centrum Handlowym M1. Zajęcia inspirowane były filmem "Epoka lodowcowa". Zwiedziliśmy grotę, w której na monitorach oglądaliśmy malunki ze ścian jaskiń. Na szarym papierze próbowaliśmy narysować takie same. Obejrzeliśmy film o ewolucji człowieka i  jak żyli, jakie mieli narzędzia, gdzie mieszkali, jak polowali i jak się zmieniali. Następnie duża niepodzianka: doświadczenia z wodą i lodem o temperaturze -70° C. Całą przygodę utrwaliliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do oglądania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-10

 

W dniach 26 i 27 stycznia wszystkie przedszkolaki zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci z poszczególnych grup przygotowały piękne występy, prezentując swoim ukochanym Babciom i Dziadkom swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz teatralne. Nie zabrakło chwil pełnych wzruszeń i  radości.  Dzieci były dumne mogąc wystąpić przed tak wyjątkową publicznością, jaką są ich babcie i dziadkowie. Nie zapomniały także o własnoręcznie zrobionych upominkach, które wręczyły po przedstawieniu oraz zaproszeniu na słodki poczęstunek.  Dziękujemy Wam Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie za to, że jesteście, że stale troszczycie się o wnuki, za tą bezinteresowną opiekę oraz poświecony czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-06

Dnia 25 stycznia 2017 r. odbyło się rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w grudniowym numerze gazetki przedszkolnej Żółwik. Tematem konkursu były "Zegary". Oto laureaci:

 

I miejsce  - Anita Dydak gr. III

II miejsce  - Rafaelle Masimi  gr. II

III miejsce - Sandra Stefanik gr. III

 

Gratulujemy :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

W dniu 19 stycznia 2017 r. dzieci z całego przedszkola zostały zaproszone do Przedszkola Specjalnego nr 100 na Jasełka Bożonarodzeniowe. Z przyjemnością oglądaliśmy występ naszych kolegów i koleżanek. Wspaniała dekoracja, muzyka, stroje i gra aktorska dzieci zachwycała nas i wzruszała. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-21

W dniu 19.01.2017 r. grupa III zamieniła się w małych kucharzy i kuchareczki. Według przepisu pani Dorotki z grupy II wykonały pizzę.  Oto przepis na ciasto: 2 szkl. Mąki, 1,5 dkg drożdży, 2/3 szkl. letniej wody, 4 łyżki oleju, 1/2 łyżeczki soli. Każde dziecko wykonało swoją małą pizzę na której ułożyło te produkty, które najbardziej lubi.  Panie z kuchni upiekły je w piekarniku, a my zjedliśmy ze smakiem.  Z pozostałych składników zrobiliśmy jedną dużą pizzę i poczęstowaliśmy panie z przedszkola oraz panią dyrektor. Zachęcamy do zrobienia pizzy w domu. To naprawdę super zabawa dla całej rodziny.  Smacznego :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-20

W okresie świątecznym oraz noworocznym odwiedziły nasze przedszkole odwiedziły aż 4 misie:

-  Miś Poziomka z Samorządowego Przedszkola w Serocku

- Miś Słoniś z Przedszkola Zielony Słonik w Warszawie

- Miś Kratuś z Przedszkola Publicznego w Liszkach

- Miś Mietuś z Przedszkola Intergracyjnego nr 12 w Lublinie

Dzieci opiekowały się misiami. Panie czytały im wiele ciekawych bajeczek i opowiadań. Misie również towarzyszyły nam w przygotowaniach świątecznych: pieczeniu pierniczków, ubieraniu choinki, oraz śpiewaniu kolęd i pastorałek.

Dzieci z grupy I przygotowały również kartki świąteczne dla dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz same dostały piękne życzenia świąteczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-18

Dnia 16.01.2017 r. w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida odbyło się „Rodzinne Kolędowanie 2017”. Serdecznie dziękujemy pani Sylwii Wojtusik, pani Dagmarze Wis oraz Gabrysiowi Wis z grupy II za wspaniały występ sceniczny oraz zdobycie dla przedszkola trzech pudełek klocków. Gratulujemy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-17

W dniu 16 stycznia 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt: „Szopka Krakowska” organizowanego  przez Samorządowe Przedszkole nr 96 „Pod Świerkami” na os. Zielonym. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z grupy III oraz IV i z pomocą swoich nauczycielek wykonały wspaniałe szopki. Z przyjemnością informujemy, że prace nadesłane z naszego przedszkola zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszej małej reprezentacji: Adriannie Wróbel z grupy III,  Filipkowi Bolsęga, Hani Frycz, Ani Kucab oraz Laurze Lachiewicz z grupy IV.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-17

Dnia 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. Na holu przy pięknie udekorowanych stołach zgromadziły się odświętnie ubrane dzieci z wszystkich grup, pani dyrektor, nauczyciele, personel, panie z kuchni i pani intendentka. Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, życząc wszelkiej pomyślności oraz zdrowych i wesołych świąt. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem” . Na naszej wigilii królowały tradycyjne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, ryba smażona, ziemniaki i surówka.  Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim obecnym a obiad wigilijny został zjedzony z wielkim apetytem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-24

Drodzy Rodzice,

dziękujemy, za uczestnictwo w Bożonarodzeniowych Jasełkach przygotowanych przez Wasze dzieci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienia odbyły się 20.XII (grupy I i II) oraz 21.XII (grupy III i IV).  Wszyscy razem z ogromnym przejęciem oglądaliśmy występy przedszkolaków, śpiewaliśmy kolędy i  składaliśmy sobie życzenia. Piękne pastorałki, dekoracje, zapach wypieków przygotowanych w poszczególnych grupach przez dzieci wprawiły wszystkich  w świąteczny nastrój.  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w naukę dzieci wierszyków i przygotowanie pięknych strojów. 

Cieszy nas także Wasz aktywny udział w świątecznych konkursach. Przygotowaliście z dziećmi piękne ozdoby, stroiki i symbole świąteczne, które mogliśmy podziwiać podczas uroczystości w każdej z grup. Z radością ogłosiliśmy zwycięzców konkursów oraz wręczyliśmy nagrody. Gratulujemy i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w rodzinnych konkursach.

Życzymy, aby podczas Świąt Bożego Narodzenia udało Wam się odnaleźć spokój oraz radość z wspólnie spędzanych chwil.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-23

15-stego grudnia w grupie II przy współpracy z Panią Joanną Mazurek odbyły się warsztaty plastyczne-techniczne pt. "Moja kartka bożonarodzeniowa".
Efekty dobrej zabawy swoich Pociech mogą Państwo podziwiać już w domu - serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej, którą przygotowała mama Gabrysia - Pani D. Wis. Bardzo dziękujemy za piękne zdjęcia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-21

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy III upiekły ciasto „Kryzysek”, aby poczęstować nim rodziców na Jasełkach. Dzieci samodzielnie kroiły jabłka i orzechy, odmierzały składniki, a na koniec mieszały drewnianą łyżką. Przygotowane brytfanny wspólnie zanieśliśmy do kuchni i poprosiliśmy szefową p. Mirusię, aby nam je upiekła. Oto przepis na „Kryzyska”. Spróbujcie upiec sami.

