Dzień Ziemi w grupie II

ponad 3 lat temu

22 kwietnia dzieci z grupy drugiej obchodziły Dzień Ziemi - dlatego też przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane ,,na zielono". Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat naszej planety a dodatkowo dzieci poznały kilka bardzo ważnych ciekawostek dotyczących Ziemi oraz przedstawiły swoje pomysły w kwestii dbania o Nią.

Następnie stworzyliśmy opaski na głowy oraz dwie prace plastyczne w dużych grupach pt. ,,PLANETA - ZIEMIA". Po zakończeniu prac plastycznych wykonaliśmy eksperyment pt. ,,ZIEMIA Z CIECZY NIENEWTONOWSKIEJ".

Na zakończenie zajęć bawiliśmy się w zabawy ruchowe pt. ,,ZIEMIA KRĄŻY WOKÓŁ SŁOŃCA"  oraz ,,ZIEMIA, POWIETRZE, WODA"  z wykorzystaniem gumy sensorycznej. Zapraszamy do obejrzenia relacji :) :)