Dzieje się....galeria

U nas ciągle coś się dzieje.

Świąteczne spotkanie w grupie IV

Nie marnując ani chwili

Zaprosiliśmy was rodzice mili

Do naszej sali, aby się naszymi osiągnięciami pochwalić.

Nauczyliśmy się wiersza, zaśpiewaliśmy piosenki

I z Bryanem Adamsem oraz wstążkami tańczyliśmy ręka do ręki.

A na koniec,  gdy powiedzieliśmy Wam "Wesołych Świąt", każdy znalazł mały kąt.

Rozpoczęło się bombek drewnianych wspólne dekorowanie,

Dzięki czemu każda choinka piękniejsza się stanie.

Mamy nadzieję, że Wam się podobało,

Bo w naszych głowach pomysłów nie mało:)

Zabawy na śniegu

Grupie IV udało się poszaleć na śniegu w tym roku. Królowały aniołki i orzełki w śniegu, oraz próby rzucania się śnieżkami. Niestety na ulepienie bałwana brakło nam czasu, pomijając fakt, że śnieg tym dniu zwyczajnie "nie lepił się":)

Projekt

W ramach projektu: Angielski jest fun-tastyczny , zrealizowaliśmy kolejne zadania. Oglądaliśmy bajkę o "Peppie" w języku angielskim i przygotowaliśmy do niej ilustracje. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Wielkiej Brytanii oraz wykonaliśmy flagę tego państwa wybraną przez siebie techniką plastyczną. Napisaliśmy również kolejny list do króla Karola III  :)

Rymujemy z Kopernikiem w grupie IV

Dzieci z grupy IV przygotowały niezwykłe wydarzenie mające za zadanie uczcić Mikołaja Kopernika i jego wkład w rozwój astronomii. Zaprosiliśmy grupę II  oraz III i rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego o tym słynnym Polaku. Następnie Klara, Karol, Ala B., Ala K. oraz Ilonka przygotowali recytację wierszy o Koperniku. Niektórzy wraz z rodzicami pisali wiersze sami, a Klara przygotowała recytację razem z mamą i braciszkiem. Następnie wspólnie obejrzeliśmy "Legendę o toruńskich piernikach" oraz rozsmakowaliśmy się w tym pysznym przysmaku.

Poznajemy Wielką Brytanię

Dzieci z grupy IV w ramach innowacji pedagogicznej "Jestem Europejczykiem" poznawały kolejny kraj. Tym razem była to Wielka Brytania. Nie było dla nas tajemnicą, że porozumiewają się tam w języku angielskim i mieszka tam król Karol III. Wielu z nas odwiedziło już to Państwo. Więc brytyjskie symbole nie stanowiły dla nas tajemnicy. Napisaliśmy również list do Króla Karola III oraz przygotowaliśmy dla niego urodzinowy prezent. Ciekawe czy i tym razem otrzymamy odpowiedź z Pałacu Buckingham? Nie zawiodła również kuchnia, która przygotowała w ramach brytyjskiego dnia mnóstwo smakołyków. Najbardziej zaskoczyły nas oczekiwane frytki, które okazało się, że były z batatów:)

Dzień Życzliwości

Starszaki obchodziły Dzień Życzliwości. Porozmawialiśmy o tym, czy warto być miłym, jak można okazywać życzliwość drugiemu człowiekowi oraz przygotowaliśmy miłe upominki sobie nawzajem. Zaprosiliśmy również wszystkich do udziału w obchodach tego niezwykłego dnia, przygotowując miłe słowa, które można było zabrać ze sobą z szatni.

"Gramy zmysłami"

W ramach projektu ?Gramy zmysłami? przygotowaliśmy masę plastyczną ?piankolinę?. Zabawa z różnego rodzaju masami, które można samodzielnie wykonać w domu,  rozwija umiejętności manualne i manipulacyjne, doskonali precyzję rąk, usprawnia koordynację wzrokowo - ruchową, pobudza zmysł dotyku przez stymulację czucia powierzchniowego i głębokiego.