1 kg jabłek, 4 całe jajka, 1,5 szklanki cukru, 2 szklanki mąki, 0,5 szklanki oleju, 1 łyżka sody, 1 cukier waniliowy, 1 szklanka orzechów

Jabłka pokroić w kostkę. Wszystkie składniki połączyć razem i piec 40 minut w temperaturze 180°C.

Smacznego :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-20

Dnia 15 grudnia dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w IV edycji Przeglądu Piosenki Angielskiej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 105 przy os. Słonecznym. Dzieci zaśpiewały dwie piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Miały okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, zobaczyć występy swoich rówieśników i wspólnie się bawić. W nagrodę otrzymały dyplomy oraz grę edukacyjną dla każdej z grup. Po występach nie zabrakło gromkich braw oraz słodkiego poczęstunku. Bardzo dziękujemy organizatorom. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-17

Z przyjemnością informujemy, że dnia 13 grudnia został rozstrzygnięty konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA” . Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło nagrodzić:

I miejsce – Aleksandra Krasicka

II miejsce – Wojtuś Bukowski 

III miejsce – Julia Basiak

Wyróżnienie otrzymali:

 Pola Badecka, Ewa Bednarczyk, Piotr Śliwiński, Szymon Miętka, Zuzia Wrona, Jaś Grzęda.

 

Dzieciom sprawiło wiele radości wspólne przyozdabianie choinki. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wykonanie ozdób choinkowych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-15

Szaruś jest pierwszym misiem, który nas odwiedził. Pochodzi on z Publicznego Przedszkola w Raniżowie. Maluszki z I grupy były zachwycone, każdy chciał go przytulać. Wspólnie usiedliśmy na dywanie i poczytaliśmy misiowi. Szaruś odwiedził również dzieci z grupy II, III, IV. Każde dziecko odbiło paluszek na pamiątkę
w misiowym dzienniku. Mieliśmy również zaszczyt gościć tatę Juli Basiak, który pięknie czytał dzieciom oraz Szarusiowi, bajkę „Król Lew” oraz Julian Tuwim „Pan Maluśkiewicz  i wieloryb”. Radość dzieci była ogromna!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-10

Dnia 8 grudnia dzieci z grupy III były na wycieczce pod bramą główną Huty im. T. Sendzimira. Podziwiały architekturę pałacu Dożór. Wykonały pamiątkowe fotografie. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu "Słoneczna Integracja".

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09

W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" każda z grup wybrała lub stworzyła misia, który będzie goscił w domu każdego przedszkolaka i słuchał bajek czytanych dzieciom przez rodziców. Fotografie naszych misiów można obejrzeć w galerii.

Poprzez losowanie, wybieramy do kogo pójdzie miś. Dzieci są zachwycone możliwością goszczenia w swoich domach przedszkolnego Misia. Bardzo się starają, oprowadzają go po całym domu i wszystko razem nim robią: jedzą, myją się, bawią, śpią i przede wszystkim słuchają z nim bajki, które czytają im rodzice a nawet same czytają jak umieją dla Misia. Na pamiątkę odwiedzin Misia w domu przedszkolaka rysują dla niego piękny obrazek i odbijają swoją rączkę lub wklejają wspólne zdjęcie w misiowym dzienniku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09

W tym roku Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać. Dnia 6 grudnia już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Wszystkie przedszkolaki długo przygotowywały się do tej wizyty. Wykonały ciekawe prace plastyczne na których królował Mikołaj. Z przyjemnością nauczyły się piosenek oraz wierszyków, które zaprezentowały przed wyjątkowym gościem. Świętemu Mikołajowi bardzo spodobały się przygotowane niespodzianki bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Każdemu dziecku wręczył  wspaniałe prezenty oraz chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Zapraszamy do galerii :)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

W ramach wewnątrzprzedszkolnego projektu integracyjnego: „Od malucha do zucha” dnia 18 listopada dzieci z I grupy odwiedziły starszych kolegów z grupy IV. Miały okazję wspólnie się bawić oraz lepiej poznać. Starszaki zaopiekowały się młodszymi kolegami i koleżankami, pokazały im swoje zabawki i zapoznały z salą.

Kolejne wspólne spotkanie odbyło się 25 listopada w dniu urodzin Pluszowego Misia. Dzieci wspaniale się bawiły oraz pracowały zespołowo przy rozwiązywaniu misiowych zadań.  Poznały historię Dnia Pluszowego Misia, obdarowały się wzajemnie prezentami. Nikomu w tym dniu nie zabrakło uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia wspólnych zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-25

Dnia 17 listopada dzieci z grupy IV wzięły udział w konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Lotniczej. Celem konkursu było propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży oraz podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania pieśni i piosenek polskich. Podczas występu dzieci zaprezentowały pieśń pt: „Czerwone jabłuszko”. Na scenie nikt nie okazał tremy. Dzieci pięknie zaśpiewały a swój występ wzbogaciły tańcem z szarfami i grą na trójkątach.

Gratulujemy odwagi i udanego występu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-22

W dniu 17.11.2016 r. dzieci z grupy I utrwalały oraz mieszały barwy kolorów podstawowych do uzyskania ich barw pochodnych. Dzieci obserwowały i wyciągały wnioski. Wspólnie stworzyliśmy „ocean” w butelce poprzez dodanie oleju do zabarwionej wody. Mogliśmy podziwiać fale oceanu w butelce, ponieważ te dwie ciecze mają różną gęstość i się nie mieszają. Największą atrakcją dla dzieci była „tęcza na talerzu”. Uzyskaliśmy ją z ulubionych smakołyków, czyli cukierków skittles, które po dodaniu wody piękne wydobywają kolory.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-22

Dnia 17 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym pt: „Karolcia” w Szkole Muzycznej na os. Centrum E. Teatrzyk opowiadał o przygodach małej dziewczynki, która znalazła niebieski koralik. Był niezwykły, gdyż miał czarodziejską moc i potrafił spełniać marzenia. Gra aktorów była zachwycająca. Bawili nas oni wesołymi piosenkami, udzielali dobrych rad na temat zachowania a przede wszystkim bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dodatkowym efektem specjalnym były fragmenty animowanych filmów, które pojawiały się na ekranie oraz gra świateł. Do przedszkola wróciliśmy bardzo radośni i bogatsi o nowe doświadczenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21

Pod koniec października dzieci z grupy IV odwiedziły Muzeum Czynu Zbrojnego na os. Górali 23 potocznie znanym jako Muzeum „Pod czołgiem”. Zainspirowane zbiorami muzealnymi wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Nowohuccy kombatanci w walkach w czasie II wojny światowej” organizowanym przez Małopolską Fundację Dom Kombatanta RP. Praca konkursowa uświetniła obchody rocznicy odzyskania niepodległości i zajęła I miejsce. Dzieci dostały wspaniałe nagrody dla grupy. Między innymi klocki lego, kolorowe pisaki do malowania tkanin, zestaw słodyczy. Gratulujemy zwycięzcom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21

