Program "Uczymy Dzieci Programować" w grupie III

rok temu

Dzieci z grupy III w październiku zrealizowały kolejne zajęcia  w ramach programu "Uczymy Dzieci Programować". Najpierw, za pomocą "Darów jesieni" poszerzaliśmy nasze wiadomości o tej porze roku. Ułożyliśmy wzór na podstawie instrukcji, następnie porządkowaliśmy kasztany, żołędzie i liście według odpowiednich warunków, jak również  do naszego, ułożonego z wielką uwagą koszyka, powkładaliśmy dary jesieni właśnie. Innym razem na zajęciach "Dbamy o zdrowie", doskonaliliśmy nasze postawy prozdrowotne. Bezproblemowo odkodowaliśmy wzór na ułożenie apteczki do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Powtórzyliśmy informacje nt. działań, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Bez zbędnego wysiłku, w zestawie obrazków, wskazaliśmy dania i produkty, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Następnie układaliśmy wieże z kubków na podstawie podanych wzorów. Zaskoczyło nas, że kubki można układać do góry bądź do dołu dnem:) Prawdziwą frajdę przyniosło nam oczywiście układanie kubków w budowle, które tylko wyobraźnia nam podpowiedziała.