Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Wyjście do biblioteki gr III

W dniu 14.05.2024 grupa 3 odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną na osiedlu Kościuszkowskim i wzięła udział w bardzo ciekawych zajęciach. Najpierw pani Aldona- bardzo miła bibliotekarka zaprosiła nas na teatrzyk kamishibai pod tytułem ,, noc w bibliotece ?następnie zwiedziliśmy bibliotekę odwiedzając miejsca nie dostępne dla ,, zwykłych? czytelników łącznie z miejscem gdzie są gromadzone bardzo stare książki. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo stare urządzenia jakimi są maszyny do pisania. Mogliśmy za ich pomocą napisać swoje imię.

"Gramy zmysłami" w grupie I

W ramach projektu ?Gramy zmysłami? grupa I zrealizowała kolejne zadanie po hasłem ?Dźwięki wokół nas?. Dzieci rozwijały i usprawniały wrażliwość i pamięć słuchową. Rozpoznawały odgłosy i dźwięki wywoływane przedmiotami codziennego użytku.

Spacer z mieszkańcami DPS os. Szkolne

W wtorek 7 maja, dzieci z grupy IV wybrały się na wspólny spacer z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym. Bliskość Zalewu Nowohuckiego wykorzystaliśmy wspaniale, pogoda bardzo nam sprzyjała. W ten przyjemny sposób zrealizowaliśmy także kolejne zadanie w ramach projektu: Każdy inny-wszyscy równi z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Już planujemy kolejne spotkanie:)

Innowacja pedagogiczna w grupie IV: Francja

W kwietniu, starszaki poznały kolejny kraj w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej: Jestem Europejczykiem. Tym raz wyruszyliśmy w podróż do Francji. Okazało się, że ten kraj też ma prezydenta i całkiem przyjemną dla ucha melodię hymnu. Wśród wielu zabytków praktycznie każdy z nas rozpoznał wieżę Eiffla, o której przypomnieliśmy sobie, że podobno początkowo miała zostać wybudowana w Hiszpanii. O kulinarne doznania zadbały również panie w kuchni; wśród wielu smakołyków, na pierwsze miejsce wysunął się rogalik, a wielu zdziwiło się, że z cebuli też można ugotować zupę:) Każdy z nas chciałby odwiedzić osobiście ten ciekawy kraj:)

Grupa IV z wizytą na Podhalu

26 kwietnia w grupie IV odbyły się zajęcia koleżeńskie: Z wizytą na Podhalu. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat kolejnego regionu Polski. Wśród wielu atrakcji, najciekawsza dla nich była prezentacja o Podhalu, poznawanie słów w gwarze podhalańskiej, rozwiązywanie szyfrogramu oraz nawijanie włóczki na drewniany patyk:) Było sporo zabawy i na pewno niejeden z nas odwiedzi Podhale z wielką chęcią.

W wiosennym ogrodzie - metoda projektu w grupie IV

W kwietniu, starszaki pracowały metodą projektu. Przygotowaliśmy kilkanaście pytań do drzewa, na które odpowiedzi szukaliśmy cały tydzień. Najbardziej zdziwiło nas, że są drzewa, które mają uszy:) Na własnej skórze poznaliśmy zawód ogrodnika i uświadomiliśmy sobie, że pielęgnacja ogrodu zajmuje naprawdę dużo czasu, ale na jej efekty warto czekać:)

III miejsce - Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki "Zaśpiewaj razem z nami"

9 kwietnia 2024 r., nasze koleżanki z grupy IV: Alicja Bigda oraz Klaudia Kasprzyk reprezentowały nasze przedszkole podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki: Zaśpiewaj razem z nami. W wielką przyjemnością dzielimy się informacją, że dziewczynki swoją interpretacją piosenki: Przyjaciele, zdobyły III miejsce. Organizatorem konkursu było Samorządowe Przedszkole nr 94 (os. Ogrodowe). Dziękujemy paniom z grupy IV oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu występu. Dziewczynom gratulujemy raz jeszcze i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

Spotkanie integracyjne z mieszkańcami DPS os. Szkolne

28 marca, dzieci z grupy IV spotkały się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym 28. Skorzytaliśmy z zaproszenia na warsztaty plastyczne podczas których przygotowaliśmy z pomocą seniorów, kartki świąteczne, które zabraliśmy z dumą do domu. Tym spotkaniem została zaingurowana współpraca między naszym Przedszkolem a DPS:) Ciekawe, kiedy znowu się spotkamy?

Innowacja pedagogiczna - Włochy

W lutym i marcu, starszaki poznawały kolejne europejskie kraje w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej ?Jestem Europejczykiem?. Najpierw poznawaliśmy Włochy, w których ogrom zabytków zrobił na nas niesamowite wrażenie i wielu z nas obrało sobie ten kraj za cel tegorocznych wakacji. A miesiąc później wybraliśmy się do Irlandii. Połączyliśmy tą wyprawę z poznawaniem tradycji Dnia Świętego Patryka, który jest patronem tego kraju. Nasze podniebienia rozpieszczały panie z kuchni, a w plebiscycie na najlepsze danie włoskie zwyciężyła panna cotta, natomiast w irlandzkich ciasto.