Nasze przedszkole kolejny raz bierze udział w programie "Słoneczna Integracja". W ramach programu dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt: „Proszę, dziękuję, przepraszam” zorganizowanych w Bibliotece na os. Zgody oraz os. Kalinowym. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersza o pięknych zwyczajach. Szalone rodzeństwo Kuba i Buba z opowiadań Grzegorza Kasdepki przypomniało nam, kiedy używamy grzecznych słów, takich jak „proszę, dziękuję, przepraszam”. Ozdobiliśmy serduszka z magicznymi słowamii nauczyliśmy się rymowanki: „JESTEM MIŁY I SZCZERZE POWIEM WAM, ŻE DOŚĆ CZĘSTO SIĘ UŚMIECHAM I MAGICZNE SŁOWA ZNAM”. Na koniec otrzymaliśmy odznaki grzecznego przedszkolaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-11

Kolejnym krokiem w ramach Słonecznej Integracji było odwiedzenie Muzeum Historycznego na os. Słonecznym. Każda z grup przedszkolnych w umówionych terminach odbyła zajęcia muzealne podczas których dowiedziała się, jak wyglądało życie mieszkańców Nowej Huty w dawnych czasach. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali zachowane obrazy oraz wystrój wnętrza dawnego pokoju. Niektórzy nawet stwierdzili, że podobny mają u swoich dziadków. Bardzo zainteresował dzieci kilim wiszący na ścianie. W trakcie zajęć dzieci mogły wykazać się zdolnościami artystycznymi i umeblować własne pokoje z wykorzystaniem ilustracji starodawnych mebli i sprzętów oraz pokolorować kilim według własnego pomysłu. Na pamiątkę przedszkolaki dostały książeczki z łamigłówkami dotyczącymi dziejów dawnej Nowej Huty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-11

W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych wychowanków, dzieci z grupy III wraz z paniami w dniu 20. 10. 2016 r. udały się do Biblioteki Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida. Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez znaną już nam panią Grażynkę z biblioteki. Dowiedziały się czym jest biblioteka, co się w niej robi i jak należy się zachowywać. Punktem kulminacyjnym było uroczyste pasowanie na czytelnika. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie wybrać sobie książeczkę, którą wypożyczył do domu. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie. Następna wizyta za miesiąc. Na tablicy ogłoszeniowej będziemy informować o terminie wyjścia. Drodzy Rodzice czytajcie swoim dzieciom i przypominajcie o zwrocie nie zniszczonych książeczek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-26

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczno-logopedyczny pt: „Szumi-szeleści”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy 18 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Zachwyciła nas pomysłowość i twórczość wszystkich uczestników. W związku z czym wybór jury konkursu był niezwykle trudny. Udało nam się jednak wyłonić 5 prac, które w ciekawy sposób przedstawiły temat konkursu. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-23

Dnia 9 września oraz 18 października dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach literackich w Bibliotece Pedagogicznej na Osiedlu Szkolnym. Podczas zajęć, które odbyły się we wrześniu dzieci poznały historie abecadła. Nazywały litery i opisywały ich kształt. Aktywnie słuchały wiersza Juliana Tuwima pt: „Abecadło” . Podejmowały próby pisania na zabytkowej maszynie, którą używano gdy jeszcze nie było komputerów. Na koniec wsłuchując się w słowa wiersza o lokomotywie, jeździły pociągiem zwiedzając zakamarki biblioteki. W październiku dzieci poznały historie Anaruka, bawiły się słowami podczas opowiadania o życiu na biegunie północnym oraz wspólnie pakowały plecaki na wycieczkę z Anarukiem wybierając rzeczy najbardziej potrzebne. 

Warsztaty literackie będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Następne zajęcia już w listopadzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-22

18 października był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym. Odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dla dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem było to ogromne przeżycie.  Poradziły sobie bardzo dobrze.Z uśmiechem zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wierszyk otrzymując od swoich rodziców i bliskich ogromne brawa. Następnie Pani Dyrektor za pomocą swojego czarodziejskiego ołówka dokonała aktu pasowania. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i z dyplomem przedszkolaka w ręku dumnie przeszły przez bramę z kolorowych balonów. Nie zabrakło tańców i wesołych zabaw,  które zapewnił wszystkim pan Radek oraz pysznych ciast przygotowanych przez Rodziców. Na pewno dzień ten pozostanie na długo w pamięci, zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz sympatykom przedszkola za przybycie i pyszne ciasta, które były zwieńczeniem tego niezapomnianego dnia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-21

Dnia 14 października dzieci z grupy III i IV odwiedziły Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca w Krakowie. Zobaczyły jak wyglądał dawny transport, obejrzały historyczne pojazdy. Bardzo zainteresował dzieci rower bez hamulców oraz wielkie silniki samochodowe. Uzupełnieniem zwiedzania były zajęcia edukacyjne podczas których dzieci eksperymentując z wodą poznały jej właściwości. Przypomniały sobie również obieg wody w przyrodzie oraz znaczenie wody dla naszego organizmu. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do przedszkola na obiad.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-20

Nawiązując do tematyki jesiennej, dzieci z grupy I przynosiły do przedszkola dary jesieni. Dnia 13 października zebrane skarby jesieni wykorzystały przy tworzeniu prac plastycznych. Dzieci bardzo lubią manipulować materiałem plastycznym, dlatego miały możliwość sprawdzić jak wykorzystać materiał przyrodniczy przy tworzeniu pracy przestrzennej. Wykorzystaliśmy łuski z szyszki, które posłużyły nam, jako kolce jeża. Poznały  pojęcie-kłujący, przekonały się, że kolce jeża są kłujące podobnie jak łuski szyszki. Miały możliwość poszerzyć doświadczenia plastyczno-konstrukcyjnych, doskonalić motorykę małą oraz utrwalić wiadomości na temat wyglądu jeża podczas dobrej zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-15

Sezon na pyszne owoce trwa! Dzieci z grupy III poznają zasady zdrowego odżywiania, oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Podczas zajęć 7 października własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce – gruszki, śliwki, jabłka, pomarańcze, banany, kiwi, brzoskwinie. Było trochę przygotowań: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka wyszła wspaniale! Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-12

Miniony tydzień był dla starszaków z grupy IV bardzo pracowity. Rozpoczęliśmy przygotowania do zimy. Po rozmowie na temat robienia różnego rodzaju jesiennych przetworów przez naszych rodziców i dziadków postanowiliśmy zrobić kompoty owocowe. Na początek starannie umyliśmy ręce i własnoręcznie kroiliśmy przyniesione z domu owoce sezonowe, między innymi jabłka, gruszki i śliwki. W słoiczkach  układaliśmy pokrojone owoce, zasypywaliśmy je odrobiną cukru i z pomocą pań zalewaliśmy owoce wodą. Na koniec poprosiliśmy panie z kuchni o ich zagotowanie. Po ugotowaniu umieściliśmy nasze kompoty w kąciku przyrody tworząc małą spiżarnię. Teraz będziemy mogli pić zdrowe kompoty w chłodne zimowe dni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-11

