Kocham Kraków. Wycieczka "W Ogrodzie Pana Wyspiańskiego"

12 miesięcy temu

29 maja (poniedziałek), dzieci z grupy III pojechały na drugą wycieczkę z panią przewodnik realizowaną w ramach projektu ?Kocham Kraków. Podróż przez historię wehikułem czasu. Zaczarowane ogrody Krakowa?.  Z Panią Jolą spotkaliśmy się przed Kościołem świętego Franiszka z Asyżu, w którym popdziwialiśmy piękne witraże i malowidła na ścianach stworzone przez Stanisława Wyspiańskiego. Fantastycznie było je zobaczyć na żywo, a nie tylko na zdjęciach. Widzieliśmy również kilka dzieł Józefa Mehoffera, który był jego przyjacielem. II śniadanie (tak bardzo dla nas ważne:) zjedliśmy w ogrodzie przy Domu Józefa Mehoffera właśnie. Bardzo dziwliśmy się, że w środku miasta nie było słychać odgłosów tętniącego życiem Krakowa.