Strona głowna  /  Programy i projekty
Programy i projekty

Nasze Przedszkole bierze udział w w różnych programach i projektach edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym.

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

8
W roku szkolnym 2019/2020 po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskim programie: ,,UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”.
Jego celem jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli we włączaniu elementów programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie tematów, przeplatając reazliację podstawy programowej treściami z zakresu edukacji matematycznej, językowej czy społeczno-emocjonalnej.

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Głównym celem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.

KINO ZA BATERIE

Program „Kino za baterie” ma na celu edukację ekologiczną na temat oddziaływania baterii na środowisko naturalne oraz zbiórkę zużytych baterii i wymianę ich na nagrody filmowe, w postaci biletów do kina. Program skierowany jest do: uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli placówek oświatowych.

ZBIERAMY ZAKRĘTKI

Bądź ECO i wrzuć nakrętkę !
Pomożesz dzieciakom z zespołem Downa. Zbiórka prowadzona jest na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie.
Zbiórkę koordynuje p. Basia z grupy II.

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13