Dnia 28 września grupa III wraz z paniami udała się do parku przy AWF. Spacerowaliśmy po alejkach, obserwowaliśmy spadające liście. Rozróżnialiśmy ich kształty, dowiedzieliśmy się z jakiego drzewa spadły. Podziwialiśmy różnorodność kolorów jesieni. Każdy z nas zrobił jesienny bukiet z liści. Zbieraliśmy też dary jesieni do kącika przyrody. Udało nam się zaobserwować wesołe wiewiórki biegające po drzewach. Na zakończenie wycieczki nasze panie zaproponowały nam zabawy wspinaczkowe w ogródku. Z głową pełną wrażeń wróciliśmy do przedszkola na obiad.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

25 września w Naszym Przedszkolu zawitali aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych. Wystawili dla nas spektakl pt: „Kozucha Kłamczucha” . W formie zabawnej opowieści przedstawili przygody niesfornej kózki i jej opiekunki Zazulki. Przez cały spektakl dzieci brały czynny udział na przykład rozmawiając z gospodynią i  Zazulką, wymyślając nowe imię dla kozy już nie kłamczuchy. Równie dużą frajdę sprawiła dzieciom możliwość wystąpienia w tańcu góralskim, którego uczyła Zazulka. Z bajki nauczyliśmy się jak ważna jest prawdomówność, umiejętność wybaczania oraz prawdziwa przyjaźń.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-26

15 czerwca zawitali do nas goście. Nasze Przedszkole odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji z os. Zgody. Bardzo nam się podobał wspólnie spędzony czas w przedszkolnym ogrodzie. Posłuchaliśmy na temat bezpieczeństwa, posiedzieliśmy w radiowozie i wszyscy dostali odcisk własnych linii papilarnych. Ale była niespodzianka.

Dziękujemy!
 

data dodania: 2016-06-15

Dnia 13 (grupy I i II) i 14 czerwca (grupy III i IV) uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Gospodarstwa Agroturystycznego "Gościnna Dąbrowa". Pogoda nam dopisała a piękno wiosennej przyrody wprawiło wszystkich w cudowny nastrój. Podczas pobytu mogliśmy czynnie uczestniczyć w powstawaniu masła, samodzielnie formowaliśmy wiejskie bułeczki, zwiedzaliśmy kurnik oraz oborę. Otrzymaliśmy wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, np.: ile kura może znieść jajek, które jajka są najzdrowsze, ile wody dziennie wypija krówka itp. Wiele wrażeń i porcji śmiechu dostarczyła nam przejażdżka traktorem przez pola uprawne oraz łąkę na której pasł się śliczny mały źrebak. Posiłki serwowane na powietrzu (kanapki z wieskim masłem, dżemem oraz naleśniki z serem) smakowały wszystkim podwójnie. Znowu zostały nam niesamowite wspomnienia.

data dodania: 2016-06-15

7 czerwca w Naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy warsztaty dla rodziców. W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: " "Jak sprawić, aby czytanie było ciekawe i atrakcyjne?". Pomysłów było bardzo dużo. Znaleźliśmy czas na wspólne czytanie książki, rozwijanie wyobraźni i wspólną zabawę. Dowiedzieliśmy się jaka jest rola ilustracji w trakcie czytania z dzieckiem jak również otrzymalismy kilka porad na temat tego: "Jak czytać dziecku?". Całe spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu pani Grażynki z blblioteki w OK im. C.K. Norwida. 

 

Dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za obecność, kreatywność i wspólną zabawę.

data dodania: 2016-06-07

Zawsze możemy liczyć na naszych Rodzciów. 6 czerwca nasze mamy przygotowały niezwykłą niepodziankę w ramach Nowohuckiego Przeglądu Teatrzyków Mamy i Taty. Fantastycznie było oglądać przedstawienie "O pszczółce, co szczęścia szukała". Za cudowną grę aktorską nagrodziliśmy je brawami. Bardzo cieszyliśmy gdy w naszym Przedszkolu pojawił się piękny dyplom i fantastyczne klocki. Dziękujemy wszystkim aktorkom: mamie Anielki B., mamie Patryka T., mamie Dominika i Ani K., mamie Kamila J., mamie Gabrysia P. oraz mamie Gabrysia W..

Brawo mamy! Ciekawe czy za rok również będzie czekała na nas podobna niespodzianka?

data dodania: 2016-06-06

Popołudnie 2 czerwca było dla nas niezwykłe. W Naszym Przedszkolu odbyło się Święto Rodziny. Nawet deszczyk nie pokrzyżował nam planów. Były występy teneczne z Panem Mateuszem na tarasie, piosenki dla mamy i taty oraz podziękowania dla najbardziej aktywnych w życiu Przedszkola rodziców. Następnie udaliśmy się do swoich sal, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie przezentów dla naszych kochanych rodziców.

Dzieci otrzymały karty zawodnika, dzięki którym mogły wziąć udział w Rodzinnej Olimpiadzie Sportowej. Za jej sprawny przebieg dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Gastronomicznych. Mali Olimpijczycy, którym udało się odnaleźć ukryte w przedszkolu wszystkie konkurencje otrzymali oczywiście medale.

To nie był jednak koniec atrakcji. W tym dniu odbywał się także Przedszkolny Konkurss Kulinarny "Zdrowa przekąska mojej rodziny". Jury miało twardy orzech do zgryzienia mimo, że obradowało w licznym składzie: pani Dyrektor, pani Mirusia oraz pani Ela z naszego Przedszkola, p. Grażynka z zaprzyjaźnionej biblioteki oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Gastronomicznych: p. Alicja, p. Marta i p. Dorota. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsca: "Tartinki Julki" (Julia K.) oraz "Wiosenny bukiet" (Aniela B.)

II miejsce: "Jaglana niespodzianka" (Hania F.)

III miejsce: "Naleśniczki bananowe" (Weronika i Patryk S.)

IV miejsce: "Szczery uśmiech" (Piotruś B.)

V miejsce: "Poranna fantazja" (Agnieszka B.)

A gdyby atrakcji było mało, na zewnątrz czekał na nas wóz strażacki do którego każdy mógł wsiąść, przymierzyć hełm, a nawet załączyć syrenę. Dziękujemy panom strażakom z OSP w Kościelnikach.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzone popołudnie (mamie Patryka i Weroniki za kilka zdjęć z imprezy) jak również wszystkim gościom za uświetnienie imprezy.

data dodania: 2016-06-02

1 czerwca w ramach Dnia Dziecka, wzięliśmy udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez sąsiednie Przedszkole nr 100. Obejrzeliśmy cudowne przedstawienie o Smoku Wawelskim. Wszytskie przedszkolaki okazały się nie lada sprawnością, co potwierdzają medale zawieszone na naszych szyjach. My przygotowaliśmy dla kolegów przedstawienie o bezpieczeństwie oraz zaśpiewalismy hymn Naszego Przedszkola. Po wszystkich konkurencjach czekał na nas pyszny poczęstunek a i obiad w przedszkolu zjedliśmy ze smakiem. Może za rok znowu się spotkamy?

data dodania: 2016-06-01

16 maja w Ośrodku Kultury im. Cypriana Norwida  odbył się V Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych pt: „W krainie baśni”.Naszą placówkę reprezentowały przedszkolaki z grupy II, które przedstawiły wspaniały spektakl teatralny. Dzieci zamienione w kwiaty zatańczyły do walca Piotra Czajkowskiego a po obudzeniu Gucia dotańczyły taniec Mai by na końcu zaprezentować postacie z różnych bajek i baśni. Mali aktorzy zachwycili widownie i otrzymali nagrodę. Zapraszamy do galerii zdjęć !

