Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Dziękujemy za liczny udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom.

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Nagrody czekają !!

I miejsce grupy III w konkursie

Grupa III zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej ,,PIOSENKA DLA POLSKI".
Dzieci pięknie i wzruszająco zaśpiewały pieśń patriotyczną pt ,,Pierwsza Kadrowa".
Organizatorami przeglądu byli Samorządowe Przedszkole nr 187 oraz Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.
Konkurs został zrealizowany przy wsparciu Zarządu i Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice.

Dzień Pluszowego Misia w grupie II

Kolejne Święto, które uczciliśmy w szczególny sposób to był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola swoje pluszowe misie, dowiedzieliśmy się wiele o historii powstania Pluszowego Misia, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek, opowiadania. Następnie mieliśmy wiele ciekawych zajęć, we wszystkich towarzyszyły nam nasze Misie maskotki:) Tańczyliśmy z misiami, podrzucaliśmy je na naszej ulubionej chuście animacyjnej, na podstawie przeczytanego przez Panią dyktanda słownego zakodowaliśmy misia. Były też puzzle, wyklejanka, medale :)

Dzień pluszowego misia w gr I

Dzieci z grupy I zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wspólnie recytowały wiersze o misiach,
bawiły się przy piosenkach oraz świetnie poradziły sobie z układaniem puzzli.
Na koniec wykonały pracę plastyczną z podobizną misia.

Wizyta Policjantów

23.11.2022r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji.

Wycieczka do Muzeum Armii Krajowej

15 listopada, w piękny słoneczny poranek, grupa III wybrała się na wycieczkę do Muzeum Armii Krajowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach "Orzeł Biały to nasz znak ? poznajemy polskie symbole narodowe". Pani przewodnik przygotowała dla nas ciekawą prezentację multimedialną nt. powstania naszej ojczyzny oraz zadania, które wcale nie były łatwe. Mogliśmy nawet zobaczyć słynne zwierzęta, które pomagały polskim żołnierzom takie jak koń Kasztanka czy niedźwiedź Wojtek. Zwiedziliśmy również wybrane części wystaw w Muzeum. Prawdziwym rarytasem było siedzenie na meblach, które kiedyś były w domach.

Terapia ręki w gr I

W ramach zajęć z ,,Terapii ręki" rozwijaliśmy sprawność manipulacyjną dłoni, umiejętność chwytu, koordynacje wzrokowo-ruchową wykorzystując do tego szczypce, korale oraz masę księżycową.

Szkoła do Hymnu

10 listopada cała Społeczność Przedszkolna włączyła się do świętowania

kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebraliśmy się

w holu i odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Rodzice bądźcie dumni ze swoich pociech, bo nie jedna z nich zna 4

zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" i twierdzi, że przecież ich nie zapomni,

bo jeszcze sporo śpiewań Hymnów przed nimi.

Podróże małe i duże

Dzieci z grupy III w tym roku szkolnym biorą udział w ciekawym projekcie "Podróże małe i duże". W ramach jednego z zadań zorganizowaliśmy kącik regionalny. Będziemy w nim gromadzić ciekawostki i pamiątki związane z naszym miastem, dzielnicą i najbliższym regionem. Oczywiście to właśnie w nim swoje miejsce znalazła nasza "Miejska Makieta". Zadanie to zajęło nam kilka dni i każdy z nas miał w niej swój wkład. Zobaczcie jaki wspaniały efekt. Czy rozpoznajecie w niej elementy naszego miasta Krakowa jak i niezwykłej dzielnicy Nowa Huta? Zrealizowaliśmy także zadanie "Jesienny spacer". Trudno było nam zdecydować się na relację z jednego konkretnego więc wybraliśmy kilka:)

Program "Uczymy Dzieci Programować" w grupie III

Dzieci z grupy III w październiku zrealizowały kolejne zajęcia  w ramach programu "Uczymy Dzieci Programować". Najpierw, za pomocą "Darów jesieni" poszerzaliśmy nasze wiadomości o tej porze roku. Ułożyliśmy wzór na podstawie instrukcji, następnie porządkowaliśmy kasztany, żołędzie i liście według odpowiednich warunków, jak również  do naszego, ułożonego z wielką uwagą koszyka, powkładaliśmy dary jesieni właśnie. Innym razem na zajęciach "Dbamy o zdrowie", doskonaliliśmy nasze postawy prozdrowotne. Bezproblemowo odkodowaliśmy wzór na ułożenie apteczki do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Powtórzyliśmy informacje nt. działań, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Bez zbędnego wysiłku, w zestawie obrazków, wskazaliśmy dania i produkty, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Następnie układaliśmy wieże z kubków na podstawie podanych wzorów. Zaskoczyło nas, że kubki można układać do góry bądź do dołu dnem:) Prawdziwą frajdę przyniosło nam oczywiście układanie kubków w budowle, które tylko wyobraźnia nam podpowiedziała.