To takie proste!
Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna
W naszym przedszkolu funkcjonują trzy grupy integracyjne liczące po dwadzieścioro dzieci, w tym do 5 dzieci niepełnosprawnych oraz jedna ogólnodostępna.

Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego w oparciu o program "Nasze Przedszkole".

Nasi nauczyciele to wykwalifikowana kadra, która korzystając z różnorodnych pomysłów edukacyjnych, zwraca uwagę na zróżnicowanie metodyczne dostosowywane do indywidualnych potrzeb rozwojowych każdego dziecka.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Plan dnia grupy I:

Plan dnia grupy II, III i IV:

ZAJĘCIA DODATKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W Samorządowym Przedszkolu nr 109, dzieci mają możliwośc uczestniczenia w ramach podstawy programowej w zająciach z j. angielskiego i zajęć umuzykalniających oraz dodatkowo  tańca towarzyskiegoo oraz gimnastyki korekcyjnej. Grupy najstarsze uczetniczą także w zajęciach z religii.

Harmonogram zajęć dodatkowych

język angielski wtorek, czwartek (plan w grupach)
gimnastyka korekcyjna      środa, piątek  (plan w grupach)
zajęcia umuzykalniające     czwartek
taniec towarzyski     wtorek, środa
religia      środa (grupa III i IV)

SPECJALIŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu, rozwój dzieci wspierają przedszkolni specjaliści:

• logopeda
  • psycholog
  • rehabilitant ruchowy.

Dyżury specjalistów Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym

(ul. Popławskiego 17, 30-818 Kraków, tel. 12 632 87 73)

w roku szkolnym 2019/2020 na terenie Samorządowego Przedszkola nr 109 w Krakowie:

• logopeda ( III środa miesiąca, godz. 08:00-14:00)

• pedagog specjalny - socjoterapeuta  (IV środa miesiąca, godz. 10:00-13:00)

Dyżur psychologa z ramienia SPPP dla dzieci z terenu Nowej Huty prowadzi w Przedszkolu nr 151 os. Niepodległości 4. Rejestracja przez Poradnię (tel. 12-632-87-73).

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18