data dodania: 2016-05-24

W ramach poznawania zawodów i ciekawych miejsc w naszej najbliższej okolicy, grupa I wybrała się 24 maja do pobliskiej Biblioteki w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali. Pani Grażynka opowiedziała nam o swojej pracy i tajemnicach działania biblioteki. Przypomnieliśmy zasady wzorowego obchodzenia się z książką jak również różnice między księgarnią a biblioteką. Dowiedzieliśmy się, że możemy przychodzić tam razem z rodzciami i wypożyczyć książki do poczytania w domu. A na razie wybbraliśmy 2 książki do czytania w przedszkolu. Ciekawe, jakie przygody się w nich kryją?

data dodania: 2016-05-24

  Nasze przedszkolaki dnia 9 (gr I i III) i 10 maja (gr II i IV) odbyły wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Podczas zwiedzania interaktywnych urządzeń edukacyjnych eksponowanych w Ogrodzie dzieci mogły doświadczać zjawisk fizycznych własnymi zmysłami. Sprawiło to wszystkim dużo frajdy i zrodziło mnóstwo ciekawych pytań.  Uzupełnieniem zwiedzania były warsztaty edukacyjne „Gumisiowy sok”. Przedszkolaki samodzielnie badały gęstość cieczy oraz wyprodukowały trójkolorowy, pyszny, zdrowy sok, który szybko znikał z kubeczków. Na zakończenie eksperymentowały z przedmiotami o różnej masie i kształcie sprawdzając, które utrzymują się na wodzie, a które idą na dno. Zdjęcia z tych pełnych wrażeń przeżyć można oglądać w naszej galerii. Zapraszamy !

data dodania: 2016-05-20

Dnia 22 kwietnia podczas uroczystych obchodów dnia Ziemi przy al. Róż nie zabrakło naszych przedszkolaków, którym bliska jest ochrona środowiska. Wszystkie dzieci wyruszyły na „zielony” spacer, aby promować proekologiczne postawy w społeczeństwie a dzieci z grupy IV zaprezentowały inscenizacje ekologiczną, która z pewnością zachęci mieszkańców Krakowa do dbania o środowisko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

data dodania: 2016-04-29

28 kwietnia wszystkie Przedszkolaki uczestniczyły w imprezie dotyczącej bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpieczny i grzeczny". Najpierw obejrzeliśmy skecz "Bądź bezpieczny, noś odblaski" a następnie przystąpilismy do udziału w turnieju. Rozwiązywaliśmy zadania, odpowiadaliśmy na podchwytliwe pytania, każda grupa wykonała sygnalizator świetlny a na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę"Na ulicy". Każde dziecko, które wykazało się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczenstwa otzrymało pamiątkowy certyfikat oraz odblaskowego misia do zawieszenia i korzystania szczególnie podczas wieczornej pory. W wydarzeniu uczestniczyło także grono zaproszonych gości: p. Beata Oczoś z zaprzyjaźnionej biblioteki na os. Górali, p. Elmira Jabczanik-Siwczyk nasza rytmiczka, p. Monika Fiołek z Rady Dzielnicy XVIII oraz policjanci z komisariatu na os. Zgody p. Marta Gajęcka oraz p. Damian Sułkowski.

Za przybycie wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas jeszcze nie raz.

data dodania: 2016-04-28

W poniedziałek 18.04.2016 przedszkolaki z grupy II, III i IV przygotowali piękne wiosenne przedstawienie pt."Przygoda niegrzecznej żabki". Zaprosiliśmy naszych kolegów z Przedszkola nr 100. Nie zabrakło także rodziców. Gra aktorów na scenie była wyśmienita a my nauczylismy się, że trzeba słuchać mamy i nie wolno się oddalać samemu.

Gratulujemy występu!

data dodania: 2016-04-19

Na łamach marcowego numeru naszej przedszkolnej gazetki "Żółwik", ogłosilismy konkurs literacko-plastyczny "A to wiosna właśnie". Złożono 6 prac. Laureaci to: Gabrysia N. (gr. IV), Franciszek N. (gr. I), Gabriela N. (gr. II), Adrianna W. (gr. II), Rafał M. (gr. II), Julia K. (gr. IV). 15 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Oto zdjęcia z tej uroczystości.

data dodania: 2016-04-18

Dnia 14 kwietnia Samorządowe Przedszkole nr 107 zorganizowało konkurs dla dzieci 6-letnich o tematyce zdrowotnej. Naszą placówkę reprezentowały starszaki z grupy IV: Gabrysia Cz., Milan G., Iza L., Gabrysia N., Jerzyk T. Dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe, wzrokowe oraz smakowe na temat zdrowego stylu życia. Największą frajdę sprawiło picie soku marchwiowego na czas. Z dumą informujemy, że reprezentacja naszego przedszkola zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy. Podsumowując zdrowy tydzień wszystkie starszaki z grupy IV przygotowały pyszną sałatkę owocową, która błyskawicznie znikła z miseczek.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

data dodania: 2016-04-17

Dnia 11. 04. 2016 r. grupa II zwiedziła Muzeum Lotnictwa przy al. Jana Pawła II. Było tam wiele różnych samolotów. Niektóre stały w hangarach - garażach dla latających maszyn, a inne na zewnątrz. Jedne były małe i bez silników, drugie ogromne, odrzutowe. Wszytsko było dla nas interesujące. Największą atrakcją była możliwość wejścia do helikoptera, którym latał Jan Paweł II podczas piekgrzymek do Polski.

data dodania: 2016-04-16

Dnia 5 kwietnia dzieci z grupy IV wzięły udział w zajęciach bibliotecznych na os. Szkolnym, podczas których przeniosły się do Krainy Wierszy Juliana Tuwima. Największą frajdę sprawiło zwiedzanie biblioteki w lokomotywie. Po radosnym przejeździe między regałami  starszaki zatrzymały się w ogródku, gdzie pomagały dziadkowi wyciągnąć rzepkę. Następnie na podstawie wiersza  „Położyła kucharka na stole” przypomniały sobie nazwy i  wygląd warzyw, które należy jeść żeby być zdrowym oraz poznały ciekawostki na temat twórczości wielkiego poety - Juliana Tuwima.

data dodania: 2016-04-05

Ostatnie popołudnie 31 marca przyniosło wiele radości grupie I. Zaprosilismy rodziców na zajęcia otwarte do wspólnej zabawy. Nie zabrakło naszej ulubionej piosenki o "Mojej okrągłej buzi", zabaw z piłką, pełzania w tunelu jak również plastycznej niespodzianki. Każde dziecko z mamą wykonało swoją podobiznę na wielkim arkuszu szarego papieru. Nie tylko dzieicom sprawiło to frajdę, światło dzienne ujrzały uzdolnienia plastyczne mam. Mamy nadzieję, że sylwetki zadomowiły się w waszych domach.

