Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Innowacja pedagogiczna - Włochy

W lutym i marcu, starszaki poznawały kolejne europejskie kraje w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej ?Jestem Europejczykiem?. Najpierw poznawaliśmy Włochy, w których ogrom zabytków zrobił na nas niesamowite wrażenie i wielu z nas obrało sobie ten kraj za cel tegorocznych wakacji. A miesiąc później wybraliśmy się do Irlandii. Połączyliśmy tą wyprawę z poznawaniem tradycji Dnia Świętego Patryka, który jest patronem tego kraju. Nasze podniebienia rozpieszczały panie z kuchni, a w plebiscycie na najlepsze danie włoskie zwyciężyła panna cotta, natomiast w irlandzkich ciasto.

Projekt Wedrówka w świecie zawodów

Starszaki w ramach projektu Wędrówka w świecie zawodów, wzięły udział w marcu w 2 wycieczkach. ^ marca odwiedziliśmy Zespół Szkół Ekonimicznych nr 1 (ul. Kapucyńska), gdzie bawiliśmy się w trakcie "Podróży i animacji". Następnie 14 marca pojechaliśmy do Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 (ul. Krupnicza), gdzie każdy z nas mógł "Zostać małym kierowcą". Oba wydarzenia wzbudziły w nas wiele emocji i były pełne niesamowitych wrażeń.

Powitanie wiosny grupa III

Tak przywitaliśmy Wiosnę. Wybraliśmy się na pobliski targ, aby zakupić sadzonki, które zasadziliśmy w doniczce na tarasie. Wesoło bawiliśmy się w ogrodzie zbierając piłeczki- wiosenne, kolorowe kwiaty.

Starszaki poznają Hiszpanię

Dzieci z grupy IV w ramach realizacji innowacji pedagogicznej: Jestem Europejczykiem, poznały kolejny kraj. W styczniu dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o Hiszpanii. Niemałym zaskoczeniem był dla nas fakt, że jest to królestwo podobnie jak np.  Wielka Brytania. Każdy z nas chciałby uczestniczyć w Tomatinie:) nie zawiodły nas panie z kuchni, które przygotowały nam hiszpańskie przysmaki. Chyba nikogo nie dziwi, że rozsmakowaliśmy się w churros z czekoladą?;)