Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Dzień Puzzli i Klocków LEGO

30 stycznia, dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Puzzli i Klocków LEGO. Każdy chętny mógł przynieść w tym dniu swoje ulubione klocki oraz puzzle. Zorganizowaliśmy w sali wystawę: LEGO-CUDO. Zaprosiliśmy do wspólnego świętowania kolegów i koleżanki z grypy II.

Bal karnawałowy

7 lutego dzieci z grupy IV wzięły udział w Balu karnawałowym zorganizowanym w SP nr 88. Bardzo miło nam się bawiło ze starszymi kolegami i koleżankami. Miłą niespodzianką były balony, które każdy mógł sobie wybrać.

projekt ,,Uczymy Dzieci Programować" gr III

Zakończyliśmy nasz pięciomiesięczny projekt ,,Uczymy Dzieci Programować". Zajęcia z elementami kodowania towarzyszyły nam niemalże
w każdym tygodniu. Nauczyliśmy się wiele, chociaż tak na prawdę była to świetna zabawa :)
Z kodowaniem nie żegnamy się, wręcz przeciwnie.

Światowy Dzień Braillea w grupie IV

Dzieci z grupy IV zrealizowały kolejne zadania w ramach projektu "Każdy inny-wszyscy równi". Tym również poznawaliśmy historię alfabetu Braillea. Dowiedzieliśmy się, że osoby niewidome sporo tak naprawdę mogą i potrafią. Próbowaliśmy czytać "Świerszczyka" przygotowanego dla osób niewidomych, a następnie samodzielne odkodować krótkie słowa zapisane w Brailleu. Dodatkowo, cały tydzień pracowaliśmy nad stronami do wypukłej księgi, do której podpisy pani Kinga wypisała na specjalnej maszynie dla osób niewidomych. Każdy dostał również karteczkę ze swoim imieniem pisanym alfabetem Braillea.

Świąteczne spotkanie w grupie IV

Nie marnując ani chwili

Zaprosiliśmy was rodzice mili

Do naszej sali, aby się naszymi osiągnięciami pochwalić.

Nauczyliśmy się wiersza, zaśpiewaliśmy piosenki

I z Bryanem Adamsem oraz wstążkami tańczyliśmy ręka do ręki.

A na koniec,  gdy powiedzieliśmy Wam "Wesołych Świąt", każdy znalazł mały kąt.

Rozpoczęło się bombek drewnianych wspólne dekorowanie,

Dzięki czemu każda choinka piękniejsza się stanie.

Mamy nadzieję, że Wam się podobało,

Bo w naszych głowach pomysłów nie mało:)

Zabawy na śniegu

Grupie IV udało się poszaleć na śniegu w tym roku. Królowały aniołki i orzełki w śniegu, oraz próby rzucania się śnieżkami. Niestety na ulepienie bałwana brakło nam czasu, pomijając fakt, że śnieg tym dniu zwyczajnie "nie lepił się":)