data dodania: 2016-03-31

Przedszkolaki z grupy IV zaczęły przygotowywać się do zbliżającej Wiosny. Na podstawie opowiadania „Przygoda małego ziarenka” dowiedziały się, jak rośnie roślina i czego potrzebuje do wzrostu. Następnie wspólnymi siłami posadziły przyniesione przez siebie cebulki oraz nasionka kwiatów i warzyw. Zabawa przy tym była pełna wrażeń, bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. Już niedługo w naszym kąciku pojawią się pierwsze zielone listki i kolorowe kwiaty.


data dodania: 2016-03-18

Dnia 17 marca przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 91 na przedstawienie pt: „WIOSNO, ACH TO TY” przygotowane przez uczniów klas pierwszych. Wyjściu towarzyszyło również wiele innych atrakcji między innymi: zwiedzanie szkoły, zajęcia sportowe i plastyczne, spotkanie z bibliotekarką oraz pielęgniarką szkolną. Dzieci mogły się poczuć jak prawdziwi uczniowie, co bardzo im się podobało. Na koniec pobytu panie nauczycielki ze szkoły wręczyły wszystkim małe upominki. Dziękujemy za mile spędzony czas.


data dodania: 2016-03-17

11 marca przedszkolaki z grupy III i IV uczestniczyły w Słonecznej Olimpiadzie zorganizowanej przez SP nr 105. Nasze dzieci uczestniczyły w zawodach zręcznościowo sprawnościowych i manualnych. Z dumą informujemy, że z pośród wielu przedszkoli uczestniczących w Olimpiadzie nasza grupa IV zdobyła główną nagrodę – I MIEJSCE i otrzymała złoty puchar oraz dyplom.
Serdecznie gratulujemy!
 
 
data dodania: 2016-03-11

Serdecznie gratulujemy Weronice i Patrykowi S. Zdobyli I miejsce w Grudniowym numerze naszej przedszkolnej gazetki "Żółwik". Przygotowali wraz z rodzicami piękne Rodzinne Opowiadanie i oczywiście ilustrację.
Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie.
 
Następny numer już niedługo:)
data dodania: 2016-03-06

W grupie I kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem postanowilismy uczczić nasz zdrowy tydzien własnorecznie przygotowanymi kanapkami. Wszystkie dzieci miały ubiór ochronny oraz iście zdrowe produkty ze sobą. Gdy przygotowywaliśmy warsztat pracy, można było poczuć się jak na prawdziwej uczcie krolewskiej: różne rodzaje pieczywa, sałat, wędlin i szynek oraz serów, nie zabrakło pomidora, ogróka, rzodkiewki i nawet gotowanego na tawrdo jajeczka. rozsamrowywanie masełka było nie lada wyczynem;) Samakowąlo wybornie. Pamietaliśmy także, aby poczęstować panie, nawet te, które przygotowują nam pyszne posiłki w kuchni.
data dodania: 2016-02-26

Już drugi raz w tym roku szkolnym zorganizowane zostały warsztaty ceramiczne- lepienia z masy solnej. Tak jak i poprzednio, bardzo nam się podobały te zajęcia. Wielu z nas juz wie, że zostanie w swoim dorosym życiu właśnie rzeźbiarzami. Ciekawe, czy jeszcze kiedyś uda się zaprosić gości artystów do naszego przedszkola.
data dodania: 2016-02-12

09.02 we wtorek wszystkie przedszkolaki obejrzały w Szkole Muzycznej niezwykły spektakl o "Czerwonym Kapturku". Przygotował go Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Scenografia przygotowana była niesamowicie. Gra aktorów świetna. Niektórym z nas najbardziej podobał się Czerwony Kapturek, innym Muchomorek a jeszcze inni polubili Wiewiórki. Bardzo miło było przypomnieć sobie morał, aby nie ufać nieznajomym, ale jak w większości bajek, dobro zwyciężyło.
data dodania: 2016-02-09

Do Naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość. W poniedziałkowy poranek 08.02 pojawiła się Luna. To niezwykły pies terapeuta. Sprawiła wiele radości dzieciom jak i paniom. Jej pani opiekunka, opowiedziała nam, jak należy się zachować w obecności psów, dbać o nie czy bawić się z nimi. Zajęcia z nią były naprawdę niezwykłe, szybko wzbudziła nasze zaufanie i nawet nie zauwazyliśmy jak szybko minał czas i nadeszła pora rozstania.
data dodania: 2016-02-08

Dnia 4 lutego  w Szkole Podstawowej nr 105 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nowa Huta nie z tej Ziemi” zorganizowanego w ramach Słonecznej Integracji. Z dumą możemy poinformować, iż mimo dużej konkurencji przedszkolaki z grupy III otrzymały II miejsce a przedszkolaki z grupy IV – wyróżnienie. 
 

Serdecznie gratulujemy!

data dodania: 2016-02-06

02 lutego (wtorek) był niezwykłym dniem dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Grupa I wraz z grupą II wybrały się na wycieczkę do Pałacu Krzysztofory. Odbyliśmy podroż tramwajem, a potem pieszo udaliśmy się do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Mieliśmy niezwykłą przyjemność obejrzeć Pokonkursową Wystawę 73. Konkursu Szopek Krakowskich. Wszystkie byly niezwykłe. I te maleńkie i te wielkie, były wśród nich ruchome, w niektórych pary tańczyły krakowiaka, każda była świetna. Było także meijsce na konstrukcję własnej szopki. Polecamy tą przygodę każdemu z was. Śpieszcie się, bo wystawa będzie czynna do 28 lutego.
 
data dodania: 2016-02-02

Każdy ma swoje święto. W przedszkolu przyszedł czas na zaproszenie Babć i Dziadziusiów. 22 stycznia tych ważnych gości zaprosiły dzieci z grupy I oraz II. 04.02 na imprezę zaprasiły starszaki z grup III i IV. Przygotowaliśmy wierszyki, piosenki, rodzice pomogli w przygotowaniu odpowiednich strojów. Zadbaliśmy o odpowiedni wystrój sal i poczęstunek. Grupa I przygotowała ciasteczka, które wywołały furorę na spotakniu jasełkowym, a grupa II pyszne ciasto. Bardzo miło było nam gościć Was w naszym przedszkolu. Dziękujemy za miłe słowa i podziw występów. Cieszymy się, że podobały Wam się prezenty.
Mamy kilka zdjęć z tych uroczystości, grupa I ma nagrany także filmik występu, po szczegóły zapraszamy do nauczycielek.
data dodania: 2016-01-22

Jedną z najważniejszych imprez w  życiu przedszkolaka jest Bal Karnawałowy. Na naszą zabawę 12 stycznia przybyły księżniczki, rycerze, biedronki i motylki. Był i strażak oraz żołnierz jak również pirat i elf. Zobaczcie sami, kto jeszcze się zjawił. Zabawa była wspaniała, tańcom nie było końca. Tą imprezę będziemy wspominać przez długi czas. 
data dodania: 2016-01-12

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy IV zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki dzielnie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek a największą frajdę sprawiło ich dekorowanie. Wspaniały zapach pieczonych pierniczków wprawił  wszystkich w świąteczny nastrój. Przygotowane pierniczki wręczymy naszym kochanym rodzicom i wspólnie z nimi powiesimy na choince.

data dodania: 2015-12-20

18 grudnia w Naszym Przedszkolu pojawili się niezwykli goście. Aktorzy Teatru Arkadia wystawili dla nas przedstawienie: „Nie wszystko złoto co się świeci”. Oglądaliśmy przygody Zajączka i Misia, którzy rozmawiali o ważnych w codziennym życiu: kulturze osobistej, dobroci, grzeczności i prawdziwej przyjaźni. Rozwiązywaliśmy fajne zagadki i ćwiczyliśmy. Przygody bohaterów momentami rozbawiły nas do łez. Udało nam się  nauczyć Zajączka magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Niespotykane było również zakończenie teatrzyku. Zamiast słowami: „do widzenia”, złożyliśmy przysięgę:
 
„Jestem mały, będę duży, na pochwałę też zasłużę,
już nikomu źle nie zrobię, będę się podobać tobie.”
 
