Strona głowna  /  O nas
O nas

Przedszkole mieści się w parterowym budynku na osiedlu Uroczym 9. Swoją działalność rozpoczęło w 1960 roku. W roku 1993 wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, wzbogaciło swoją ofertę o oddziały integracyjne. Do placówki przyjmowane są dzieci zdrowe i niepełnosprawne z różnymi zaburzeniami rozwoju: narządów ruchu, wzroku, wadami mowy i słuchu, zaburzeniami zachowania, chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością intelektualną.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i przyjaznych dzieciom nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę i jak najlepsze wyniki nauczania. Pani Dominika i pani Ania w grupie I, pani Ela i pani Beata w grupie II, pani Kinga, pani Ola i pani Olaw grupie III, pani Grażynka, pani Basia i pani Gosia w grupie IV. Wspomagają nas: pani Beatka - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej oraz pani Ewa - psycholog jak również  pani Dominika - logopeda. Nauczycielki naszego przedszkola wspierane są przez: panią Anię, panią Dorotkę, panią Karolinę, panią Lucynkę i panią Zosię. Wszystkie dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach z rytmiki, tańca oraz chętne starszaki - religii.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowujemy świeże posiłki, uwzględniające również indywidualne diety dzieci. Pani Agnieszka układa dla nas wspaniałe jadłospisy i dba o codzienne dostawy. Pani Anetka, pani Halina i pani Małgosia przygotowują pyszne posiłki, a pan Jan dba o ogród i wykonuje drobne naprawy.

Pieczę nad wszystkimi sprawuje pani dyrektor Renata Kaszuba.

Posiadamy cztery sale do zajęć grupowych, gabinety do indywidualnych zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i psychologicznych, bogate wyposażenie do integracji sensorycznej. Na tyłach przedszkola znajduje się obszerny ogród uwielbiany przez naszych milusińskich.

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-02