O nas

Przedszkole mieści się w parterowym budynku na osiedlu Uroczym 9. Swoją działalność rozpoczęło w 1960 roku. W roku 1993 wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, wzbogaciło swoją ofertę o oddziały integracyjne. Do placówki przyjmowane są dzieci zdrowe i niepełnosprawne z różnymi zaburzeniami rozwoju: narządów ruchu, wzroku, wadami mowy i słuchu, zaburzeniami zachowania, chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością intelektualną.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i przyjaznych dzieciom nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę i jak najlepsze wyniki nauczania. Pani Ola i pani Ania w grupie I, pani Magda i pani Gosia w grupie II, pani Ela, pani Beatka i pani Ola w grupie III, pani Kinga i pani Grażynka w grupie IV. Wspomagają nas: pani Beatka - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej oraz pani Ewa - psycholog jak również  pani Dominika  - logopeda. Nauczycielki naszego przedszkola wspierane są przez: panią Joasię, panią Dorotkę,  panią Lucynkę i panią Paulinę. Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, uczą się tańca towarzyskiego, a chętne starszaki - religii.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowujemy świeże posiłki, uwzględniające również indywidualne diety dzieci. Pani Agnieszka układa dla nas wspaniałe jadłospisy i dba o codzienne dostawy. Pani Anetka, pani Irenka i pani Joasia przygotowują pyszne posiłki, a pan Kuba dba o ogród i wykonuje drobne naprawy.

Pieczę nad wszystkimi sprawuje pani dyrektor Renata Kaszuba.

Posiadamy cztery sale do zajęć grupowych, gabinety do indywidualnych zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i psychologicznych, bogate wyposażenie do integracji sensorycznej. Na tyłach przedszkola znajduje się obszerny ogród uwielbiany przez naszych milusińskich.