Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 109
Strona głowna  /  O nas
O nas
 
Przedszkole mieści się w parterowym budynku na osiedlu Uroczym 9. Swoją działalność rozpoczęło w 1960 roku. W roku 1993 wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, wzbogaciło swoją ofertę o oddziały integracyjne. Do placówki przyjmowane są dzieci zdrowe i niepełnosprawne z różnymi zaburzeniami rozwoju: narządów ruchu, wzroku, wadami mowy i słuchu, zaburzeniami zachowania, chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością intelektualną.
 
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i przyjaznych dzieciom nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę i jak najlepsze wyniki nauczania. Pani Gosia i pani Ania w grupie I, pani Grażynka w grupie II, pani Ola i pani Kinga w grupie III, pani Beatka i pani Ela w grupie IV. Wspomagają nas: pani Beatka - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej oraz pani Ewa - psycholog jak również  pani Asia - logopeda. Nauczycielki naszego przedszkola wspierane są przez: panią Anię, panią Dorotkę, panią Karolinę, panią Lucynkę i panią Zosię. Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, uczą się tańca towarzyskiego, a chętne starszaki - religii.
 
Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowujemy świeże posiłki, uwzględniające również indywidualne diety dzieci. Pani Agnieszka układa dla nas wspaniałe jadłospisy i dba o codzienne dostawy. Pani Anetka, pani Halina i pani Małgosia przygotowują pyszne posiłki, a pan Jan dba o ogród i wykonuje drobne naprawy.
 
Pieczę nad wszystkimi sprawuje pani dyrektor Renata Kaszuba.
 
Posiadamy cztery sale do zajęć grupowych, gabinety do indywidualnych zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i psychologicznych, bogate wyposażenie do integracji sensorycznej. Na tyłach przedszkola znajduje się obszerny ogród uwielbiany przez naszych milusińskich.
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2021-04-09