Spektakl dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i mnóstwo radości.


data dodania: 2015-12-18

Kochani Rodzice. Dziękujemy, że odwiedzilście Nasze Przedszkole w ten przedświąteczny czas. Przedstawienia jasełkowe wystawialiśmy 16 i 17 grudnia. Pomogliście nam w uczeniu wierszyków i przygotowaniu strojów. Miło było was gościć na spotkaniach w salach, porozmawiać, usłyszeć  miłe słowa. Życzymy zdrowia, ludzkiej życzliwości, uśmiechu oraz cierpliwości przy wspieraniu pociech w pełnym wzrastaniu.
 
data dodania: 2015-12-16

Jak co roku Nasze Przedszkole wzięło udział w niezwykłej akcji. "Góra Grosza" jest piękną inickatywą, dzięki której mnóstwo dzieci otrzymuje pomoc. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Dziękujemy, że razem z nami wzięliście udział i hojnie podzieliliście się swoimi żółciutkimi monetami (i nie tylko). W tym roku również uzbieraliśmy niezłą sumę. Czekamy na wyniki podliczenia akcji.

data dodania: 2015-12-10

W Naszym Przedszkolu rozwijamy się codziennie. Czasami robimy rzeczy niezwykłe. 8 grudnia (wtorek) zaprosilismy do nas Panie, które poprowadziły dla nas warsztaty cermaiczne i pomogły nam wyczarować niezwykłe cuda z gliny. Każdy z nas mógl ulepić bałwanka, aniołka lub karmnik dla ptaków jedyne w swoim rodzaju. Panie zabrały nasze cudeńka aby wypalić je w pieu ceramicznym. Czekamy kiedy do nas wrócą piękne, niezwykłe i wspaniałe:D
data dodania: 2015-12-08

4 grudnia (piątek) Nasze Pzredszkole odwiedził niezykły gość. Byliśmy wszyscy tacy grzeczni, że Święty Mikołaj przyjechał do nas i każdego obdarował prezentem. Nie przeszkodził mu nawet brak śniegu na drogach. Radości było co niemiara. Obiecaliśmy, że będziemy zawsze grzeczni, aby nie zpomniał o nas również w przyszłym roku. Zapraszamy na fragmenty fotoreportażu mamy Gabrysia z I grupy.
 
data dodania: 2015-12-04

W grupie I 3 grudnia poznawaliśmy kolejny ciekawy zawód. Z racji Dnia Górnika badalismy właściwości węgla, słuchalismy opowiadania o jego powstaniu i poznawaliśmy ciężką pracę górnika. Wiemy, że inaczej ubiera się do pracy a od święta zakłada galowy mundur. Prawdziwą gratką była sesja fotograficzna w prawdziwym czako. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy.
data dodania: 2015-12-03

W każdym numerze Przedszkolnej Gazetki "Żółwik" ogłaszamy rodzinne konkursy. Wyłonienie laureatów jesiennego numeru stanowiło nie lada wyzwanie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom: Gabrysi i Franiowi, Dorotce i Maciusiowi, Antosi i Jasiowi, Jureczkowi, Julci, Mateuszkowi, Jerzykowi:)
data dodania: 2015-11-30

27 listopada (piątek) grupa I i II poszły do kina SFINKS w C. K. im. C. K. Norwida na os. Górali. Oglądaliśmy fantastyczny film "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii". Po raz kolejny okazało się, że nie wolno oceniać nikogo po wyglądzie, bo można się bardzo pomylić. Przyjaźń zawsze zwycięża i każdy powinien móc przedstawić swój pomysł, a słuchanie dorosłych wychodzi na dobre.
data dodania: 2015-11-27

Dzieci z grupy I pojechały na swoją pierwszą wycieczkę. Naszym celem 9 listopada stał się Park AWF (Park Lotnikow Polskich). Pojechaliśmy tam szukać jesieni i obserwować jak przyroda przygotowuje się do zimy. Udało nam się spotkać wiewiórkę, która pozbierała przyniesione przez nas orzechy. Podobał nam się także plac zabaw. Warto tam pojechać w ciepły dzień.
data dodania: 2015-11-09

6 listopada Samorządowe Przedszkole nr 94 z osiedla ogrodowego zorganizowało Konkurs Piosenki dla Przedszkolaków: "Zaśpiewaj Razem z Nami". Nasza placówkę reprezentowały dziewczynki z grupy IV Antosia, która zaśpiewała piosenkę "Do przedszkola" i Gabrysia N. z piosenką "A to jez". Ich opieknuem była p. Grażynka Kwiecień. Dziękujemy za świetną reprezentację.
data dodania: 2015-11-06

W czwartek 5 listopada nasze starszaki z grupy III i IV udały się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Inzynierii Miejskiej. Wzięli udział w fantastycznych warsztatach. Dzieci namacalnie mogły doświadczyć zasad fizyki, szczególnie odkryćtajemnice światła i kolorów. Wszyscy wrócili zadowoleni i na pewno nie raz pojadą tam z rodzicami.
Dziękujemy mamie i babci Gabrysi z gr. II za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.
data dodania: 2015-11-05

29 października nasze Przedszkolaki wzieły udział w III Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Angielskiej "Eyes on Kids". Zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 105 z osiedla Słonecznego. Uczestniczymy w tej imprezie od samego początku, więc i w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Wszystkie występy były fantastyczne. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla każdego uczestnika jak również dla Przedszkola. Zabawa była bardzo fajna, poczęstunek pyszny, a pogoda sprzyjała dodatkowemu spacerowi. Możecie wspólnie zaśpiewać piosenki, które zostały zaprezentowane na Przeglądzie, oto link. A tutaj link  do nagrania wszystkich występów w III Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Angielskiej.
 
data dodania: 2015-10-29

28 października dzieci z grupy III kontynuowaly spacer po Nowej Hucie. Tym razem nóżki zaniosły je do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa-Oddział Nowa Huta na os. Słonecznym. Zobaczyły niezwykłą wystawę "Stara Wieś-Grębałów" oraz wystawę plenerową "Życie w dawnej Hucie". Dzięki temu poznały przeszłość pradziadków, dziadków i rodziców starszaków.
data dodania: 2015-10-28

27 października grupa III wybrała się na magiczną wycieczkę. Dzieci odwiedziły Zakład Krawiecki na os. Uroczym. Dzięki uprzejmości pani krawcowej, przedskzolaki poznaly tajniki jej pracy.
 
Bardzo dziękujemy!
data dodania: 2015-10-27

22 października grupy III i IV odwiedziły jedno z najslynniejszych miejsc w Nowej Hucie. Starszaki uczestniczyły w spektaklu pt.: "Królowa Śniegu" w Teatrze Ludowym. Oczarowani scenografią i fantastyczną grą aktorów pamiętają o tym, że pomimo przeciwności losu "dobro zawsze zwycięża".
data dodania: 2015-10-22

Kolejne wielkie święto w naszym przedszkolu. Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 20 października mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Była to uroczystość nie tylko dla dzieci, które pani Dyrektor uroczyście przyjęła w grono naszej przedszkolnej braci ale i dla rodziców, dziadków i przyjaciół przedszkola. Jak co roku mogliśmy liczyć na straż miejską i samochodowe miasteczko, w którym nie tylko najmłodsi mogli poćwiczyć znajomość zasad rochu drogowego oraz cudowanych panów strażaków tym razem z OSP w Kościelnikach, dzięki nim każdy chętny mógł poczuć się prawdziwym strażakiem w wozie strażackim. Ogłosiliśmy wyniki konkursu przedszkolnego "Pory roku pukają do okien". Była też zabawa i tańców do niemiara oraz poczęstunek. Byli z nami miłośnicy bigosu oraz słodkości, za które serdecznie dziękujemy rodzicom. Mamie Gabrysia z I grupy szczególnie jesteśmy wdzięczni za piękne zdjęcia.
 
Wszystkim dziękujemy za zabawę za przybycie i zabawę.
data dodania: 2015-10-20

Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium

Nasze Przedszkolaki często uczestniczą w życiu kulturalnym Nowej Huty. 8 października wzięły udział w niezwykłaej imprezie artystycznej: "Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium". Oglądaliśmy występy różnych grup niepłęnosprawnych. Najbardziej podobał nam się występ naszych rówieśników z Samorządowego Przedszkola Specjalnego nr 100 pt.: "Cztery Żywioły". W przyszłym roku też pójdziemy:)
data dodania: 2015-10-08

W poniedziałek 5 października w grupie I zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne. Dzieci przyniosły z domu warzywa, niektóre pamietały także o fartuszkach i nakryciach głowy. Na naszym stole królowała marchewka, ale nie zazbrakło też ogórka, pietruszki, selera, pora, papryki czy pomidora jak również ziemniaka, który jednak do surówki nie trafił:). Pojawiło się także jabłuszko i winogrono oraz cytryna (z sentymentu do owoców:). Po degustacji przystąpilismy do ścierania warzyw na tarce. Wymieszaliśmy wszystko w dużej misce i zjedlismy ze smakiem. Niektórzy spalaszowali pełną miseczkę witamin. Ciekawe czy warzywa na kanpkach będą smakowały równie dobrze:)
data dodania: 2015-10-05

Październik zaczął się dla nas niezwykle ciekawie. 5 października całą grupą III wybraliśmy się do Biblioteki w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5, i staliśmy się jej czytelnikami. Pani Grażynka uroczyście nas pasowała. Dzięki temu możemy co miesiąc wypozyczać nowe książki, czytać je wspólnie z rodzicami i poznawać niezwykły świat książek.
data dodania: 2015-10-05

Przygotowania do zimy przedszkolaki z grupy IV rozpoczęły od przygotowania jesiennych przetworów. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy razem zabrali  się do robienia kompotów. W słoikach układaliśmy własnoręcznie pokrojone owoce, zasypaliśmy je cukrem i z pomocą pań zalaliśmy przegotowaną wodą. Słoiki ustawiliśmy w kąciku przyrody. Teraz czekamy, aż przetwory będą gotowe do spróbowania.

data dodania: 2015-09-26

18 września w piątek Nasze Przedszkole już kolejny rok z rzędu wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. W rękawiczkach i z workami na śmieci, najmłodsi, trochę starsi i najstarsi wyruszylismy na poszukiwanie śmieci. Posprzątaliśmy nasz przedszkolny ogródek oraz ulubione trasy spacerów wzdłuż aleji Róż, osiedla Uroczego, Zgody i Teatralnego. Miło nam było, gdy spotkaliśmy także inne grupy naszych rówiesników, którzy także sprzątali nasz mały świat. W przyszłym roku również zgłosimy swój udział w akcji.
data dodania: 2015-09-18

Poniżej zamiesczamy listę wybranych wydarzeń, w których braliśmy udział w roku szkolnym 2014/2015.

 

WRZESIEŃ

Wycieczka na Kopiec Wandy.

Sprzątanie Świata.

Pasowanie na czytelnika biblioteki.

Udział w Ustanawianiu Rekordu Guinessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie.

 

PAŹDZIERNIK

Piknik Rodzinny i Pasowanie na Przedszkolaka.

Robienie jesiennych przetworów

Wizyta Strażnika Miejskiego i Autochodzik

Konkurs Przedszkolny: „Korale Pani Jesien”

Poznajemy aptekę

 

LISTOPAD

Teatrzyk dla kolegów z przedszkola „Bajka” i „Akademii Małych Pociech” pt.: „A ja coś mam”

Wizyta Ratownika Medycznego

Przedstawienie w SP nr 105 „Co byłoby, gdyby w bajkach nie było złych postaci?”

 

GRUDZIEŃ

Wizyta św. Mikołaja

Zwiedzanie Wawelu – wystawa „Reprezentacyjne Komnaty w Zamku Królewskim”

Spotkania wigilijne i przedstawienia jasełkowe

Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych „Rodzinne Kolędowanie”

Konkurs „Żółwikowy” na zimowo-świąteczny wierszyk.

 

STYCZEŃ

Dzień Babci i Dziadka

Wycieczka na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich

Zabawy animacyjne: „Podróż do Zaczarowanego Przedszkola”

„Marzycielska Poczta”- pisanie kartek dla Oliwii Meli

 

LUTY

Bal karnawałowy

Wycieczka na Wystawę Bajkowych i Filmowych Samochodów

 

MARZEC

Obserwacja Zaćmienia Słońca oraz Pierwszy Dzień Wiosny

Światowy Dzień Wody

II Przegląd Dziecięcej Piosenki Angielskiej

Warsztaty nt. Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych

„Lotnicze Przedszkole” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

 

KWIECIEŃ

Międzyprzedszkolny Konkurs dla Przedszkoli z Nowej Huty – Piosenka Ekologiczna

Warsztaty kulinarny w Zespole Szkół Gastronomicznych

 

MAJ

X Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych „Dzieci Świata”

Koncert w Szkole Muzycznej

Dzień Mamy i Taty

 

CZERWIEC

Dzień Dziecka

Przegląd Teatrzyków Mamy i Taty

Rodzinna Olimpiada i Kulinarny „Zdrowa sałatka mojej rodziny”

Pożegnanie starszaków

Przedszkolna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”

 

SIERPIEŃ

Wakacyjne zabawy i „Opalanie w cieniu”

Wizyta Strażników Miejskich

 

data dodania: 2015-08-31